Atentie s-a deschis procedura insolventei impotriva COMBO PC S.R.L.

Tweet this

Impotriva debitorului COMBO PC S.R.L.
s-a deschis procedura insolventei in dosarul 4331 – 2015-03-05
aflat pe rolul Tribunalului Bucuresti
Daca aveti bani de recuperat de la aceasta firma va invitam sa ne scrieti urgent la secretariat@urbansiasociatii.ro

Pentru mai multe insolvente accesati clubulcolectorilor.ro




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


2 Comentarii

  1. In timpul unui tratament stomatologic, un pacient a inghitit un ac said

    am August 1 2008 @ 4:02 pm

    In timpul unui tratament stomatologic, un pacient a inghitit un ac

    Dl Vasile Samson (33 ani), din satul Cotu Vames (comuna Horia), ne-a spus ca, in urma cu o saptamina, a mers la cabinetul medicului Eugenia Leahu, din Roman, deoarece avea probleme cu o masea. In timpul tratamentului, dr. Leahu i-a scapat pe git pacientului un ac folosit la curatarea canalelor dentare. “S-a speriat tare si m-a insotit la Spitalul Municipal, dar eu am refuzat internarea si am plecat la o clinica din Iasi. In urma unui control radiologic, s-a constatat ca acul a ramas in stomac si mi-a fost extras printr-o interventie laparoscopica. Am cheltuit mult si cind m-am intors la Roman am mers la dna Leahu si i-am cerut sa-mi achite cheltuielile. Mi-a spus ca imi va da jumatate din suma, dar ma voi adresa Colegiului Medicilor si justitiei, pentru a-mi recupera toti banii”, ne-a spus dl Samson. Dna Leahu a recunoscut ca in timpul interventiei s-a petrecut un accident, datorat faptului ca bolnavul a inspirat. “I se poate intimpla oricui. De regula, colegii mei nu intervin la ultima masea tocmai pentru ca exista acest pericol, insa eu am vrut sa-i fac un bine. Mie mi-a spus ca a cheltuit 100 de euro, dar i-am spus ca nu am atitia bani deodata. Am asigurare pentru malpraxis si, daca va dovedi cu acte cheltuielile, ii voi inapoia banii. In 30 de ani de practica nu mi s-a intimplat asa ceva”, ne-a spus dna Leahu. Dr. Gabriela Zoican, membru al Colegiului Medicilor din Roman, crede ca a fost vorba despre un accident. “Daca pacientul va face reclamatie la Colegiul Medicilor, cazul va fi analizat si, in baza unei anchete, se va intocmi un raport. Daca as fi solicitata sa aleg una dintre sanctiunile ce pot fi aplicate – mustrare, avertisment, vot de blam si, cea mai grava, ridicarea dreptului de libera practica, as opta pentru prima. Fiecarui medic i se poate intimpla asa ceva. Doctorita n-a vrut sa-i faca rau pacientului, ba, mai mult, inteleg ca l-a insotit la spital, ceea ce demonstreaza buna sa intentie”, ne-a spus dna Zoican. (Maria Georgescu)

  2. Eduard Armeanu said

    am August 1 2008 @ 5:23 pm

    1.Este un caz clar de malpractice dar pt ca doamna nu a stiu s-au facut cateva greseli ce pot conduce la o rezolvare nefavorabila ei. totul depinde acum de recunoasterea celui de al doilea medic. si este greu de obtinut. Iar daca se incurca si cu colegiul, aleluia.
    2. pentru ca nu sunt puse ghilimelele de rigoare, prefer sa cred ca reporterii sunt analfabetii care nu stiu ca legea 308 este obrogata din 01.05.2006

  3. Iulian Urban said

    am August 1 2008 @ 6:11 pm

    Raspuns pentru Eduard Armeanu

    1. De asta este nevoie ca oamenii sa fie familiarizati cu drepturile pe care le au si sa stie sa actioneze; nu este important ce avocat isi aleg , pentru ca pana la urma toti avocatii sunt in serviciul oamenilor, insa este vital ca aceste victime sa stie ca au dreptul sa actioneze si sa ceara reparatiuni pentru prejudiciile care li s-au adus si mai ales pentru suferintele prin care au trecut

    2. reporteri au limitele lor, insa importanta este informatia furnizata catre noi

  4. Claudiu Ilinca said

    am August 1 2008 @ 6:34 pm

    Asta este clar un accident. Foarte bine ca a mers cu pacientul la spital, pacat ca nu s-au inteles cu plata cheltuielilor. Auzi, a fost de acord sa-i plateasca jumatate…
    Tratamente ieftine, dentisti ieftini, atitudine pe masura…

