Mafia actelor normative capuseaza ministerele

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Mafia actelor normative capuseaza ministerele

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. DZ - BATAIA DE JOC 2010 said

    am February 18 2010 @ 5:02 pm

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am February 18 2010 @ 5:06 pm

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.
    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. vrajitorul.eu said

    am February 18 2010 @ 5:06 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  4. Catalin HN said

    am February 18 2010 @ 8:41 pm

    Va felicit pt. curaj, d-le Urban ! Sunteti, din cate stiu eu, sigurul om politic din ultimii 20 de ani care are curajul sa discute acest subiect. Va doresc succes in tentativa dvs. de eliminare a mafiei din ministere.

  5. aspida said

    am February 19 2010 @ 11:39 am

    Pe vremea împuscatului… cum naiba era?
    Ca-consultanta din afara ministerelor nu era solicitata!
    Adica: era obligatoriu ca cei din ministere sa cunoasca problemele «de resort» pâna la epuizare, sa fie asi!
    Acum, de ce exista aceasta practica pernicioasa?
    Vor consultanti? Cei ce primesc însarcinarea sa rezolve o problema, punctual, daca nu se descurca… sa lase locul unora cu mansarda mai luminata… daca vor consultanti, sa-i plateasca din buzunar propriu…

  6. aspida said

    am February 19 2010 @ 11:46 am

    DAR,
    indiferent cine e initiatorul unei legi, odata aprobata/publicata, are nevoie de un text (uneori de 10 ori mai voluminos), vestitele «instructiuni de aplicare/utilizare»… Iar aceste instructiuni nu prea sunt accesibile publicului larg 😉
    O lege buna trebuie sa fie clara-cristal, fara echivoc si atunci nu va avea nevoie de «instructiuni de…»…
    Am senzatia ca si Constitutia Ro are nevoie de instructiuni de aplicare, la câta vânzoleala e în jurul ei… ca sa nu spun cât e de ignorata si chiar încalcata!

  7. laur said

    am February 19 2010 @ 12:41 pm

    Si ce credeti ca ne spneti ceva nou , asta a inceput de la Iliescu si nu se termina niciodata , de ce?, pt ca nu se vrea ca legile sa fie aceleasi pt toti , ci numai pt fraieri.

  8. mp said

    am February 19 2010 @ 1:44 pm

    Dl.Urban,

    Sunt placut surprins de faptul ca un tanar al acestei tari beneficiaza de o asemenea documentare.Am peste 40 ani munca in toate sectoarele de activitate, din care 32 director de companii importante.

    Aveti acum numai un capat al firului. Va rog san u mai cereti sprijinul Curtii de Conturi sau al nu stiu cui. Mafia s-a integrat inainte de a ne integra noi conceptual, in ce priveste coruptia.Cu sprijinul asa zisei clase politice.Acte normative scot si eu cand vreau si va pot spune bugetul unei asemenea intreprinderi.Chiar si pasii de urmat ,cu termen de finalizare 6-8 luni.Inclusiv manipulare prin presa,etc.Toate reglementarile au tinta banul public,chiar privat, in perspectiva asigurarii unei pozitii avansate in competitia …onesta.Masa critica a coruptiei, este aproape de a declansa reactia concertata a celor ce vor ordine in system.Suntem in asteptarea momentului To. Cu bine!

  9. Iulian Urban@mp said

    am February 19 2010 @ 1:45 pm

    Este inadmisibil unde s-a ajuns ;
    Ori incepem acum defrisarea ori nu o sa mai avem vreodata aceasta sansa

  10. Sima said

    am February 19 2010 @ 2:42 pm

    Referitor la articolul Mafia actelor normative/19 februarie 2010 – Iulian URBAN

    Propuneti modificarea Legii nr. din 24 din 27 martie 2000 privind normele de tehnic? legislativ? pentru elaborarea actelor normative, in sensul ca cele initiate de parlamentari sa nu mai aiba nevoie de avizul niciunui minister.
    Si asa rezolvati problema!

    Cu deosebita consideratie,

  11. Eva said

    am February 19 2010 @ 5:41 pm

    Pregatire profesionala ,domnii parlamentari stiu ce inseamna?Daca vrei sa stii trebuie sa platesti din buzunar,si sa pui mana pe carte,sa inveti!
    Asa facem noi,liber-profesionistii.Ne-am face de ras in fata clientilor nostri ,daca tot timpul am apela la un consultant in domeniu.
    Oare de ce nu se impune alesilor ,sau numitilor din ministere cunostinte in domeniu in care se va lucra ,in afara cunoasterii doctrinei partidului respectiv. Asa ar trebui sa fie si in administratiile locale ,sa munceasca numai oameni pregatiti,profesionisti,care nu iti raspunde la intrebarea ta astfrl :pai nu stiu…nu este treaba mea….intrebati pe x sau y …….. la ghiseul n sau n+1.Cat despre consilieri,ce fel de oameni sunt consilierii ministrului de finante,nici macar nu au un vocabular adecvat,habar nu au de economie,nici un pic,si este unul dintre cele mai importante portofolii finantele.Nu stiu cum veti face ordine si curatenie printre atatea mizerie.

  12. cineva said

    am February 19 2010 @ 8:27 pm

    Eva aici cam ai dreptate. E nevoie de profesionisti peste tot.Da sa-ti zic un lucru:
    Cine stie un domeniu/stiinta bine stie sa si ascunda CACAUA DIN EL TOT BINE! 😉

    Ce ai vrea sa vina chirurgul la pacient plangand ca se face vinovat de malpraxis ? :)

Comment RSS · TrackBack URI