Studiul INS care arata crima ecologica din Ploiesti si Brezoi este devastator!

Tweet this


Studiul INS care arata crima ecologica din Ploiesti si Brezoi este devastator.
Explozia cancerelor si leucemiillor la copii si adultii din Ploiesti este uriasa .
Este incredibil ca presa locala sta impasibila fata de solicitarea noastra de a ne uni eforturile in aceasta lupta! Merita sa dati sanatatea copiilir vostri pe banii din reclamele atrase de la poluatori?
Este incredibil ca locuitorii din Ploiesti ne spun ca le este teama sa dea marturie despre ce se intampla! " imi pierd locul de munca" ne spune un ploiestean . In conditiile in care rata de cancere in oras este exploziva iar intre angajatii de la rafinarii trece de 67% crezi ca o sa iti ajunga banii din salariu sa iti tratezi cancerul?
Este incredibil ca NICI UNUL din candidatii la alegerile locale care vin acum in vara NU este interesat de faptul ca ploiestenii sunt zilnic omorati de aerul poluat!
Pasul urmator al echipei noastre de medici si avocati este sa punem la zid autoritatile . Cum este posibil ca Autoritatea de Mediu sa nu aiba pana acum proces deschis cu cele trei rafinarii ca sa ii oblige sa faca investitiile in echipamentele anti- poluare ?
Cat o sa mai acceptam tacerea si marsul incolonat spre durere, suferinta si moarte ?


Noi si echipa noastra am decis sa ne implicam impiedicarea devenirii oraselor Ploiesti si Blejoi drept doua lagare de exterminare prin poluarea cu benzen. Medicii si avocatii nostri actioneaza chiar acum!
Daca esti ploiestean si te intereseaza soarta ta si a copiilor tai ia atitudine acum.


Scrie-ne sau ajuta-ne sa ajungem la persoanele imbolnavite de cancer si leucemie incepand cu anul 2014. Marturia lor va fi vitala in procesele cu cei care va rapesc zilnic dreptul la viata! Scrie-ne acum la secretariat@urbansiasociatii.ro.

articolul complet aici

Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu: