Atentie s-a deschis procedura insolventei impotriva ROBUR IMPORT EXPORT S.R.L.

Tweet this

Impotriva debitorului ROBUR IMPORT EXPORT S.R.L.
s-a deschis procedura insolventei in dosarul 9927 – 2015-06-02
aflat pe rolul Tribunalului CLUJ
Daca aveti bani de recuperat de la aceasta firma va invitam sa ne scrieti urgent la secretariat@urbansiasociatii.ro




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


2 Comentarii

  1. Petronel MALUTAN said

    am August 5 2008 @ 10:36 am

    Sunt placut surprins de felul corect in care ne informati si sunt dispus sa va sustin in activitatea dumneavoastra cu aproape orice ! Este exact ceea ce are nevoie tara aceasta si oamenii acestia ! Cred ca ar fi util sa circule materialele aceste si sub forma tiparita ! Sanatate si succes in mentinerea acestei pozitii corecte fata de locuitorii tarii si fata de adevar.

  2. daniela said

    am August 5 2008 @ 11:40 am

    Stimate Domn,
    Politia locala formata de primaria , in Constanta, are voie sa dea amenzi ?
    Una peste alta si in civil imbracati?

    EU UNA AM PLATIT O SI CA MINE S MULTI!

    Cu stima
    Daniela

  3. Marius said

    am August 7 2008 @ 9:49 am

    Atat timp cat cei de la Politia Rurala au cursuri de Rutiera iti pot da amenzi de rutiera fara niciun fel de problema.

    Am primit si eu astfel de amenzi; le-am contestat si am castigat in instanta din alt motiv: nu avea calitatea de agent constatator…Conteaza foarte mult.

  4. Raspuns Politia Romana said

    am August 15 2008 @ 5:07 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From:
    Date: 2008/8/15
    Subject: raspuns petitie
    To: viorel.urban@gmail.com

    MINISTERUL INTERNELOR ?I REFORMEI ADMINISTRATIVE Nesecret

    INSPECTORATUL GENERAL AL POLI?IEI ROMÂNE Nr. 66102/S2/CI/14.08.2008

    DIREC?IA POLI?IEI DE ORDINE PUBLIC?

    C ? T R E ,

    VIOREL URBAN

    Urmare întreb?rilor trimise conducerii Inspectoratului General al Poli?iei Române, v? comunic?m urm?toarele:

    În Legea nr.218 din 23.04.2002 privind organizarea ?i func?ionarea Poli?iei Române cap.3 „Atribu?iile Poli?iei Române”, art.26, punctul 10 prevede c? Poli?ia Român? „constat? contraven?ii ?i aplic? sanc?iuni contraven?ionale” iar punctul 18 c? „supravegheaz? ?i controleaz? circula?ia pe drumurile publice”.

    De asemenea, Ordonan?a de Urgen?? nr. 195 din 12.12.2002, cap.1, art.2 prevede c? „îndrumarea, supravegherea ?i controlul respect?rii normelor de circula?ie rutier? se fac de c?tre poli?i?ti specializa?i ?i anume desemna?i prin dispozi?ie a inspectorului general al Inspectoratului General al Poli?iei Române care au obliga?ia de a lua m?surile legale în cazul în care constat? înc?lc?ri ale normelor privind circula?ia pe drumurile publice”.

    În acest context, la propunerea inspectorilor ?efi, to?i poli?i?tii de la posturile de poli?ie comunale au fost desemna?i ?i specializa?i s? execute activit??i în acest domeniu.

    Pentru executarea atribu?iilor respective, poli?i?tii nu trebuie s? prezinte documente care s? ateste competen?a în acest domeniu.

    Prezen?a acestora pe drumurile publice trebuie s? fie activ? ?i eficient? ?i nu doar simbolic?, de decor.

    Cu stim?,

    DIRECTOR

    Comisar ?ef de poli?ie

    C?LINESCU MIHAI

  5. Laura said

    am August 18 2008 @ 9:01 am

    Buna ziua,
    atata timp cat au obtinut certificatul de competenta pe circulatie au dreptul sa dea amenzi si pe circulatie. Si acest lucru e valabil pentru toata politia ( ordine publica, rurala).
    Laura

