Atentie s-a deschis procedura insolventei impotriva ZENOM GRUP 2003 S.R.L.

Tweet this

The-Cash-CrunchImpotriva debitorului ZENOM GRUP 2003 S.R.L.

. s-a deschis procedura insolventa in dosarul 17577 - 2014-10-06
aflat pe rolul Tribunalului ARGE?

Daca aveti bani de recuperat de la aceasta firma va invitam sa ne scrieti urgent la secretariat@urbansiasociatii.ro




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


2 Comentarii

  1. Urban Viorel » Comisionul perceput de banci de la beneficiarii platilor bancare este ilegal si poate fi desfiintat in Justitie said

    am July 18 2008 @ 12:23 pm

    […] http://www.urbaniulian.ro/2008/07/18/comisionul-perceput-de-banci-de-la-beneficiarii-platilor-bancar… Afisari: 0 « Se contureaza ideea organizarii unui FLAGRANT de catre procurori in cazul Furtului la Pompa […]

  2. Radu Petrescu said

    am July 18 2008 @ 3:42 pm

    Poate nu am inteles eu despre ce comisioane e vorba.

    Eu nu am intalnit banca romaneasca care sa nu perceapa comision la primirea de bani in cont. Reprezint o persoana juridica si am avut experiente cu BRD, BCR, CEC, B.Post.
    Este extrem de frustrant, dar ne-am adaptat: daca vindem ceva cu adaos foarte mic trebuie sa atentionam clientii ca le percepem niste bani in plus pt. hotii de la banci (si le oferim varianta sa vina la noi la sediu si sa achite direct).
    Aici as avea o intrebare: Cum face BNR profiturile fabuloase pe care le-a anuntat ? Oare nu cumva din comisioane aplicate tuturor tranzactilor interbancare ?
    Revenind la problema, prin contract bancile isi rezerva dreptul sa ajusteze taxele si comisioanele in functie de… “ce vrea muschi” lor.
    Ca orice firma mica (care nu are o armata de oameni disponibili pentru tratarea problemelor neasteptate) am semnat, ca e “contract tip” si cine sunt io sa negociez, ca doar rulajul nostru oricum este f. mic.

    In pezent mai avem cont doar la B.Post, care percepe 2 lei la primirea de bani prin OP de la alta banca decat B.Post.(in trecut cred ca era 4 lei)

    B.Post a desfintat taxa lunara de 10$ pt internet banking. ura! mi-am zis. Bucuria a durat putin, ca de vreo cateva luni a reaparut o taxa de administrare.

    De asemenea am considerat o ticalosie experienta avuta cu CEC: am uitat ceva bani (putin, da’ erau banii nostrii) intr-un cont curent si am avut surpriza sa nu mai gasesc decat o mica parte: aparuse o taxa de administrare lunara nejustificat de mare desi nu se efectuease nici o tranzactie.

  3. Iulian Urban said

    am July 18 2008 @ 4:42 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: Iulian Urban
    Date: Jul 18, 2008 4:40 PM
    Subject: Re: incalcare drepturi de autor
    To: Marius Serban

    Fara probleme, doar ca este luat de pe http://www.mybank.ro cu care avem acord de preluare.
    Il modific insa o sa va notific si eu trei materiale in care jurnalisti de la Saptamana Financiara au preluat parti ale unor materiale scrise de mine FARA ACORDUL MEU.
    Daca tot vreti sa ajutati oamenii, si sustineti campanii pentru romani, renuntati la “arginti” d-le Marius.Ca asa este in Romania : vrei sa faci un bine dar esti lovit in cap….Veti primi notificarea de la avocatii nostri legata de materialele in cauza preluate fara acordul meu, asata daca tot ne omoram intre noi in loc sa tinem cont de interesul consuamtorilor romani
    Verificati aspectul legat de http://www.mybank.ro inainte sa faceti asemenea afirmatii.
    Si o sa public acest dialog ca sa decida cititorii asupra lui.

    Urban Iulian

    On 7/18/08, Marius Serban wrote:

    Buna ziua,

    Am intrat pe site-ul dv. si am vazut ati preluat integral un articol din Saptamana Financiara – Bancile vamuiesc platile de doua ori”, care imi apartine.
    http://www.urbaniulian.ro/2008/07/18/comisionul-perceput-de-banci-de-la-beneficiarii-platilor-bancare-este-ilegal-si-poate-fi-desfiintat-in-justitie/

    Ma surprinde sa vad ca un avocat care pretinde ca sprijina drepturile consumatorilor incalca in mod constient drepturile altor persoane.
    Doresc sa va informez ca articolul respectiv este protejat de legea privind drepturile de autor, iar dv. nu aveti acceptul autorului pentru a publica acest articol.

    Prin urmare, va rog sa stergeti de pe site-ul dv. textul preluat ilegal, iar daca doriti sa faceti referire la acel articol, puteti include un link catre site-ul revistei Saptamana Financiara.

