Atentie s-a deschis procedura insolventei impotriva TACT GRUP SRL

Tweet this

Impotriva debitorulu TACT GRUP SRL
s-a deschis procedura insolventei in dosarul 18367 - 2014-10-16
aflat pe rolul Tribunalului Bucuresti
Daca aveti bani de recuperat de la aceasta firma va invitam sa ne scrieti urgent la secretariat@urbansiasociatii.ro




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


2 Comentarii

  1. Urban Viorel » Turism pe Valea Cerbului : bine ati venit in ghettoul natural al Masivului Bucegi said

    am July 21 2008 @ 12:47 pm

    […] http://www.urbaniulian.ro/2008/07/21/turism-pe-valea-cerbului-bine-ati-venit-in-ghettoul-natural-al-… Afisari: 0 « Umilinta de a fi turist in Romania ; weekend de cosmar sau placerea de a fi furat pe banii tai in Romania […]

  2. Zamfir Catalin said

    am July 21 2008 @ 1:16 pm

    Singura sansa sa gasiti ceea ce ati cautat in Valea cerbuiui este sa mergeti in zone in care inca nu au ajuns cei cu obiceiurile descrise de dvs.. eu am mers de 2 ani in retezat in zona Streaja-Campul lui Neag-Valea de pesti.
    Pentru cazare incercati Cheile butii.
    O zona aproape neumblata de turisti…

  3. Alin Neamtu said

    am July 21 2008 @ 1:28 pm

    Din pacate atata vreme cat nivelul de educatie al “turistilor” nostri este redus, lucrurile se vor schimba greu. Institutiile n-or sa faca prea mult fiindca isi pierd voturile. Iar societatea civila nu e suficient de tare pentru a tine un balans. Trebuie cat mai multe fotografii, inclusiv a persoanelor ce taie bilete, fac scandal, mizerie, etc. Poate interesul pentru hit-uri al internautilor sa faca publice cat mai multe imagini din aceste experiente pentru a promova o realitate de kkt cu care tre sa ne dam pe la nas bine de tot ca sa invatam cat de tare pute si sa o schimbam in cele din urma.

  4. Manuel G said

    am July 21 2008 @ 1:33 pm

    Eu zic ca ar trebui sa facem toti un fel de asociatie noprofit si sa incercam sa-i dam in judecata pe cei ce se ocupa de aceste locuri. Pentru acei 6 lei, puteau angaja oameni si o masina de gunoi care sa treaca de 10-15 ori, dar bineinteles si oameni care sa amendeze, la greu, pentru ca noi daca nu stim de frica, din proprie constinta nici atat. Asa cum pe litoral sunt acele WC-uri in camping, ar putea construi pe aceste vai, ca doar apa au destula. Acele WC-uri ecologice nu o sa tina, ca sigur se gaseste nunul care sa-i dea foc. Si mai mult…. De vazut juridic daca se poate face antireclama, in pliante, ziare, site-uri, si cel mai bine, dar nu vor accepta primariile Banere la intrare. Asa e rusine, cred ca ar face ceva. Expplicatia “Nu sunt bani” – nu mai tine cand pe un weekend castigi aproape 10.000 Euro din taxa.

    Dle Urban, facem ceva? Ne ajutati? Cel mai bine ar fi sa-i evitam!, Sa nu mai mergem! Dar nici aici nu vom fi uniti, si este imposibil mai ales ca turismul de week end este cel mai popular.

    Dar, mai este o problema, a ne CIVILIZA. Am fost timp de peste 17 ani cu cortul, in multe zone, dar cel mai impresionant moment a fost la Cheia, cand un grup de DDR-isti au innoptat langa noi. Au sapata o groapa de 1X1 m, punand gazonul langa, si udandu-l au facut focul, au adunat gunoailele si le-au luat cu iei pentru ca nu erau pubele, si la final au pus gazonul la loc, au udat.

    Oare vom ajunge si noi l stadiul asta?