  5. Eduard Armeanu said

    am August 1 2008 @ 6:45 pm

    Pentru “pacientul care a inghitit un ac”
    Cazul prezentat in 21.02.2003 in Evenimentul regiolnal al moldovei, este un caz clasic, clar si usor dar fundmental pt necesitatea schimbarii legislatie actuale. In aceste cazuri in care medicul recunoaste accidentul, sociatatea de asigurari ar trebui sa despagubeasca pacientul fara a fi nevoie de colegiu, justitie sau altceva, lucru care nu se poate fi conceput in actuala legislatie. Oricum cheltuielile despre care vorbeste omul, in cea mai mare parte plati informale, nu vor putea fi recuperate nicicum.

  6. Urban Viorel » Malpraxis stomatologic - o romanca a stat un an cu un ac in gingie said

    am August 1 2008 @ 7:26 pm

    […] http://www.urbaniulian.ro/2008/08/01/malpraxis-stomatologic-o-romanca-a-stat-un-an-cu-un-ac-in-gingi… Afisari: 0 « Putul gandirii stomatologului roman : Ba nesimtitule ar trebui sa-mi multumesti ca te-am primit sa ma ocup de gunoaiele din gura ta […]

  7. Ioana said

    am August 3 2008 @ 12:45 am

    In urma cu 2 ani, mama mea (pensionara cu o pensie de 200 ron, in acea perioada) a fost “tratata” de catre d-na Berghes Maria din Galati… Tratamentul a constat in a-i face o lucrare dentara pt. dintii din partea superioara, lucrare care a costat enorm de mult (in comparatie cu venitul pacientei), in jur de 800 ron…Dupa finalizarea lucrarii, mama, care nu mai spun ca a mai dus si alte “atentii” ca asa suntem invatati noi romanii, ca altfel nu ti se deschid toate usile (de altfel d-na dr. a spus ca nu are timp atunci, ca are niste pacienti “grabiti” din Spania care erau in concediu, in Romania), i-a spus d-nei dr ca nu se simte bine cu dintii si ca sunt mici in comparatie cu dentitia ei naturala (raspunsul a venit evaziv)… Dupa cca o sapt, a ramas cu dintii intr-o felie de paine…A mers la d-na dr, iar cu “atentii” cu toate ca era de datoria dansei sa se ocupe de greseala….Si a mai urmat aceeasi poveste de inca 2 ori …Pana la urma, mama a trebuit sa mearga la alt dr., sa-si faca alta lucrare (bineinteles cu alti bani pe care i-a imprumutat din banca…).
    Doamnelor si domnilor dr. va rugam sa aveti mai mult simt de raspundere si sa dati si bon fiscal si o garantie pt. lucrarile efectuate pt. ca banii in Romania se aduna foarte greu, se fac sacrificii foarte mari pentru a reusi sa-ti tratezi un dinte sau o masea…

  8. Ioana said

    am August 3 2008 @ 12:50 am

    Am uitat sa spun…tratamentul s-a facut la cabinetul particular al d-nei dr. iar d-na dr. Berghes are cam (dupa fizionomie vorbind) in jur de 70 ani…

  9. MIHAELA said

    am October 27 2008 @ 1:53 am

    BAI ASTA DA BELEA!ADEVARUL E CA NU MA MAI MIRA NIMIC IN ROMANIA,AUZI TU SA DAI O POALA DE BANI SI NICI NU ITI ACORDA ATENTIA NECESARA,PANA LA URMA NICI UN DOCTOR NUSI RECUNOASTE GRESELILE ,TOTI SE FAC NEVAZUTI,CA NU ISI MAI AMINTES,DAR SA IA BANII,ISI AMINTESC.MULTE ERORI SE FAC IN MEDICINA SI NU MI SE PARE CORECT,O DATA CE PLATESC SA AM PARTE SI DE O SURPRIZA CA ASTA,CE TOT SE JUDECA SI ALTELE,,,E CLAR CA DOCTORUL STOMATOLOG A FOST VINOVAT,CINE ALTUL???NU MAI DATI OCOLISURI CA VA PIERDETI TIMPUL,VINOVATUL SE STIE IAR DACA NU INAPOIAZA BANII,ATUNCI LA INCHISOARE FARA PREA MULTE COMPLICATII!,PROBLEMA E CA PANA ASTEPTI SA SE FACA DREPATE,MAI SE FAC 100 DE ERORI,CATA NEDREPTATE,

  10. Helga Covit said

    am January 24 2012 @ 6:48 pm

    Poate e tardiv acest comentariu,intamplarile petrecandu-se in urma cu mai multi ani, dar totusi poate e util. E o diferenta intre gingie si canalul unui dinte. Un ac rupt pe canalul dintelui nu reprezinta o problema, avand in vedere ca acel ac e steril poate sa ramana acolo mult si bine. Sanatate multa sa aveti !

