Atentie s-a deschis procedura insolventei impotriva EVICONT CONSULT SRL

Tweet this

Impotriva debitorului EVICONT CONSULT SRL
s-a deschis procedura insolventei in dosarul 5482 – 2015-03-23
aflat pe rolul Tribunalului Bucuresti
Daca aveti bani de recuperat de la aceasta firma va invitam sa ne scrieti urgent la secretariat@urbansiasaociatii.ro




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


2 Comentarii

  1. dorina said

    am August 4 2008 @ 10:04 am

    fara legatura cu acest material as dori sa aflu o questie: daca platesti k cardul la diverse magazine , exista posibilitatea sa iti ia mai multi bani de pe card, adica sa te trezesti k contu gol??

  2. Bogdan said

    am August 4 2008 @ 10:04 am

    “Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul” 🙂

  3. Bogdan said

    am August 4 2008 @ 10:07 am

    Dorina, cand mergi la comercianti NU trebuie sa pierzi din ochi cardul. Comerciantul NU trebuie sa ascunda operatiunea pe care o face si anume tragerea cardului prin POS. Si DA, daca ar fi sa devenim paranoici exista posibilitatea dupa ce platesti la un comerciant sa ti se goleasca contul. Exista dispozitive la care romanii nici nu s-au gandit vreodata si care pot fi folosite sa copieze cardurile. Totul tine de atentia ta. Si ai grija cand tastezi pinul, comerciantul in primul rand NU trebuie sa priveasca spre tastatura, daca o face atrage-i atentia fara jena.

  4. eudoxiu said

    am August 4 2008 @ 10:14 am

    De ce tineti banii pe card?
    E cea mai proasta alegere

  5. dorina said

    am August 4 2008 @ 10:55 am

    ms Bogdan

  6. Adrian said

    am August 4 2008 @ 11:52 am

    S-au cheltuit atatia bani si s-a facut atata reclama pentru sisteme de comunicatii care mai de care mai tzifrash dar toate au cazut la inundatii si oamenii au ramas fara nici o posibilitate de a chema ajutor.
    Oare cand autoritatile se vor moderniza si in gandire investind in echipamente de comunicatii prin satelit care in astfel de situatii isi dovedesc utilitatea iar costul investitiei nici nu mai conteaza?

  7. voluntarii lucreaza...pe bani said

    am August 4 2008 @ 2:25 pm

    Voluntarii de Cruce Rosie lucreaza pe… bani!

    Alina GHENCEA

    Daca în anii trecuti voluntarii constanteni de Cruce Rosie isi petreceau cea mai mare parte a timpului în corturile amplasate pe litoral, acordind primul ajutor turistilor accidentati, în aceasta vara, voluntarii s-au hotarît sa lucreze pe… bani. Directorul Crucii Rosii Constanta, psiholog Carmen Lungu, a declarat ca pentru acest sezon estival nu au mai fost sponsorizari, asa ca voluntarii nu au mai avut ce face. „Nu am mai avut posibilitatea sa amplasam corturile, sa le dotam cu cele necesare, astfel ca multi dintre voluntari s-au angajat ca salvamari si-si fac treaba acolo destul de bine”, a declarat directorul Lungu. În septembrie, voluntarii isi vor relua treaba la Crucea Rosie ?i vor merge sa ofere ajutoare locuitorilor din Gîrliciu. „Este o localitate cu oameni saraci, care au mari probleme. Vom merge cu voluntarii acolo ?i îi vom ajuta cu ce putem. Ca vor fi haine, încaltaminte sau alte bunuri, vom merge sa le oferim o mîna de ajutor”, mai spune Carmen Lungu. Tot în septembrie, vor începe si alte cursuri de surori de Cruce Rosie.

    Directorul a mai declarat ca se are în plan colaborarea cu asociatia „O noua sansa în vederea gasirii unui spatiu pentru victimele violen?ei domestice. „Noi putem sa le ajutam cu suportul psihologic, însa nu este normal ca aceste persoane sa se întoarca în acelasi mediu. Exista un spatiu în acest moment, dar nu este suficient. Trebuie mai multe paturi si trebuie oferita, conform legii, cazarea pe o perioada de sapte si pîna la 90 de zile”, a mai spus Carmen Lungu.