  5. gica turistul said

    am July 21 2008 @ 1:35 pm

    Unde esti tu Tepes Doamne, ca punand mana pe ei, sa-i imparti in doua cete in smintiti si in misei.

    Ar sti el ce sa faca cu toti care ne fac viata amara, dar ce pacat ca nu traim noi in vremea lui sau ce pacat ca nu mai traieste el in vremea noastra.

    Poate stiti cumva pe undeva unul de cumparat sau macar de inchiriat un sezon sau doua.

  6. Tiberiu Ghita said

    am July 21 2008 @ 1:46 pm

    Va sugerez zona Crit-Viscri (30km de Sighisoara). http://www.crit.ro.
    Peisajul provensal este minunat, aproape neumblat, iar bisericile fortificate sasesti pot fi o revelatie.

  7. Dan Trocaru said

    am July 21 2008 @ 2:01 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: Iulian Urban
    Date: Jul 21, 2008 2:00 PM
    Subject: Re: Dezastru in turismul romanesc
    To: Dan Trocaru

    Buna ziua
    Cred ca este asa, insa daca noi suntem copii rasfatati si care ne tinem doar de prostii, de ce nu intervin cei care ar trebui sa ne educe ca sa schimbe lucrurile ?
    Ne lasa sa ne jucam pe maidan, in gunoaie, in loc sa ne creeze locuri de joaca [ agreement ] in vreme ce ne iau zambitori banii luna de luna , cu titlu de taxe si impozite, din salariile noastre.

    Cu stima

    Urban Iulian

    On 7/21/08, Dan Trocaru wrote:

    Buna ziua.

    Stimate domnule Iulian,

    Ceea ce ati vazut dvs. Pe Valea Cerbului exista aproape in toate zonele turistice unde are acces “omul”. Va invit sa mergeti la Herculane (sunt din Drobeta Tr Severin) si veti gasi aceiasi imagine dezolanta: taxa de intrare, multa mizerie si “zero” investitii in protejarea naturii.

    Cu stima,

    Dan Trocaru

  8. Iulian Urban said

    am July 21 2008 @ 2:16 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: Iulian Urban
    Date: Jul 21, 2008 2:15 PM
    Subject: Re: [Urban Iulian] Please moderate: “Umilinta de a fi turist in Romania ; weekend de cosmar sau placerea de a fi furat pe banii tai in Romania”
    To: Mario

    Bravo pentru comentariu Mario.

    Este bine ca tot mai multi dintre voi care au vazut cum functioneaza sistemul in strainatate, sa ma sustina [ ca sa nu zica lumea ca sunt nebun , nu ca m-ar deranja dar vreau sa le aratam ca exista solutii ] pentru ca, romanii nu sunt cea mai nesimtita natie, insa cu siguranta este o natie care traieste pe principiul lasa-ma sa te las, adica se vaita ca nu are solutii, fara sa faca nimeni ceva concret.
    Si sa ne impotrivim sa se mai cheltuiasca banii pe himere, pe promovari si pliante care oricum sunt bani aruncati, si sa cerem ca banii sa mearga in investitii si apoi, sa se arda amenzi celor care vor incerca sa isi mai bata joc de lege; Pana nu se vor crea facilitatile., degeaba spunem ca romanii sunt nesimtiti, daca nu li se asigura macar un wc nenorocit unde sa isi faca nevoile, sau o pubela de gunoi… in vreme ce banii li se iau de catre autoritati

    Urban Iulian

  9. Alina said

    am July 21 2008 @ 2:18 pm

    Avem o tara incredibil de frumoasa.Vizitam Europa si nu puteam sa nu ma gandesc la cat de frumoasa este Romania!Ma refer la frumusetea ei bruta…la crestele ei, la padurile ei verzi, adanci, la dealurile ei blande, la baltile, la campiile ei sarace si fermecate, la plaja ei sordida , la aromele, la turmele ei…Ma plimbam si ma bucuram de civilizatia vesticilor dar tanjeam dupa casa…si ma tot intrebam : ca ar fi facut “astia” din ea, daca ar fi fost a lor?
    Nu ii inteleg pe romani.Ma depaseste.Atat de brute sa fim cu totii?Atat de mult sa fi suferit in cat sa nu putem suporta reguli, legi, obligatii,etc.? Sau despre ce e vorba?

