Marea lehamite! Cum a respins Senatul initiativa legislativa a sen. Urban care sanctiona chiulul de la lucrarile din Plen

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Marea lehamite! Cum a respins Senatul initiativa legislativa a sen. Urban care sanctiona chiulul de la lucrarile din Plen

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


16 Comentarii pana acum»

  1. asistentapentruconsumatori.ro said

    am November 30 -0001 @ 12:00 am

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  2. vrajitorul.eu said

    am November 30 -0001 @ 12:00 am

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. Vasile Adrian said

    am November 24 2010 @ 5:24 pm

    Solutia pentru Romania anului 2010 nu mai este politica.
    Solutiie posibila: autocratie luminata, eventual pe model voievodal.
    Chirurgie sociala, dureroasa, dar necesara.
    Va respect pentru activitate insa parlamentul a devenit o cloaca.
    De acolo sunteti mai auzit, insa de asemenea fara efect real.
    Daca doriti sa faceti ceva practic, voi fi onorat sa va sustin.
    Mai sunt si altii ca mine.

  4. Aha said

    am November 24 2010 @ 5:27 pm

    Iata si cum se ascunde marsavia de la vot.
    Apar toate voturile date la legile din sedinta Senatului de la 24 noiembrie, mai putin cea pe care o cautam: https://www.senat.ro/Voturiplen.aspx

  5. m1ha1 said

    am November 24 2010 @ 11:19 pm

    nu exista vointa pentru a creste increderea poporului in politicieni tocmai din aceaasta cauza. bravo Iulian, felicitari. daca ai candida la presedentie ai votul meu si al familiei mele.

  6. Marea lehamite! Cum a respins Senatul initiativa legislativa a sen. Urban care sanctiona chiulul de la lucrarile din Plen | Ilfovul nostru said

    am November 25 2010 @ 12:13 am

  7. daalos said

    am November 25 2010 @ 10:24 am

    Pai nu sunteti majoritari???
    Ma bucur ca ai “deschis ochii’ sa vezi in ce gasca ordinara te-ai bagat!
    Si pe buna dreptate – ce sa mai cauti in senat???
    Ce sa mai cautam noi in aceasta ROMANIE batjocorita de manelisti (vezi declaratia lui base), de clanuri de interese mafiote, pederasti si curve… si masoni!
    O intreaga “fauna” !!!

    “Avem conducatorii cere ii meritam”! – FOARTE ADEVARAT !!!
    Va urez SUCCES(URI) in activitatea politica si sper sa fiti de partea ROMANILOR – poate s-or mai gasi si ceva oameni normali , cinstiti si intregi la minte care sa vrea sa faca ceva pentru tara asta (nenorocita)!
    Si fiindca “speranta moare ultima” , SPER SA OPRITI GENOCIDUL INCEPUT ASUPRA TARII SI ROMANILOR – pana nu este prea tarziu – PENTRU TOTI!

  8. Enache Vlad said

    am November 25 2010 @ 10:48 am

    Este prea tarziu…nu mai spera. Muta`te daca nu iti place.

    Nene Urban…da`ne mai bine numele bagabontilor alora…ar ajuta mult. Cand or sa vrea voturi…o sa stim ce`o sa facem fiecare.

  9. ova said

    am November 25 2010 @ 11:01 am

    Pai cam asta e nivelul unor senatori din Parlamentul Romaniei, fac din prezenta in parlament o corvoada, o chestie neesentiala. Nu are rost sa ne mai miram ca unii parlamentari absenteaza de la sedinte deoarece ii doare in cot de Romania, romani si de cei care le-au dat voturile si increderea. Unii domni senatori au lucruri mult mai importante de facut decat sa mearga la sedinte, afaceri, amante, smenuieli, completat stocul de frunza taiata pt caini si nelasare nici a unei muste nesadisfacute.