  8. admin said

    am August 4 2008 @ 3:20 pm

    @dorina : Da, mai ales atunci cand iti apare din diferite motive mesajul ca “operatiunea a esuat” si mai tastezi odata pinul adica iti mai ia banii odata

  9. Opt sinistra?i într-un container said

    am August 4 2008 @ 3:36 pm

    Opt sinistra?i într-un container
    de Mihaela Iacob, Gabi Mihai, Stefan Gavan (Adevarul]

    Membrii familiei Racu vor sta într-o locuinta modulara
    Membrii familiei Racu vor sta într-o locuinta …
    La câteva zile dupa retragerea apelor, oamenii din localitatile afectate de inundatii încearca sa îsi refaca locuintele luate de ape. În Radauti Prut, judetul Botosani, peste 100 de familii au ramas fara un acoperis deasupra capului. Pâna acum au ajuns la sinistrati 15 locuinte modulare, în care oamenii vor sta pâna când vor reusi sa-si reconstruiasca propriile case.

    „Nu avem ce face, trebuie sa acceptam”

    Familia Racu este una dintre beneficiarele locuintelor modulare. Ramasi pentru a treia oara fara casa, împreuna cu cei sase copii, sotii Racu vor locui în 15 metri patrati. În urma cu doua luni abia reusisera sa termine o casa cu trei camere.

    Când au venit puhoaiele nu au reusit sa mai salveze nimic. Au fugit cu hainele de pe ei si copiii în brate. „Ar fi trebuit sa iau macar un sac de haine pentru copii, cartile si jucariile lor, dar când am vazut cum venea apa, m-am gândit la batrâna de lânga noi, care este imobilizata la pat. M-am dus dupa ea”, spune Viorica Racu.

    Imediat dupa potop, copiii au fost trimisi pe la rude, dar vor trebui sa se întoarca în câteva saptamâni pentru ca începe scoala. Perspectiva de a locui în casele de 15 metri patrati îi îngrozeste. „Copiii au nevoie de spatiu sa învete, sa se joace, sa doarm?.

    Nu avem unde sa mergem, asa ca trebuie sa acceptam, dar nu stiu cum vom supravietui toti opt în cutia asta de chibrituri”, mai spune, plângând, Viorica. Din partea statului, oamenii vor primi doar aragazuri si frigidere, urmând ca celelalte bunuri sa si le achizitioneze din ajutoarele sociale de urgenta. La Radauti Prut este nevoie de 200 de case modulare pentru ca 100 de familii nu mai au un acoperis deasupra capului.

  10. Nesimtire : darnicii romani au donat MANCARE STRICATA si electronice DEFECTE; halal tara said

    am August 8 2008 @ 6:14 pm

    Darnicul român: mâncare stricat? ?i electronice defecte pentru sinistra?i!

    Darnicul român: mâncare stricat? ?i electronice defecte pentru sinistra?i!
    Ajutor ?i nu prea. Unii dintre bucure?tenii care s-au gândit s? le fac? un bine sinistra?ilor din Moldova ?i Maramure? au donat mâncare stricat? ?i electrocasnice care nu mai func?ioneaz?.

    A?a se face c? 20% dintre lucrurile donate vor fi aruncate la gunoi.

    Voluntarii ?i-au pus mâinile în cap când au v?zut ce au donat unii dintre bucure?teni. Pe lâng? lumân?ri folosite sau bibelouri ciobite, s-au strâns aparate electrocasnice stricate, saltele infecte ?i înc?l??minte mizerabil?.

    De altfel, în depozit se g?sesc multe lucruri donate care vor ajunge la gunoi sau la muzeu.

    Peste 15.000 de sinistra?i au în continuare nevoie de ajutor. În primul rând de mancare ?i de materiale de construc?ii, spun voluntarii.

  11. Hainele trimise sinistra?ilor, adev?rate focare de infec?ie said

    am August 12 2008 @ 2:34 pm

    Hainele trimise sinistra?ilor, adev?rate focare de infec?ie
    12 AUGUST 2008

    Autorit??ile din Boto?ani au decis s? distrug? prin ardere mai mult de un sfert din hainele trimise de popula?ie pentru sinistra?i. “Mun?ii de haine trimise au devenit adev?rate focare de infec?ie ?i trebuie s? le ardem.
    Multe dintre obiectele vestimentare erau prea uzate ca s? fie donate. Acum am constatat c? sunt ?i pline de purici. Oricum, s-au trimis haine pentru 5.000 de oameni, când aici sunt doar 400 de sinistra?i”, ne-a declarat Mihai Elv?deanu, subprefect al jude?ului Boto?ani.