  6. Lamuriri de la MInisterul de Interne said

    am September 4 2008 @ 3:17 pm

    MINISTERUL INTERNELOR ?I REFORMEI ADMINISTRATIVE
    INSPECTORATUL GENERAL AL POLI?IEI ROMÂNE

    DIREC?IA POLI?IEI RUTIERE
    DIRECTIA POLITIEI RUTIERE

    Nr. 26.708 din 02.09.2008 NESECRET

    viorel.urban@gmail.com

    La scrisoarea dumneavoastr? adresat?, prin e-mail, prin care ne solicita?i l?muriri cu privire la posibilitatea ca lucr?torii Poli?iei Rurale s? aplice sanc?iuni contraven?ionale pentru înc?lcarea normelor privind circula?ia pe drumurile publice, v? comunic?m urm?toarele:

    Potrivit dispozi?iilor art. 177 alin.(1) ?i (2) din Regulamentul de aplicare a Ordonan?ei de urgen?? a Guvernului nr.195/2002 privind circula?ia pe drumurile publice, aprobat prin Hot?rârea Guvernului nr.1391/2006, “Îndrumarea, supravegherea, controlul respect?rii normelor privind circula?ia de drumurile publice ?i luarea m?surilor legale în cazul în care constat? înc?lc?ri ale acestora se realizeaz? de c?tre poli?i?tii rutieri din cadrul Poli?iei Române.

    Poli?i?tii rutieri sunt ofi?erii ?i agen?ii de poli?ie specializa?i ?i anume desemna?i prin dispozi?ie a inspectorului general al Inspectoratului General al Poli?iei Române”.

    Prin urmare, lucr?torii de la posturile comunale de poli?ie pot aplica sanc?iuni contraven?ionale în cazul în care constat? înc?lc?ri ale normelor privind circula?ia pe drumurile publice, dac? sunt desemna?i ca poli?i?ti rutieri prin dispozi?ie a inspectorului general al Inspectoratului General al Poli?iei Române.

    Cu stim?,

    DIRECTOR

    Comisar ?ef de poli?ie

    RECO?EANU VIOREL

  7. popescu said

    am December 6 2008 @ 12:06 am

    in orice tara orice politist poate aplica sanctiuni la regimul circulatiei …..ca din cauza asta s a facut politist, sa constate contraventii si infractiuni si mi se pare normal ca orice politist sa aplice legea indiferent ca este de la rutiera sau de la ordine publica, de parca polisistul de la circulatie nu poate aplica sanctiuni la legea privind ordinea si linistea publica …….. sincer eu as da cate o zona la fiecare politist in care sa patruleze si sa sanctioneze la toate actele normative si de care sa raspunda ……………. si inca ceva sunt stupefiat cand am vazut ca pe autoturismele de politie au inscriptionat politia rurala , rutiera, proximitate, criminalistica ………….o mare tampenie ……..afara scire decat atat .. POLITIA …….oricum in politia romana totul este posibil …..la fel au desfintat sectoristii care cunosteau cel mai bine situatia …… In legatura cu cei care spun ca daca au voie politistii de la sate sau cei de la alte compartimente sa sanctioneze la regimul circulatiei, mai bine si ar pune intrebarea de ce ei gresesc incalcand regulile de circulatie.

  8. jon55 said

    am January 5 2009 @ 6:34 pm

    Va rog,stie cineva un model de Plangere la politie pe legea 61/1991,la tulburarea linistii publice?

  9. Han said

    am May 9 2009 @ 5:33 pm

    Politia de la posturile de politie comunale are in competenta constatarea si sanctionarea contraventiilor si infractiunilor la regimul circulatiei(vezi Dispozitia I.G.P.R. nr 7/2008)

  10. Bulgariu Ancuta said

    am June 12 2009 @ 8:58 am

    Anul trecut am platit o amenda pentru depasirea vitezei legale .. iar anul acesta cand am avut treaba la financiar apar cu amenda respectiva ca fiind neplatita.Bineinteles suma s-a marit de 4 ori.. acum dupa 1 an eu nu mai am aceasta factura.. exista vreo evidenta sau cum de se fac asemenea erori avand in vedere ca se opereaza pe calculator? Ce pot eu sa fac in aceasta situatie?

    Multumesc
    Anca

  11. Sergiu said

    am July 12 2010 @ 6:04 pm

    am platit o amenda la Campina anul trecut si nu am dus chitanta la politie ca eu nu sunt de acolo si acuma cateva luni mi-a venit acasa sa platesc din nou.ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon de la biroul de plati din campina

  12. nicolae said

    am October 24 2010 @ 12:05 am

    bravo popescu.in romania toata lumea incearca sa gaseasca cate o solutie sa conteste legea.nimeni nu incearca sa o respecte.

Comment RSS