    Printre multe altele, avem ceva ce “ei” au pierdut: VIATA, LIBERTATE(cat ‘om mai avea-o si pe asta). Satele, padurile, gospodariile lor sunt moarte. Fierturile lor sunt seci…in cel mai fericit caz. Dealtfel, put.Ale noastre te imbie, te cuceresc…
    La noi, mai poti – inca – sa campezi pe pajisti alpine, sa-ti intinzi cortul chiar si in Parcuri Nationale. La ei – VERBOTEN!Totul este organizat, amenajat, imprejmuit, controlat, taxat. Sigur, tot respectul, admiratia si aprecierile de rigoare.

    Nu pot insa sa nu visez la un IDEAL:sa campeze tot romanul pe Valea Cerbului sau mai stiu eu pe ce picior de plai vrea el, DAR: sa-si lase masina intr-o parcare amenajata, sa-si arunce gunoiul la una dintre multele pubele plantate si colectate de catre administratie regulat(noaptea daca se poate), sa renunte la ATV-uri si sa se urce pe biciclete de exemplu(sau mai stiu eu ce alte mijloace de deplasare nemotorizate), sa asculte raul, ramul, etc.(ca cica de aia a venit acolo)si sa aiba convingerea ca taxa aceea modica pe care o plateste, cu siguranta, il ajuta pe el sa fie OM.

    Stiu ca sunt locuri unde se poate.De exemplu, in Masivul Retezat se campeaza la 2000 m, la lacul Bucura, in primul Parc National din Romania. Nu este camping amenajat, dar, cel putin turistii isi coboara gunoiul de pe munte, zona nu avea nevoie de ecologizare. Bine, partea proasta e ca atunci cand am fost eu acolo, in 2004, dintr-o tabara de 80 de corturi, era unul singur cu romani. Al nostru… :(

  10. Iulian Urban said

    am July 21 2008 @ 2:19 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: Iulian Urban
    Date: Jul 21, 2008 2:18 PM
    Subject: Re: [Urban Iulian] Comment: “Turism pe Valea Cerbului : bine ati venit in ghettoul natural al Masivului Bucegi”
    To: Manuel

    Buna ziua Manuel

    Putem sa incepem prin a cere Guvernului sa renunte la prostia aia de a promova imaginea Romaniei turistice in Italia, care costa 7,5 milioane de euro. Bani dati la firme de partid, sa tipareasca, sa distribuie, etc..
    CU 7,5 milioane de euro faci un paradis din Valea Cerbului

    Urban Iulian

  11. Manuel G said

    am July 21 2008 @ 2:32 pm

    Buna ziua D-le Urban,

    Cred ca nu ati inteles! Au si copii, vile, salarii, sunt amarati si trebuie sa avem mila de ei. Poate nu le ajung 7,5 milioane sa le mai dam noi.

    Sunt de acord, dar eu zic ca se poate si fara acei, pe care ii vor lua in fiecare an probabil.

    Eu am fost la Pestera Dambovicioara, unde taxa de intrare in Parcul Piatra Craiului este de 1 ron/pers. Mizeria ca pe Valea Cerbului, fara pubele, fara WC.

    I-am intrabat pe cai de la intrare de ce nu pun o taxa de 10 RON / persoana si fiecarei masini i se da un un numar de 2-3 saci de gunoi.

    Daca la intoarcere aduci acei saci de gunoi plini, primesti 90 Ron/persoana. Asa nu mai este nevoie de oameni sa stranga. Nu vor strange toti, dar peste 70 % vor face acest lucru pentru ca vor dori sa recupereze banii. Iar daca vor aduce si in plus sa fie renumerati cu alte sume.
    Eu zic, ca vor castiga de 2 ori. Si bani si curatenie.