    Acesta sus?ine c? sinistra?ii au nevoie de bani ?i de materiale de construc?ie, pentru ca oamenii s?-?i poat? reface ad?posturile pentru animale, deoarece Guvernul nu va pl?ti pentru anexele gospod?re?ti. În Boto?ani, inunda?iile au produs pagube de peste 160 milioane de lei, fiind afectate 7.200 hectare de teren agricol ?i 322 de case. Dintre acestea, 132 de case vor trebui reconstruite în întregime, 119 necesit? repara?ii, iar 71 sunt gata s? se pr?bu?easc?. (Cl.M.)

  12. Circul ajutoarelor said

    am August 12 2008 @ 4:58 pm

    Circul ajutoarelor
    de Gabi Mihai

    Dup? ce au f?cut înconjurul Bac?ului, alimentele pentru sinistra?i au fost desc?rcate în comunele S?uce?ti ?i Parincea
    Dup? ce au f?cut înconjurul Bac?ului, …
    Un TIR cu alimente pentru sinistra?ii din S?uce?ti a r?t?cit jum?tate de zi prin jude?

    De?i cele 15 tone de mâncare trimise de Direc?ia Agricol? Prahova erau a?teptate la Bac?u, autorit??ile locale nu au mobilizat la timp oameni care s? descarce marfa.

    Ini?ial, autorit??ile din Bac?u au stabilit ca tirul cu alimente, trimis de la Direc?ia Agricol? Prahova, s? ajung? la un depozit din ora?. Acolo îns?, ajutoarele erau a?teptate de un singur paznic.

    „Am ajuns la Bac?u la ora 16:00 ?i pân? pe la ora 24:00 am fost trimis prin patru locuri, pân? s-au g?sit oameni care s? descarce ajutoarele”, ne-a declarat Marin Divoiu, ?oferul tirului.

    De la depozit, TIR-ul a fost îndrumat spre o autobaz? din ora?, unde istoria s-a repetat. „M-au trimis apoi în comuna S?uce?ti, unde am avut iar probleme”, a spus prahoveanul.

    Marfa, împ?r?it? în dou?

    Nici edilii din S?uce?ti nu au putut primi toat? marfa. „Am l?sat la S?uce?ti o parte din alimente, îns? pentru cereale am fost trimis în alt? comun?”, ne-a mai povestit Marin Divoiu. În cele din urm?, cele câteva tone de cereale au fost desc?rcate aproape de miezul nop?ii, la o moar? din localitatea Parincea.

    Autorit??ile se încurc? în explica?ii

    Întreba?i de epopeea TIR-ului de la Prahova, responsabilii din Bac?u î?i aminteau ca prin vis de soarta acestuia.

    „Noi l-am trimis la moar?, în Parincea. Probabil s-a r?t?cit, s-a sup?rat ?i a plecat”, a declarat Claudiu ?erban, prefectul Bac?ului. „E prima oar? când aud de asta. Probabil l-am trimis la moar? în Parincea, c? nu mai e loc de cereal în depozit”, a spus ?tef?ni?? Manea, edilul din S?uce?ti.

    Acesta este contrazis chiar de contabilul prim?riei. „Ma?ina a ajuns, s-a încurcat pe drum, dar, pân? la urm?, a desc?rcat ajutoarele”, sus?ine Constantin Bulgaru, contabilul prim?riei S?uce?ti.

    ?i modulele au întârziat

    Sinistra?ii din comuna ie?ean? R?chiteni au a?teptat, vineri, ?ase ore pân? când primarul Eusebiu Martonca a g?sit chingile pentru coborârea celor 14 locuin?e modulare din ma?ini. (Alina Busuioc)

  13. Furnizorii de materiale pentru casele sinistratilor sunt demolati de Fisc said

    am August 13 2008 @ 1:08 pm

    Furnizorii de materiale pentru casele sinistratilor sunt demolati de Fisc
    12/08/2008 |
    de Stelian Negrea
    Guvernul a promis finalizarea caselor pana in luna decembrie a acestui an

    Guvernul a promis finalizarea caselor pana in luna decembrie a acestui an
    Licitatii rapide si pe nemestecate la Bursa Romana de Marfuri
    Trei din cele patru firme care vor furniza materiale de constructii pentru refacerea caselor afectate de inundatii au avut in trecut sau trec prin perioade dificile, aflandu-se in ”ghearele” procedurii falimentului sau inregistrand datorii catre bugetul de stat si aflandu-se in proceduri de executare silita.