    O zi buna,

    Marius Serban
    Editor
    Conso Media Group

  4. Iulian Urban said

    am July 18 2008 @ 5:50 pm

    ———- Forwarded message ———-
    From: Iulian Urban
    Date: Jul 18, 2008 5:49 PM
    Subject: Re: incalcare drepturi de autor
    To: Marius Serban

    D-le Marius; este pus link catre materialul de pe mybank.ro, nu este nici un cuvintel de la dvs.
    Insa daca eu cumpar CD-uri piratate, dvs. faceti altceva : dati de pomana si dupa aia va bateti cu pumnul in piept sau vreti votul celor in cauza… In trei luni de zile ati avut la acest material vreo 1500 de vizitatori; eu am deja 800 in trei ore, si nu vreau nimic de la consumatori decat sa isi cunoasca drepturile si sa reclame PRESEI abuzurile . Adica la dvs. d-le Marius.
    Haideti sa ajutam si sa nu ne dam in stamba ca Mihaela Radulescu si Andreea Banica la teledonul fetitei lui Liana Stanciu. Macar atat merita romanii……o finalitate la problemele lor , pentru ca s-au saturat sa vorbeasca la gazeta dar lucrurile sa nu se schimbe !
    PS- apropos de CD-uri piratate : eu finantez din banii mei cazurile sociale ale celor care se adreseaza la http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro, nu de alta dar poate vreti, daca vreti, sa-i sprijiniti pe romani, sa ajutati cumva si dvs. Cu ceea ce stiti sa faceti mai bine.
    Cu vorbele si scrisul….
    Succes in activitatea dvs. si va urez sa aveti vizitatori.
    PS – cf. legii drepturilor de autor, nu cumva coproprietar al drepturilor este si trustul Intact ? asta asa ca idee de specialitate

    Urban Iulian

    On 7/18/08, Marius Serban wrote:

    Va multumesc.

    Nu stiu ce acord aveti cu http://www.mybank.ro, dar cred ca va aflati in situatia unei persoane care crede ca respecta legea daca cumpara CD-uri piratate. Totodata, mesajul dv. ma face sa cred ca pentru dv. scopul scuza mijloacele si ca e bine sa incalcam legea din cand in cand. Dv. faceti asta “in numele consumatorilor”! Altii au facut-o “in numele poporului” si nu a iesit tocmai bine!

    Toate cele bune,

    Marius Serban

  5. Paula said

    am July 18 2008 @ 6:29 pm

    esajul este :
    Buna ziua Acum un an si…, am montat termopane in apartament. Contractul s-a facut pentru un credit de mla BRD, toata lucrarea fiind evaluata la aproape 1000 euro. Conform contractului, platesc lunar o rata de 92 lei, dar timp de 5 ani de zile. Deci aproape dublu.Prtobabil ca, la sfarsitul contractului, odata cu ultima rata voi mai plati un comision, asa cum s-a intamplat si cu frigiderul pe care l-am luat, tot asa, in rate. De ce nu se specifica in contract ca banca va opri un comision , odata cu chitarea ultimei rate? Dumnezeu stie, in patru ani, caci unul a trecut, cat va mai creste dobanda si cat de \”gras\” va fi comisionul de la sfarsit. Asta e, se profita de omul care nu are bani lichizi, si atunci il storc bine de bani. Va multumesc O zi buna Paula M.

  6. Horia said

    am July 22 2008 @ 1:22 pm

    On 7/22/08, Horia R. wrote:

    Multumesc pentru raspuns.

    Ma simt extrem de frustrat ca nimeni nu dezvolta nimic pentru a reglementa aceste abuzuri ale bancilor. Acelas sentiment il am si cind vine vorba de tagma notarilor. Nu sint avocat, nu am cunostiintele necesare in acest domeniu pentru a intreprinde ceva, dar sper din tot sufletul ca odata si-odata cineva, cumva, eu sau alta persoana fa incerca ceva in acest sens.

    Va doresc o zi buna,

  7. Horia said

    am July 22 2008 @ 1:41 pm

    On 7/22/08, Horia R. wrote:

    Pai A S V R E A sa merg in justitie, mai ales dupa ce am patimit in urma cumpararii unui apartament (credit ipotecar facut de prietena mea), dar unde credeti dumneavoastra ca este posibil sa gasesti un avocat dispus sa isi piarda timpul cu toate mizeriile astea … ? Nici nu stiu daca am banii necesari sustinerii unui astfel de proces, dar credeti-ma, as face tot ce imi sta in putere pentru a “darima” cit de cit zidurile astea de nesimtire.

    Dupa parerea mea, pentru a reusi ceva in acest sens este nevoie de un grup de oameni devotati unei idei, care nu se sperie si nu dau inapoi in fata greutatilor inerente ale unor astfel de procese. I-as numi vizionari, pentru ca daca este sa schimbam ceva, acum se (mai) poate face ceva, peste citiva ani va fi prea tirziu, oamenii se blazeaza pe zi ce trece si toate magariile care astazi inca ne revolta vor sfirsi prin a deveni normale pentru majoritatea celor dintre noi K

    Nu ma resemnez absolut deloc, dar inafara discutiilor cu dumneavoastra din aceste 2 mesaje, restul lumii s-a uitat cam ciudat la mine. Majoritatea era de acord, dar discutiile de obicei se incheie cu inevitabilul: “si ce vrei ma sa schimbi TU sistemul ?”.

    Raspunsul meu este “DA !”, dar deocamdata sint cam singurel in barca asta J

    Tot cu stima J

  8. Iulian Urban said

    am July 22 2008 @ 1:42 pm

    On 7/22/08, Iulian Urban wrote:

    Pai hai sa mergem in Justitie si sa incercam sa obtinem declararea comisionului de retragere a banilor drept abuziv
    Daca ne trimiteti actele platim noi costurile procesului. Ce ziceti ?

    Urban Iulian

Comment RSS