    Cu WC este o mare problema. Asa cum am spus si mai sus, nu WC ecologice, ci constructii ca pe litoral cu vindanjare. Pentru ca altfel toata tara va deveni un imens WC.

    Sa stiti ca sunt intrbat de vecini, de colegi, pe unde sa mai mearga in concediu ca sa nu fie mizerie. Nu sunt foarte umblat, dar cu un mic simt al orientarii si o harta gasesti locri mai virgine oriunde.
    Dar va veni o zi cand vom pastra doar pentru noi acele locuri pentru a nu fi invadate.

    Mult succes!

  12. Dan Trocaru said

    am July 21 2008 @ 3:35 pm

    On 7/21/08, Dan Trocaru wrote:

    Copii rasfatati ?! Poate niste fiinte incostiente, carora le place sa-si bata joc de mediul inconjurator, de tot ce inseamna bucuria de a trai in armonie cu natura. Am vazut situatii unde s-au creat locuri de agreement si noi, “copiii rasfatati”, le-am distrus (asta nu inseamna ca apar pe cei care ne iau banii pentru crearea de asemenea locuri si nu le creeaza).

    Dan Trocaru

  13. Cristian said

    am July 21 2008 @ 3:45 pm

    Domnule Iulian,

    Desi nu am mai fost de aproape 3 ani pe Valea Cerbului, ma doare sufletul sa aud ce se petrece acolo. Pe acest site
    “http://www.domnuleprimar.ro/Vezi-sesizarile-din-Busteni-151.html” se poate face un prim pas … dumneavoastra, ca avocat poate aveti mai mult succes in a sensibiliza autoritatile de acolo. Daca aveti si poze, atasati-le.

    Cristian,
    Bucuresti

  14. Geo Scripcariu said

    am July 21 2008 @ 4:25 pm

    Draga Iulian,

    Ma bucur ca ai inceput sa iei pulsul vietii reale din .ro si in sfere non-business, si mai ales sa scrii despre asta.

    Cunosc foarte bine zona descrisa de tine. Ca si tine am mers cu parintii mei pe acolo si cam peste tot prin Bucegi, in urma cu 30-35 de ani.. Mai tarziu am mers singur sau cu colegi de club alpin, sau prieteni.

    E de o tristete sfasietoare ceea ce se intampla.

    Am poze cu muntii de gunoaie si “rahatii”… “tai” ;), le voi scana si ti le voi da sa-ti ilustrezi postingul asta (si poate mai mult..? petitii, etc.).

    Dar sa nu capitulam: trebuie sa stii ca exista solutii mult mai la indemana decat crezi tu si multi dintre cei care au facut comentarii.

    Dintre acestea as mentiona doar cateva:

    1. ONG-uri de mediu (de dorit starine, ca astea din .ro sunt infestate de mult de tot felul de tipi vanduti stapanirii) si cluburi alpine (e.g. Floarea de Colt din Bucuresti, in care sunt membru de vreo 10 ani. Are intalnirea bisaptamanala in sala Bibliotecii Nationale, sectia de arta (langa Piata Amzei) in seara asta de la 6 pm), care pot fi implicate in actiuni de educare si / sau “politie” ecologica

    2. agentii si boutique-uri de PR care pot crea si implementa (pro-bono) campanii de informare publica

    3. invitarea de tineri regizori de film documentar (e.g. dintre cei care au participat la festivalul IPIFF 2008, incheiat ieri la Constanta), care sa faca niste filmulete ce vor arata dimensiunea dezastrului.

    — Geo

    P.S. Nu uita ca primarul Busteniului este un fost fotbalist, patronul hotelului Alexandrion caruia i-ai facut reclama deja in postingul tau..

    Tipul asta are planuri “mari”: vrea sa rada superba padure seculara de fagi (pe cateva zeci de hectare!!!) care incepe putin mai sus de Caminul Alpin (la intrerea in treseul spre Poiana Costilei) pentru a face o partie de ski complet inutila (acolo). Daca vrei iti pot da poze care ilustreaza operatiunile de topografie deja incheiate.