  10. dan said

    am November 25 2010 @ 11:18 am

  11. yu-gin said

    am November 25 2010 @ 11:19 am

    Domnul senator Urban tr?ieste intr-o lume de SF.Cum a crezut,macar o clip?,c? parlamentarii ar fi de acord cu ceva care s? le limiteze sau interzic? favorurile date de functie?Favoruri ,deseori ,cu inc?lcarea regulamentelor,regulior sau prevederilor constitu?ionale?DAR,r?mane,in atentia public?,ABSENTEISMUL parlamentar,fraudarea increderii electoratului care CERE reprezentativ itate!Precum ?i indemnul la moralitatea parlamentarilor care incaseaza sume uriase din taxe ?i impozite alocate Parlamentului ,doar sa mimeze reprezentativitatea!

  12. mitica said

    am November 25 2010 @ 11:19 am

    Legea nu exista pentru ei!
    Ei sunt “baietii destepti”de deasupra legii.Nu au raspundere fata de popor si nici bun simt.Vor doar ca altii sa respecte ce le casuna lor,folosin chiar expresii,pentru care ar trebui tarati in tribunale.de ex. pentru Cartarescu= “scriitorul fiurerului” sau toate lozincile incitatoare folosite in timpul grevelor,de Poanta,irijat in conducatorul lor suprem!

  13. Justitiarul said

    am November 25 2010 @ 11:19 am

    Vedeti ce spune CODUL MUNCII
    Da’ de ce mai era nevoie de o lege de sanctionare a parlamentarilor chiulangii, puturosi si lispsiti de cel mai elementar bunsimt? Ei nu sunt altceva decat niste functionari ai statului, angajati acolo pa baza votului nostru. Asadar, orice functionar, angajat intr-o institutie este obligat sa respecte fara echivoc prevederile CODULUI MUNCII: “angajatul unei institutii este ibligat sa se prezinte la serviciu, sa respecte orele de program stabilite”…… ” Conducerea instutiei va atentiona angajatul care nu s-a prezentat timp de 3 zile consecutiv la servici ca neprezentarea de urgenta la servici conduce la incetarea contractului individual de munca””Angajatul respectiv nu beneficiaza de nici un drept pe toata perioada absentei de la sevici”IN CONCLUZIE CONDUCEREA SENATULUI SI CAMEREI EPUTATILOR NU ARE ALTCEVA DE FACUT DECAT SA NOMINALIZEZE LA SERVICIUL FINANCIAR TOTI PARLAMENTARII CHIULANGII CU NUMARUL ZILELOR DE ABSENTA SOLICITAND NEACORDAREA DREPTURILOR BANESTI PENTRU PERIOADA ABSENTELOR. Lucrul acesta nu l-a facut niciodata conducerea Parlamentului. De ce?

  14. lt. col. Thobescu Theodor said

    am November 25 2010 @ 11:56 am

    Ave?i dreptate, domnule senator.

    Pe de alt? parte, apreciz c? perioada mea de excludere de pe blogul domniei voastre a luat sfîr?it.

    O zi senin?.

  15. cineva said

    am November 25 2010 @ 10:23 pm

    Domnule Senator,

    Este o “placere” sa privesti sala atunci cand luati dvs. cuvantul, sa-l vezi pe Vosganian delectandu-se pe laptop cu niscaiva dosare de frauda /fetitze sau pe unii prin spate hlizindu-se ca la gradinita si discutand cu colega de banca …
    Filmarile pe care le mai postati din cand in cand pe aici demonstreaza pana si UNUI ORB ca ADEVARATELE DECIZII ce privesc soarta Romaniei nu se iau in Senat!
    Mergeti si dvs. la o Loja din zecile care sunt in Romania ca sa tratati treburi serioase….

  16. cineva2 said

    am November 29 2010 @ 11:27 pm

    sa se aplice codul muncii si incazul lor? de ce nu se aplica?
    ce putem face noi cetatenii statului pentru ca sa se aplice?

Comment RSS · TrackBack URI