  11. radion valentin said

    am January 13 2013 @ 2:39 pm

    Eu unul sunt prins in mrejele acestui act ne dorit de nimeni,dar din pacate sistemul Romanesc e un sistem ticalosit si idiod,creat pe niste smecheri intr-asa natura ca nimeni niciodata sa nu ajunga la nici un nunitor comun.De ce va spun treaba aceasta fiind-ca ma lupt din 2010 si pina acum cu o mafie jegoasa si imputita lipsita de cele mai mici scrupule,de ideia ca suntem cu toti oameni si toti putem trece prin aceias suferinta, de simplu fapt ca sunt pusi unii pe functii bine platite s-ai apere pe coruptii,lichelele si prostanacii din diversele institutii ale starului ce de fapt ar trebui sa ne apere si sa scota la lumina unele nelegiuri si nedreptati create cu buna stiinta si de lipsa lipsa de profesionalism care de foarte multe ori ne lasa sa le opservam si sa le simtim pe pielea noastra din pacate.Si cum va spuneam sufar in continuare atit vizic cit si moral datorita acestor monstri,creaturi ale acestui sistem greu de inchipuit si de suportat din 2010 si pina acum,am optinut un certificat de 120zile medicale eliberet de medicina legala Tulcea,pe deasupra am fost trimis si la I.M.L. MINA MINOVICI pentru comfirmarea acelui act de 120 zile din fericire am otinut oficial si de aici o comfirmare autentica ca ce-am este corect si adevarat,dar din pacate mafia si coruptia sta la virf de rang la noi.Adica au avut grija sa o scota basma curata pe motivul ca I.M.L.-ul nu a enuntat cuvintul “malpraxis” in nici-o pagina si tocmai de aceia nu o gaseste vinovata pe aceasta escroaca
    dr.AGAFITEI P.!asa hal de judecator exista pe la noi la Tulcea adica o gluga de coceni care cred ca nu este in stare sa citeasca doua pagini pina la capat,unde ai da mura in gura ca tot ce au dat domnii de la medicina legala Tulcea institudul de medicina Ovidius Constanta, institutul de medicina dentara Carol Davila si in final I.M.L.Mina Minovici toti acesti colosi sunt mincinosi si lipsiti de specialitate si s-a gasit un destept de presedinte din moldova sa anuleze decizia data prin atita chin,suferinta si alergatura tim de trei ani de zile, binenteles am fost pus pe drumuri din dorinta de-a ma perde in timp pe potecile si hatisurile legislativul mafiot si comunist “BASIST” ales cu mult tilc si interes de acesti smecheri adica Politie,Procuratura,Judecatorie si nelipsita infractoare Agafitei Petronela toti acesti colaboratori sunt din moldova spre surprinderea mea? si-a altora. De aceia va zic unde dracu e dreptatea la noi daca pe viu se vede in ce stare suntem cu acte doveditoare si tot nu ne crede nimeni si mai gav de atit se fac ca ploua si actioneaza de fiecare data in favoare infractorului in deosebi daca infractorii au si bani pe deasupra in afara de functia pe care chipurile o are. A eram sa uit de acesta situatie stie si au cunostinta deplina si mare-le institutii Romanesti PROCURATURA GENERALA BUCURESTI,MINISTERUL DE JUSTITIE BUC. CURTEA SUPREMA DE JUSTITIE BUC.D.N.A. SI ALTELE. “Intrebare” oare se va rezolva vreo data aceste cazuri la noi cu asemenea sleahta de corupti.

  12. radion valentin said

    am March 19 2013 @ 9:50 am

    Mi-e scirba ca sunt Roman si ca m-am nascut in aceasta Tara,mi-e rusine ca pasesc, respir,vorbesc,gindesc,maninc intr-un cuvint urasc tot ce se invirte in jurul meu sunt plitisit de tot ce misca,ne propun si ne impun ce sa facem,de sistemul bolnavicios si ticalosit ce ia ampoare pe zi ce trece. Suntem sclavii a acestor burghezi bohaiti de traiul multicolor si neasemuit lor, de modul de percepere si practicile ne ortodoxe ce le aplica intregii populatii acesti mutanti ai politicului si al justitiei din Romania!!!!!!

Comment RSS