  15. Iulian Urban said

    am July 21 2008 @ 4:34 pm

    Pentru Geo

    Nu i-am facut reclama primarului, ci am vrut sa le arat altor turisti pe unde trebuia sa o ia spre Valea Cerbului;
    Despre ONG-uri nu stiu ce sa zic, insa nu se vede ca ar actiona si mai ales ca ar avea vreun efect ceea ce fac ei.
    Nu ONG-ul este solutia ci, instituirea unui sistem administrativ eficient de catre autoritatile locale. Si rezilierea contractelor cabanierilor care te indeamna sa iti faci nevoile afara in natura
    PS – du-te la Sfix sa vezi cum se suie pe el salbaticii si sar ca apucatii pe acest monument al naturii. De ce nu l-au ingradit ca sa il protejeze?

  16. Geo Scripcariu said

    am July 21 2008 @ 5:32 pm

    Iulian,

    Intelegi ca e vorba de o mafie acolo (i.e. in Busteni, Bucegi, ca si in n+1 alte locuri din .ro)?

    Sunt interese financiare majore, jocuri cu mize uriase (zeci-sute de milioane de Euro). A existat un proiect care viza construirea unui telescaun de la Gura Diham la Poiana Costila si apoi pe Valea Cerbului pana la Omu. Noroc ca a fost (momentan) inghetat. Ei atunci sa fi vazut cum se tranforma mirifica Vale a Cerbului in Valea Plangerii..

    Cred ca solutia e o combinatie de ce zici tu si ce am spus eu. 😉

    — Geo

  17. Alas said

    am July 23 2008 @ 11:23 am

    N-as vrea sa surprind pe nimeni, dar solutii exista. Mai mult, incep sa se aplice. Extrem de timid, adevarat. S-a pomenit deja zona Retezat – acolo e avantajul natural ca nu pot urca manelistii si gratargiii din cauza efortului. In vara asta am fost la Lacul Sf.Ana. E rezervatie si e luata in custodie de un SRL. Si se face treaba buna, exista oameni care curata permanent intreaga zona de campare (si nu e deloc mica) la nivel de muc de tigare (inclusiv cojile de seminte, desi biodegradabile, sunt curatate de pe poteci din cauza impactului vizual). Taxa e decenta, se dau saci de gunoi, se colecteaza selectiv (bio si non-bio), a fost construita toaleta. Mai sunt lucruri de imbunatatit iar cei ce vor merge in zona le vor sesiza. Dar inceputul a fost facut, e bun, iar oamenii lasa in urma mult mai putina mizerie decat in alte zone.
    Vreau sa sustin cu fermitate un singur lucru: nimic nu se poate demara cata vreme autoritatea de mediu, in speta Garda de Mediu nu isi face treaba. Degeaba ne uitam la Primarie sau nu-stiu-cine. Amenzi doar GM poate da pt.gunoi iar administratorul – Primarie sau altcineva – ar trebui sa plateasca pana se conformeaza. Apoi se pot implica si Directia de Sanatate Publica cu aviz de functionare, ca doar e spatiu amenajat pt.public, e imprejmuit si se plateste taxa, si s-ar ordona si chestia toaletei. Tot administratorul trebuie sa faca un contract cu Politia Comunitara pt. a tempera scandalagiii, fanii Minodorei-La Maxim, ATV-istii, s.a.m.d.
    Totul vine din nepasarea autoritatilor. Ele trebuie sa motiveze turistul-cu metode deopotriva recompensatorii si punitive-, apoi, incet, ne vom civiliza. Si asta pt.ca ne putem cara PET-urile acasa, de vreme ce le-am putut cara pline la venire, dar “WC la punga” chiar e o idee proasta.

  18. alis said

    am July 23 2008 @ 7:58 pm

    si in rezervatia ,, Sf. Ana,, au taxe de intrare si de campare ,dar acolo se ridica gunoiul in fiecare dimineata,e adevarat ca nu pot folosi wc-ul pus la dispozitie si mergi tot in padure ,dar e un pic mai altfel ,oare pentru ca acolo sunt mai multi unguri si sunt altfel decat noi ( nu ca-mi plac),jos la lac nu se face focul unde vrei ci numai la locul indicat de ei si acolo cu lemnele lor ceea ce la noi i regat nu se prea obisnuieste.