    Nici ”ciurul” Bursei Romane de Marfuri nu este indeajuns de bun pentru a asigura o licitatie onesta pentru desemnarea firmelor care sa furnizeze materiale de constructii pentru refacerea caselor afectate de inundatiile din aceasta vara.

    Afacerea nu e grozav de mare, aproape 14 milioane de lei fara TVA intr-o prima faza, insa se poate duce lejer, conform legii, catre 20 de milioane de lei prin majorarea cu 50% a contractului, iar ”factura” finala poate fi chiar mai mare, in functie de o recalculare a necesitatilor din zonele inundate.

    Numai ca trei din cei patru castigatori anuntati de Agentia Nationala de Locuinte (ANL) au avut sau au probleme. Cea mai evidenta este a unui SRL din Neamt, detinut de un grup de investitori autohtoni – Negura – impotriva caruia Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF) a demarat procedura de executare silita pentru o datorie de peste 20.000 de lei. Suma nu este mare, insa valoarea principiului de egalitate al tuturor jucatorilor in fata unei licitatii organizate de o autoritate a statului trebuie sa fie sacrosanta.

    Totusi, comisia de analiza a licitatiei a descalificat trei firme intrucat doua dintre acestea nu au prezentat toate documentele, iar una nu a depus oferta tehnica.
    Impotriva unui alt castigator, anuntat ieri de ANL, al licitatiei desfasurate prin intermediul BRM, Bacon SA Bacau, este deschisa procedura insolventei, in timp ce a treia firma, Asiri International, a ”gustat” din fructul falimentului in urma cu trei ani.

    ”Scaparile” de la aceasta prima licitatie organizata de autoritati pentru desemnarea acestor firme vin ca urmare a ”urgentei situatiei”, termen atat de drag unei autoritati publice aflate in pragul unei achizitii. ”Suntem intr-o situatie de urgenta, nu putem sa stam sa asteptam toate procedurile prevazute pentru cheltuielile publice care dureaza trei luni. Prin urmare, in situatii de urgenta se adopta masuri exceptionale. Vom face imediat licitatia prin Bursa Romana de Marfuri pentru achizitia de materiale cu care sa reconstruim casele”, era explicatia premierului pentru rapiditatea dar nu si pentru ”scaparile” licitatiei.
    Premierul vrea ”firme serioase”

    Totusi, premierul le-a cerut ieri ministrilor sa angajeze ”firme serioase” pentru refacerea caselor afectate de inundatii si nu societati care ”trimit doi muncitori sa termine sapte case”. Suma alocata de la bugetul de stat anuntata de guvern pentru materialele de reconstructie a caselor inundate este de aproape 60 de milioane de lei. Materialele necesare reconstructiei locuintelor afectate de inundatii vor fi distribuite pana la 15 septembrie, iar casele care urmeaza sa fie reconstruite vor avea doua camere, baie si bucatarie, cu o suprafata utila de 60 de metri patrati.

    Singura companie care nu are un trecut ”patat” si declarata castigatoare ieri la licitatia organizata de ANL este Baduc SA Bucuresti, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata materialelor de constructii, cu afaceri anuale de aproape 400 de milioane de lei.

    Potrivit bilanturilor oficiale, inundatiile au afectat 5.500 de case, din care 3.900 de locuinte care solicita reparatii, 203 lucrari de consolidare, 1.492 au nevoie de o reconstructie totala.

  14. Si statul roman incaseaza fraudulos TVA pe spatele dramei sinistratilor said

    am August 13 2008 @ 2:21 pm

    » Statul nu se da in laturi sa incaseze Taxa pe Valoarea Adaugata (TVA) pe seama actiunilor umanitare desfasurate cu scopul de a-i ajuta pe cei afectati de inundatiile din acest an.

    » Viciile legislative le dau de furca societatilor de telefonie cand vine vorba de includerea TVA in suma donata pentru sinistrati, la ultimul teledon.

    » Ministerul Economiei si Finantelor refuza sa vorbeasca despre TVA aplicata actiunilor umanitare din “lipsa de informatii”.