  19. alis said

    am July 23 2008 @ 8:00 pm

    cine-mi spune cum e la Herculane, la 7 izvoare a fost cineva in aceasta vara acolo?

  20. Stefan said

    am July 25 2008 @ 11:41 am

    Dragi frati romani,

    La guvernanti nu avem speranta: ei sunt, cred eu, incompetenti, puturosi, lipsiti de scrupule, pusi pe hotii si jaf. Nici de la compatriotii nostri manelisti si gratargii nu avem la ce speram, pt ca ei fac ce vad pe altii ca fac si nu-si prea pun multe intrebari, mizeria e casa lor in care se simt bine.
    Sperantele sunt, zic eu, doua: 1)politia, jandarmii si Garda de mediu care sa imparta milioane (nu e o exagerare) de amenzi in stanga si-n dreapta pana se creaza in romani un reflex pavlovian de autocontrol cand simt pofta sa arunce gunoi pe jos (fondurile realizate din amenzi vor fi folosite partial pt proiecte de mediu) si 2)in cei 12 ani de educatie scolara fiecarui copil sa i se inoculeze un respect profund fata de mediu, o “nevoie de curat,” pe care profesorii sa le transfere copiilor mai ales prin exemplu personal.
    Cred ca, in final, Romania va fi o tara curata cu oameni care iubesc puritatea mediului, dar mai avem de asteptat poate 30-50 de ani pana atunci. Doamne ajuta !

  21. Iulian Urban said

    am July 25 2008 @ 11:49 am

    Raspuns pentru Stefan

    Este o solutie buna cea propusa de tine cu amenzile, insa nu strica sa le trimitem noi, cei care vedem ca se intampla asemenea enormitati, reclamatii acestor autoritati, si sa le cerem sa faca controale si sa dea amenzi, in primul rand celor care ar trebui sa se ocupe de salubrizarea si corecta intretinere a acestor zone si parti de natura.
    Multumesc pentru comentariu si va asteptam si cu alte puncte de vedere
    Urban Iulian

  22. Balan Bogdan » Blog Archive » Turism pe Valea Cerbului : bine ati venit in ghettoul natural al Masivului Bucegi said

    am July 25 2008 @ 6:22 pm

  23. daniela said

    am July 29 2008 @ 12:37 pm

    hello -politia locala a lui Mazare da amenzi in blugi si maieute ,,,,!!!!

    Dragii mei nu trebuie sa mergeti asa departe pe vai si munti sa intalniti munti de gunoaie si amenzi date d-aiurea…
    Plec hotarata anul asta pe litoralul romanesc si…..
    in loc de marea neagra gasesc:marea algelor” ,unde ni s-au intoxicat copii si noi astia mai mari ne-am ales cu diverse forme de alergie pe corp.
    Dar Mazare imparatul , unic in toate incepand de la taxa de intrare , lucru ce in alte staiuni nu exista, la locurile de parcare lipsa sau existente cu cca 20,ron /zi ,Dl in discutie da lovitura verii:Constituie o ploitie locala , care sa mai scoata ceva bani sau ma rog sa protejeze “spatiul verde”,sareacu….si ii trimite in tern o duduie in blugi si in maieu , sa se erijeze in organ cu competenta de a ne amenda ptr “parcarea pe un canal inconjurat de 3 fi de iarba” numit “era spatiu verde , dna inainte dar acum ..si totusi mi se face proces verbal cu amneda de rigoare -200 ron.
    Naucita de concurenta ,mai de plaja invesmantata ca mine ,ma luminez si o intreb , inca odata :Dna, dvs cine sunteti?
    De la politia locala,zice cucoana aroganta.
    Pai ,asa in blugi si maieu si pe deasupra fara sa “stationez pe spatiu verde ci doar pe un canal ce mi-a umplut de miresme masina!
    Hai dna, acus ca l-am scris ce sa fac cu el ,cat de uniforma e in lucru dar sefu ne-a trimis la lucru.
    Stimat Dn Iulian , dvs ce credeti :am platit de aiurea o amenda data de un civil ?
    Ca uniforma era in lucru.
    Ei , civilizatie neica tot sa traiesti!