    Ultimul teledon organizat
    in Romania de Realitatea TV si UNICEF pentru ajutorarea sinistratilor afectati de inundatiile din acest an, unde s-au strans peste 500.000 de euro, potrivit organizatorilor, ingroasa si baierele bugetului de stat prin Taxa pe Valoarea Adaugata (TVA) aplicata SMS-urilor prin care se pot face donatii. In lipsa unei legislatii coerente, o parte din banii colectati din TVA va continua sa ajunga la bugetul de stat, in conditiile in care liniile vor ramane deschise timp de o luna.

    Initial, organizatorii au anuntat ca pentru toate donatiile, atat prin telefon, cat si prin SMS, se percepe TVA, insa lucrurile s-au intamplat diferentiat. In cele din urma, singura companie care intr-adevar a perceput TVA pentru sumele donate a fost Cosmote. Oficialii companiei sustin ca “sistemul de colectare a donatiilor fara TVA este in curs de implementare pentru numerele cu care se colecteaza donatii umanitare”. De aceea, reprezentantii Cosmote vor plati TVA colectata din aceste donatii Ministerului Economiei si Finantelor, conform procedurilor in vigoare.

    Pe de alta parte, reprezentantii Orange, Romtelecom si Vodafone ne-au declarat ca sumelor care au fost donate prin teledon nu li se aplica TVA, insa fiecare companie avanseaza motive diferite. Orange invoca facilitatile existente in Codul Fiscal, potrivit carora donatiile nu fac parte din sfera de aplicare a TVA. In plus, compania Orange mentioneaza ca, pentru aceasta actiune umanitara, a actionat “ca un colector de fonduri (care vor fi distribuite sinistratilor), si nu ca un prestator de servicii”. Reprezentantii Romtelecom au o alta explicatie. Ei afirma ca au semnat un contract cu UNICEF, unul dintre organizatorii evenimentului, prin care compania “a donat serviciile”. Pentru aceasta donatie, nu se percepe TVA.

    La randul lor, oficiali ai companiei Vodafone ne-au spus ca “pentru SMS-urile caritabile trimise in reteaua Vodafone nu se percepe TVA”, mai precis, “suma facturata reprezinta doar contravaloarea donatiei, costul trimiterii SMS-ului fiind suportat de Vodafone si deci acesta este zero pentru client”. Mai mult, oficialii companiei afirma ca sustinerea unui teledon umanitar inseamna, in plus, alocarea de resurse umane si financiare pentru asigurarea bunei functionari a campaniei, lucruri pe care Vodafone le-a pus la dispozitie gratuit.
    Ministerul Economiei si Finantelor ezita sa ia o pozitie oficiala in aceasta chestiune, precizand ca “nu dispune de informatii conform carora societatile de telefonie ar percepe TVA aplicata la donatiile efectuate la teledon”.
    La randul sau, economistul Ilie serbanescu sustine ca “statul roman poate face acte umanitare de la buget tocmai fiindca are la indemana sumele colectate din taxe si impozite”. In plus, adauga Ilie serbanescu, statul nu este interesat sa scuteasca de TVA societatile de telefonie implicate in astfel de actiuni umanitare pentru ca “actul economic trebuie sa-si urmeze cursul”.

    » AMBIGUITATE
    In urma donatiilor facute pentru sinistrati in 2005, Ministerul Finantelor a incasat circa 10.000 de euro din TVA aplicata sumelor stranse. Pe atunci, finantistii dadeau vina pe companiile de telefonie mobila care si-au platit contributia la buget sustinand ca, desi s-au incasat banii, “statul nu a cerut niciodata TVA pentru donatiile prin telefon”. Din vina unei legislatii prea putin clare, toate companiile de telefonie care s-au implicat atunci in aceasta actiune umanitara au fost obligate sa dea statului TVA aferenta. In cele din urma, suma colectata din donatii telefonice a fost inapoiata donatorilor.

  15. An de an ne inunda; vor sa ne mute ca sa ne ia terenurile said

    am August 18 2008 @ 1:35 pm

    Mutare cu scandal
    de Mihaela Iacob (295 afisari, 2008-08-18)

    Primarul Viorel Nichiteanu (centru) încearc? s? îi conving? pe localnici c? str?mutarea este cea mai bun? solu?ie
    Primarul Viorel Nichiteanu (centru) încearc? s? …
    Sinistra?ii din R?d?u?i Prut refuz? s? plece din satul aflat în zon? inundabil?

    Oamenii se înc?p??âneaz? s? ridice, pe banii statului, case noi în locul celor m?turate de viitura de luna trecut?.

    Aproape 100 de familii din R?d?u?i Prut au semnat un memoriu prin care se angajeaz? chiar s? nu mai cear? ajutor de la Guvern în cazul unei viituri care le-ar distruge din nou casele.

    Eliberarea autoriza?iilor de construc?ie în zonele inundabile este îns? interzis? prin lege, iar primarul risc? amenzi de pân? la 70.000 de lei. Memoriul va ajunge ast?zi la Ministerul Mediului.

    De ce s-au r?zgândit

    Ini?ial, sinistra?ii din R?d?u?i Prut au fost de acord cu str?mutarea satului la doi kilometri distan??, în fosta tab?r? de campanie. Localnicii s-au r?zgândit îns? când au aflat c? vor primi suprafe?e mici de terenuri pentru reconstruc?ia caselor ?i c? se va construi dig pe Prut.

    „E mai u?or de f?cut dig decât s? reconstruim un sat. Ni se cere s? l?s?m aici terenuri mari, gr?dini, loturi de cas? de zeci de ari ca s? ne dea un petic de p?mânt. Nu putem fi de acord”, ne-a spus Ilie Mocanu, unul dintre semnatarii memoriului. Digul de pe malul Prutului ar putea fi ridicat în doi ani, dac? Guvernul va aloca fondurile necesare.

    „An de an ne inund?”

    „Ne-am înv??at cu Prutul. An de an inund?. Poate în doi ani, pân? se face digul, ne fere?te Dumnezeu de o nou? nenorocire. Ne asum?m acest risc”, ne-a spus Viorel D?nil?. Sinistra?ii nu pot s? î? ridice case în vechile locuri, pentru c? legea interzice eliberarea autoriza?iilor de construc?ie în zonele inundabile.

    „Am convingerea c? oamenii vor în?elege c? trebuie s? mut?m satul pentru siguran?a noastr? ?i a copiilor. Nu putem s? a?tept?m inunda?iile”, ne-a declarat Viorel Nichiteanu, primarul din R?d?u?i Prut.

    Caut? p?mânt

    Autorit??ile mai au o problem?. „În R?d?u?i Prut sunt terenuri dar, dac? proprietarii nu vor s? le vând?, nu avem unde construi case pentru sinistra?i”, a spus subprefectul Mihai Elv?deanu.

    Asigur?m statul c? nu vom cere s? ne refac? iar casele dac? vin puhoaiele, numai s? ne lase aici, unde am tr?it o via??
    Viorel D?nil?,
    sinistrat

  16. AtacOnLine - si donatiile pentru sinistrati de fura said

    am August 18 2008 @ 2:21 pm

    BOTO?ANI. Purt?torul de cuvânt al Inspectoratului de Poli?ie Jude?ean Boto?ani, Manuela Ieremie, a declarat c?, în localitatea sinistrat? R?d?u?i Prut, au fost prin?i doi localnici care furaser? haine din dona?ii.
    „Vineri, în jurul orei 20.00, doi localnici au fost prin?i cu haine de furat, din rândul ajutoarelor trimise din ?ar?. Cei doi au fost reclama?i de un cons?tean. B?rbatul i-a v?zut pe cons?teni cum se deplasau cu c?ru?a în localitate, moment în care a observat în co?ul atelajului o cutie din carton ce con?inea bunuri aduse pentru sinistra?i. Le-a cerut s? opreasc? atelajul hipo, ocazie cu care a constatat c? în cutie se aflau mai multe articole de îmbr?c?minte, bunurile fiind desc?rcate personal în cursul aceleia?i zile dintr-un tir cu ajutoare pentru sinistra?i ?i care au fost depozitate în incinta ?colii Generale R?d?u?i Prut“, a precizat Manuela Ieremie. Lucr?torii Postului de Poli?ie au constatat c? suspec?ii abandonaser? bunurile, respectiv 18 geci de iarn? ?i un pulover. Totodat? s-a stabilit c? bunurile au fost sustrase de Constantin Predu?, în timp ce a ajutat la desc?rcarea ajutoarelor, solicitându-i apoi lui Mihai Avasilcei s?-l ajute s? le transporte la domiciliu. (O.M.)

Comment RSS