  24. Leo said

    am August 24 2008 @ 10:36 pm

    Eu auzisem de ceva timp de simbioza perfecta intre cacati si romani din valea Cerbului, asa ca n-am mai calcat de prin 2000 pe acolo, nici macar in trecere.. simplul fapt ca valea Cerbului este la 130 km de Bucuresti ar trebui deja sa mute gandul oricui vrea sa caute relaxarea si linistea pe acolo… neam de cacat, nu merita sa traisaca in Europa.. India e mai potrivita pentru noi !

  25. ella said

    am November 21 2008 @ 4:13 pm

    suntem o natie de 80% din muncitori imputiti burtosi si femei de calitate proasta inculte tesatore care au facut comunismul si erau toti zambareti la tv in fabrici si uzine ,care la revolutie stateau ascunse in case iar noi cei care ducem greul acum am stat in piata universitatii,care acum cu credite au o masina si care vin “la munte”sa faca gratar,sa-si faca nevoile dupa un pom ,sa tipe copii, sa bea bere,si apoi sa incurce circulatia cu masinile lor in rate si care luni sa zica le servici”am fost la munte”eu cred ca intai ar trebui sa schimbam acesti oameni din care nici copii lor nu au iesit altfel.
    atata timp cit vom fi o natie geloasa ,rea,doritoare de “moartea caprei vecinului”avem o singura sansa :sa mergem in regres!pe ei nu i intereseaza privelistea,frumusetea muntilor ,sau briza marii.pe ei ii intereseaza carnea de pe gratar,berea,masina,salariul.

    desteapta te romane!

  26. Adrian Balan said

    am March 5 2009 @ 6:18 pm

    Din pacate turismul din Romania se duce de rapa. Daca nu o sa invatam odata sa respectam natura, nu cred ca vor mai urma multe generatii dupa noi. Turistii se strang din toata tara si nu au chief decat de manele la maxim, bautura, si gratar. Nu se uita si unde arunca cutia de bere sau unde sunt amenajate spatii pentru facut gratar. Din pacate nici Politia Montana nu ia prea multe masuri in a combate aceste incalcari ale “LEGII MUNTELUI”. Cei iubitori de natura si mai ales de munte sunt din ce in ce mai putini si in curand o sa ajungem sa nu ne mai putem bucura de o vacanta adevarata.

  27. gabi said

    am July 10 2010 @ 7:22 pm

    tovarase, sa fim seriosi.

    aia nu e valea cerbului ci o strada din busteni imputita de grataragii nesimtiti care nu opresc masina daca le faci semn sa te ia pana la gara, obosit fiind dupa 2 zile de mers pe munte.

    valea cerbului incepe la o ora de urcat de acolo.

    daca vrei sa se schimbe ceva, iti recomand sa lasi masina undeva si sa o iei cu copiii usor pe jos, in sus, unde chiar merita.
    nu telecabina, nu cascada urlatoare, nu adidasi 😉

    toate bune

  28. dan mateescu said

    am July 12 2014 @ 12:01 pm

    Intre timp, a aparut si cadrul legal, Legea 54/2012 (legea picnicului) asa ca am cerut autoritatilor sa intervina! Raspunsul a fost halucinant: Valea Cerbului este proprietate privata/particulara deci, se subintelege, proprietarul face ce vrea. Nici Jandarmeria nici Garda de mediu nu vor sa intervina. Cititi petitia, raspunsurile si comentariile pe http://ziardebusteni.ro/2014/07/08/petitie-pentru-valea-cerbului/

Comment RSS


Atentie s-a deschis procedura insolventei impotriva TACT GRUP SRL

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro