Banner

MIZERIA ZILEI — Investigatie jurnalistica de toata jena

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. Ruxandra said

    am June 12 2008 @ 3:10 pm

    Stimata d-na Ruxandra

    Va sfatuiesc sa cereti la Biroul de Credit sa va elibereze situatia inscrierii [ prima cerere intr-un an este gratuita ] ca sa va asigurati ca nu ati fost si dvs. inclusa in aceasta frauda denumita Cardurile Studentesti. De asemenea va sfatuiesc sa cereti la cate 2 luni extrasul de cont si acum cereti unul retroactiv de cand v-a fost facut cardul ca sa verificati …. Paza buna trece primejdia !
    Cu stima
    Urban Iulian

    On 6/12/08, Ruxandra N. wrote:

    mie doar mi-a facut facultatea(ase)card dupa ce m-am inscris, acum 2 ani. Nu l-am folosit absolut deloc de cand il am, doar zace in portofel.Am nevoie de el deoarece anul viitor aseul a interzis platirea taxelor scolare prin intermediul casieriilor din ase si va accepta doar plata prin intermediul cardurilor bcr.Ei spun ca procedeaza astfel pentru a evita cozile lungi si neplacute si reportajele mass media asupra cozilor de la ase.Sper sa nu ma trezesc cu vreo suma restanta sau pe la biroul de credite deoarece nu mi-am facut niciodata un credit.Mai e si faptul ca bcr-ul e tipul de banca ce nu anunta neplata unei datorii.

    Ruxandra

  2. IB said

    am June 12 2008 @ 4:24 pm

    Buna ziua.

    Ma numesc IB.
    Am dat de articolul dvs despre aceste fraude de la o colega jurista.
    Mie mi s-a intamplat ceva asemanator insa cu diferenta ca eu figurez restanta direct de unde s-a achizitionat bunul.
    Acum 2 ani am primit prin posta 3 facturi pentru kit decodor, plus servicii DIGI TV de la RDS RCS.
    Pentru ca nu incheiasem nici un contract, nici nu vizam achizitionarea acestor bunuri am sunat sa vad ce se inatampla. Mi s-a spus ca as fi incheiat la Bucuresti 3 contracte cu RDS RCS prin care achizitionasem aceste bunuri, nu am solicitat instalarea, si plata bunurilor se facea prin rate.
    Am ramas extrem de socata pt ca in momentul asa zisei achizitii eram in alt oras nicidecum in Bucuresti . Am depus o declaratie la Politie, am dat mai multe semnaturi pentru a se compara semnatura mea cu cea de pe contract. Contractul cica s-ar fi incheiat doar cu copia dupa buletinul meu.
    Interesant este ca facturile nu vin lunar, vin aleator.
    De cate ori am incercat sa vorbesc la RDS RCS m-am plicitisit de cate ori trebuie sa repet aceeasi problema si nimeni sa nu poata sa ma ajute pentru ca se “pastreaza confidelitatea”.
    Dupa ancheta, inspectorul de politie mi-a spus ca s-a solutionat totul, ca s-au mai identificat 27 de astfel de cazuri: oameni care apareau cu niste rate cand ei nu achizitionasera nimic. Tot de la dansul am aflat ca era o scurgere de informatii interna, pers a fost concediata, si se rezolva. Nici pe departe.
    SI acum, in 2008 mie imi vin facturile, ma suna RDS acasa sa ii reaminteasca mamei ce fiica plina de restante la ei are… si uite tot asa…
    Nu stiu ce sa fac. Nu vor sa imi dea copiile de contract, nu stiu ce sa fac si cum sa fac. Imi e frica de faptul ca voi fi blocata in a mai solicita credit, de care o sa am mare nevoie anul acesta. Va rog ajutati-ma si indrumati-ma cum sa ies din treaba asta ca ma termina!

  3. Onica said

    am June 12 2008 @ 4:28 pm

    Si eu am aflat de la Raiffeisen cand m-am dus sa iau credit, ca figurez cu restante; cand am intrebat la banca de unde si pana unde exista aceasta situatie, mi-au zis ca eu figurez cu credit luat de la BRD, fiind student la Politehnica.
    Acum vad ca aici se aduna cei pagubiti asa ca ma alatur si eu acestei initiative pentru ca , nu pot sa iau nici un credit dar nici nu am chef sa platesc eu pentru smenari care mi-au folosit cardul si mi-au falsificat semnatura

  4. IB said

    am June 12 2008 @ 4:30 pm

    Mie mi s-a intamplat ceva asemanator insa cu diferenta ca eu figurez restanta direct de unde s-a achizitionat bunul.
    Acum 2 ani am primit prin posta 3 facturi pentru kit decodor, plus servicii DIGI TV de la RDS RCS.
    Pentru ca nu incheiasem nici un contract, nici nu vizam achizitionarea acestor bunuri am sunat sa vad ce se inatampla. Mi s-a spus ca as fi incheiat la Bucuresti 3 contracte cu RDS RCS prin care achizitionasem aceste bunuri, nu am solicitat instalarea, si plata bunurilor se facea prin rate.
    Am ramas extrem de socata pt ca in momentul asa zisei achizitii eram la Baia Mare . Am depus o declaratie la Politie, am dat mai multe semnaturi pentru a se compara semnatura mea cu cea de pe contract. Contractul cica s-ar fi incheiat doar cu copia dupa buletinul meu.
    Interesant este ca facturile nu vin lunar, vin aleator.
    De cate ori am incercat sa vorbesc la RDS RCS m-am plicitisit de cate ori trebuie sa repet aceeasi problema si nimeni sa nu poata sa ma ajute pentru ca se “pastreaza confidelitatea”.
    Dupa ancheta, inspectorul de la Baia Mare mi-a spus ca s-a solutionat totul, ca s-au mai identificat 27 de astfel de cazuri: oameni care apareau cu niste rate cand ei nu achizitionasera nimic. Tot de la dansul am aflat ca era o scurgere de informatii interna, pers a fost concediata, si se rezolva. Nici pe departe.
    SI acum, in 2008 mie imi vin facturile, ma suna RDS acasa sa ii reaminteasca mamei ce fiica plina de restante la ei are… si uite tot asa…
    Nu stiu ce sa fac. Nu vor sa imi dea copiile de contract, nu stiu ce sa fac si cum sa fac. Imi e frica de faptul ca voi fi blocata in a mai solicita credit, de care o sa am mare nevoie anul acesta. Va rog ajutati-ma si indrumati-ma cum sa ies din treaba asta ca ma termina!

  5. conference said

    am June 12 2008 @ 5:13 pm

    maradona13Feb 13 2008, 09:52
    Ieri am primit o scrisoare de la BRD cum ca imi expira cardul pe 31.01.2008(deci a expirat deja) si sa vin sa-l ridic pe cel nou.
    Eu nu am nici un cont la BRD, nu am card la aceasta banca. Am sunat la banca sa-i intreb de sanatate si mi-au spus sa ma duc sa inchid contul si ca nu am nici o datorie la ei(probabil cardul a fost eliberat in urma unei conventii si de aia nu platesc taxa de administrare)
    Imi aduc aminte vag ca acum vreo cativa ani a venit la servici cineva sa prezinte avantajele utilizarii unui card BRD. Vreo 2-3 colegi si-au trecut salariul pe card atunci.(s-ar putea sa nu aiba legatura acest lucru cu situatia de fata dar altceva nu-mi vine in minte acum)
    Ce pot face acum? Sincer nu prea am timp si chef sa ma duc sa stau la rand la banca sa ma justific pentru ceva ce nu am semnat. Ma gandesc ca daca ma duc sa-mi inchid contul o sa-mi ceara comision dar eu nu sunt dispus sa platesc nici un leu.
    Mai e valabila chestia aia cum ca daca ai datorie la o banca nu poti lua imprumut de la o alta banca?
    Mai e cineva in situatia asta? Am citit pe aici ca a fost un adevarat succes scoaterea cardurilor astea cu Hagi, probabil foarte multi au primit card asa cum am primit si eu
    relu_24Feb 13 2008, 09:57
    QUOTE (maradona13 @ Feb 13 2008, 09:52)
    Ieri am primit o scrisoare de la BRD cum ca imi expira cardul pe 31.01.2008(deci a expirat deja) si sa vin sa-l ridic pe cel nou.
    Eu nu am nici un cont la BRD, nu am card la aceasta banca. Am sunat la banca sa-i intreb de sanatate si mi-au spus sa ma duc sa inchid contul si ca nu am nici o datorie la ei(probabil cardul a fost eliberat in urma unei conventii si de aia nu platesc taxa de administrare)
    Imi aduc aminte vag ca acum vreo cativa ani a venit la servici cineva sa prezinte avantajele utilizarii unui card BRD. Vreo 2-3 colegi si-au trecut salariul pe card atunci.(s-ar putea sa nu aiba legatura acest lucru cu situatia de fata dar altceva nu-mi vine in minte acum)
    Ce pot face acum? Sincer nu prea am timp si chef sa ma duc sa stau la rand la banca sa ma justific pentru ceva ce nu am semnat. Ma gandesc ca daca ma duc sa-mi inchid contul o sa-mi ceara comision dar eu nu sunt dispus sa platesc nici un leu.
    Mai e valabila chestia aia cum ca daca ai datorie la o banca nu poti lua imprumut de la o alta banca?
    Mai e cineva in situatia asta? Am citit pe aici ca a fost un adevarat succes scoaterea cardurilor astea cu Hagi, probabil foarte multi au primit card asa cum am primit si eu

    Am ptit si eu ceva asemanator la transilvania. Am sunat la ei, am facut scandal, i-am amenintat cu diverse OPC, politie etc Cum isi permit sa deschida un card pe numele meu cand eu nu am semnat nici o cerere. M-au trimis si pe mine sa fac cerere de inchidere si le-am taiat-o scurt ca nu ma duc sa inchid ceva care nu l-am deschis eu. Ideea ca dupa vreo 3 telefoane si ridicat glasul putin, totul s-a rezolvat

    arhitFeb 15 2008, 13:12
    QUOTE (maradona13 @ Feb 13 2008, 09:52)
    Ieri am primit o scrisoare de la BRD cum ca imi expira cardul pe 31.01.2008(deci a expirat deja) si sa vin sa-l ridic pe cel nou.
    Eu nu am nici un cont la BRD, nu am card la aceasta banca. Am sunat la banca sa-i intreb de sanatate si mi-au spus sa ma duc sa inchid contul si ca nu am nici o datorie la ei(probabil cardul a fost eliberat in urma unei conventii si de aia nu platesc taxa de administrare)
    Imi aduc aminte vag ca acum vreo cativa ani a venit la servici cineva sa prezinte avantajele utilizarii unui card BRD. Vreo 2-3 colegi si-au trecut salariul pe card atunci.(s-ar putea sa nu aiba legatura acest lucru cu situatia de fata dar altceva nu-mi vine in minte acum)
    Ce pot face acum? Sincer nu prea am timp si chef sa ma duc sa stau la rand la banca sa ma justific pentru ceva ce nu am semnat. Ma gandesc ca daca ma duc sa-mi inchid contul o sa-mi ceara comision dar eu nu sunt dispus sa platesc nici un leu.
    Mai e valabila chestia aia cum ca daca ai datorie la o banca nu poti lua imprumut de la o alta banca?
    Mai e cineva in situatia asta? Am citit pe aici ca a fost un adevarat succes scoaterea cardurilor astea cu Hagi, probabil foarte multi au primit card asa cum am primit si eu

    Fa public in ziarele mari ce s-a intamplat, si fa scandal cat mai mare.

    Doar atunci , cand vor pierde cateva procese pentru ca ceea ce au facut ei este de drept penal,
    si vor fi nevoiti sa plateasca despagubiri de sute de milioane pt porcariile care le fac,
    doar atunci se vor opri din inselaciunile de drept penal pe care bancile gen BRD le fac in Romania

  6. Iulian Urban said

    am June 12 2008 @ 5:15 pm

    COMUNICAT

    Biroul pentru rela?ii cu presa din cadrul Parchetului de pe lâng? Înalta Curte de Casa?ie ?i Justi?ie este împuternicit s? aduc? la cuno?tin?a opiniei publice urm?toarele:

    Procurorii Direc?iei de Investigare a Infrac?iunilor de Criminalitate Organizat? ?i Terorism – Serviciul Teritorial Bac?u au dispus punerea în mi?care a ac?iunii penale ?i re?inerea pentru 24 de ore a unui num?r de 7 inculpa?i, cerceta?i pentru s?vâr?irea infrac?iunilor de constituire, aderarea ori sprijinire a unui grup infrac?ional organizat, în vederea comiterii de infrac?iuni informatice.

    Din cercet?rile efectuate a rezultat c? începând cu luna iulie 2005 ?i pân? în prezent inculpatul R?ILEANU ANDREI ?i fratele s?u, R?ILEANU IONU?, au pus bazele unei grup?ri infrac?ionale organizate, atr?gând în jurul lor persoane cu acelea?i preocup?ri, c?rora le-au stabilit sarcini concrete pentru realizarea unor fraude prin Internet.

    Sprijini?i de inculpa?ii BURGHEL ROMEO PETRU, V?T?M?NESCU GABRIEL ?i CHINDRU? IONU? LUCIAN, cei doi fra?i au pus la punct un sistem de pl??i virtuale, bazat pe crearea de conturi bancare. În mod concret, în baza aceleia?i rezolu?ii infrac?ionale, inculpa?ii ob?ineau în mod ilegal (prin metoda phishing-ului) date ale unor carduri bancare apar?inând unor cet??eni str?ini, ulterior deschizând pe numele acestora, dar f?r? consim??mântul lor, conturi pe un site în care transferau diverse sume de bani. Cardurile astfel alimentate erau introduse la plat? pe un site creat special de inculpatul R?ILEANU ANDREI în care oferea spre vânzare diverse servicii web.

    O alt? modalitate de ob?inere a unor sume de bani a constat în deschiderea de conturi pe numele inculpa?ilor ori a unor persoane din anturajul acestora, carduri care, de asemenea, erau alimentate cu bani ob?inu?i din fraudarea unor conturi. În numeroase cazuri, cardurile create pe numele inculpa?ilor ?i alimentate prin metoda descris? mai sus erau utilizate la efectuarea de cump?r?turi de la diferite magazine virtuale.

    Din actele de urm?rire penal? a rezultat faptul c? bunurile astfel procurate erau valorificate ulterior la pre?uri inferioare celor de cump?rare, principalul beneficiar fiind inculpatul CHINDRU? IONU? LUCIAN. La rândul s?u, acesta revindea bunurile, în scopul ob?inerii de profit, c?tre persoane interesate, ad?ugându-?i la pre?ul ini?ial de achizi?ie un anumit procent.

    În perioada de referin??, inculpatul BURGHEL ROMEO PETRU i-a furnizat inculpatului R?ILEANU ANDREI în mod repetat, date ale unor carduri bancare apar?inând unor cet??eni str?ini, ob?inute prin metoda phishing ori prin crearea ?i furnizarea de conturi de card tip ePassporte.

    O alt? persoan? care face parte din aceast? grupare, inculpatul V?T?M?NESCU GABRIEL, bun cunosc?tor al limbii engleze, avea ca atribu?ii contactarea telefonic? a b?ncilor ?i confirmarea tranzac?iilor frauduloase efectuate de fra?ii R?ILEANU, ANDREI ?i IONU?, precum ?i de c?tre inculpatul BURGHEL ROMEO PETRU.

    Trebuie precizat c? activitatea inculpa?ilor din gruparea infrac?ional? cuprinde ?i elemente transfrontaliere, atât prin consecin?ele cre?rii de prejudicii unor cet??eni str?ini din SUA, Marea Britanie, Canada, Germania, Olanda, Italia, Irlanda, Fran?a, dar ?i din alte ??ri, cât ?i prin colaborarea cu alte grup?ri infrac?ionale din Rusia ?i SUA.

    Din cercet?rile efectuate în prezenta cauz? penal? a mai rezultat c? inculpatul R?ILEANU ANDREI a achizi?ionat în anul 2006 un inscriptor de date pe care l-a folosit la falsificarea cardurilor bancare cu ajutorul c?rora efectua extrageri neautorizate de numerar de la mai multe bancomate din România.

    În toamna anului 2007, inculpa?ii BURGHEL ROMEO PETRU ?i V?T?M?NESCU GABRIEL au hot?rât separarea propriei activit??i infrac?ionale de cea a inculpa?ilor R?ILEANU ANDREI ?i R?ILEANU IONU?, separare survenit? urmare neîn?elegerilor ap?rute pe fondul împ?r?irii veniturilor ilicite ob?inute de membrii grup?rii prin fraudarea cardurilor bancare. În aceste împrejur?ri, inculpa?ii BURGHEL ROMEO PETRU ?i V?T?M?NESCU GABRIEL, c?rora li s-au al?turat inculpa?ii CHINDRU? IONU? LUCIAN ?i GRIGORA? CRISTIAN, au continuat s? desf??oare activit??i infrac?ionale tot în domeniul achizi?ion?rii de bunuri prin Internet, utilizând carduri falsificate. La sfâr?itul anului trecut, inculpa?ii BURGHEL ROMEO PETRU ?i V?T?M?NESCU GABRIEL l-au cooptat în gruparea infrac?ional? nou constituit? ?i pe inculpatul IONESCU VASILIC?, acesta din urm? având ?i el preocup?ri privind comiterea de infrac?iuni la legea comer?ului electronic.

    În mod concret, în perioada decembrie 2007 pân? la momentul prinderii în flagrant a inculpa?ilor (26 februarie 2008) inculpatul IONESCU VASILIC? a furnizat celorlal?i patru inculpa?i datele unor carduri bancare emise de b?nci din str?in?tate, date pe care le primea prin sms sau e-mail, de la al?i cet??eni români ce fraudau bancomate în diverse state ale lumii prin metoda cunoscut? sub denumirea de skimming.

    Asupra inculpatului IONESCU VASILIC? a fost g?sit un laptop ce con?inea date ale unor carduri din Marea Britanie, dar ?i blanc-uri cu band? magnetic? pe care erau inscrip?ionate informa?ii ale unor alte carduri. De asemenea, la locuin?a inculpatului au mai fost identificate 34 de blanc-uri folosite la inscrip?ionarea cu date ale unor carduri bancare din str?in?tate.

    Datele astfel primite erau inscrip?ionate cu ajutorul unui dispozitiv MSR, pus la dispozi?ie de inculpatul IONESCU VASILIC?, pe benzile magnetice ale unor carduri emise de b?nci din România. Ulterior, inculpa?ii se deplasau în diferite localit??i de pe teritoriul ??rii noastre, la magazine specializate în comercializarea de produse electronice ?i prev?zute cu dispozitive POS de unde achizi?ionau diferite bunuri pe care apoi le valorificau pe pia?a neagr?. Din banii ob?inu?i 50% reveneau inculpatului IONESCU VASILIC?, cealalt? jum?tate ajungând la ceilal?i patru inculpa?i. Numai în ultimele dou? luni, profitul net ob?inut din comiterea acestor fapte s-a ridicat la aproximativ 70 – 80.000 RON.

    În cursul lunii februarie 2008, inculpatul IONESCU VASILIC? l-a cooptat în activitatea infrac?ional? ?i pe inculpatul MIHALACHE ALEXANDRU IONU? pe care l-a determinat s? cumpere diverse produse folosind trei carduri falsificate, care au fost, de altfel, g?site asupra sa la momentul prinderii în flagrant.

    Simultan, tot în data de 26 februarie 2008, dar pe raza municipiului Cluj, s-a reu?it prinderea în flagrant ?i a inculpa?ilor CHINDRU? IONU? LUCIAN, GRIGORA? CRISTIAN ?i BURGHEL ROMEO PETRU, având asupra lor patru carduri contraf?cute pe numele altor persoane, pe care le-au folosit pentru achizi?ionarea unor laptopuri, telefoane mobile, unui cd – player ?i unui convertor.

    Pe baza întregului material probator, procurorii DIICOT au solicitat instan?ei de judecat? emiterea unor mandate de arestare preventiv?, pe o perioad? de 29 de zile, fa?? de inculpa?ii :

    – R?ILEANU ANDREI

    – BURGHEL ROMEO PETRU

    – V?T?M?NESCU GABRIEL, sub aspectul s?vâr?irii infrac?iunilor de constituire, aderare ori sprijinire a unui grup infrac?ional organizat, de?inerea de echipamente în vederea falsific?rii instrumentelor de plat? electronic?, efectuarea de opera?iuni financiare în mod fraudulos ?i sp?lare de bani, infrac?iuni constând în aceea c? începând cu luna iulie 2005 ?i pân? în prezent au p?truns f?r? drept în conturile c?r?ilor de credit ale unor cet??eni str?ini ?i au cauzat astfel un prejudiciu estimat la peste 200.000 RON, sum? ce a fost reciclat? prin intermediul unei societ??i comerciale din Bac?u, pentru a crea aparen?a provenien?ei legale a banilor.

    – CHINDRU? IONU? LUCIAN

    – GRIGORA? CRISTIAN

    – IONESCU VASILIC?, sub aspectul S?vâr?irii infrac?iunilor de aderare la o grupare infrac?ional? organizat?, falsificare a unor instrumente de plat? electronic?, de?inere de echipamente în vederea falsific?rii unor astfel de instrumente ?i efectuarea de opera?iuni financiare în mod fraudulos, fapte penale în urma comiterii c?rora au reu?it s? ob?in? venituri materiale ilicite de aproximativ 70 – 80.000 RON.

    – MIHALACHE ALEXANDRU IONU?, acuzat de s?vâr?irea infrac?iunilor de aderare la un grup infrac?ional organizat, efectuarea de opera?iuni financiare în mod fraudulos, introducere, modificare sau ?tergere, f?r? drept, de date informatice.

    Activitatea infrac?ional? a inculpa?ilor a fost monitorizat? ?i, ulterior, destructurat? cu sprijinul lucr?torilor Brig?zilor de Combatere a Criminalit??ii Organizate ?i Antidrog Bac?u, Bucure?ti, Ia?i ?i Cluj, a Serviciului de Combatere a Criminalit??ii Organizate ?i Antidrog Buz?u din cadrul IGPR, precum ?i în colaborare cu Serviciul Român de Informa?ii

  7. Iulian Urban said

    am June 12 2008 @ 5:15 pm

  8. Mano said

    am June 13 2008 @ 11:12 am

    timate Domnule Urban,

    Imi permit ca pe scurt sa va aduc la cunostinta un fapt petrecut la noi in Romania …

    Parintii mei au fost despartiti de cand aveam 6 ani.
    Tatal meu s-a recasatorit dupa un numar de ani.
    In anul 2000 ca urmare a decesului tatalui meu am deschis mostenirea pentru apartamentul
    cu 2 camere pe care l-a avut si am obtinut legal cota de 3/4 din acesta.
    In anul 2002 fosta sotie a tataluui meu obtine o hotarare judecatoreasca definitiva prin care se stabileste
    o sulta de aproximativ 105 milioane lei vechi.
    Pana aici totul legal.
    Fosta sotie a tatalui meu a deschis la BCR Crangasi un cont PE NUMELE MEU fara stirea mea cu drept de imputernicire pentru
    ea si nepoata ei si a depus sulta pe depozite de cate 3 luni de zile.
    Timp de 3 ani efectuat operatiuni pe contul susamintit scotand toata dobanda de aproximativ 39 milioane lei vechi.
    Restul …vorba reclamei e Can-Can ….

  9. trifan said

    am June 13 2008 @ 11:41 am

    In anul 2003, am incheiat un contract de credit cu fosta FINANCE BANK ROMANIA prin magazinul ALTEX- Luceafaru din municipiul Bacau, achizitionand bunuri electrocasnice. Valoarea contractului era de aproximativ 2600 lei, am achitat un avans de 500 lei, urmanad sa achit contractul in 24 de rate. Am achitat 7 rate, iar a 8-a rata a fost plata sumei de 1600 lei, suma ce reprezenta achitarea creditului.
    Mi s-a eliberat chitanta de catre magazinul Altex la care se faceau platiile, in care se specifica lichidarea contractului. La sfarsitul anului 2005, am primit de la diferite firme de recuperare debite adrese prin care mi-se cerea achitarea unor sume restante ce reprezentau neplata ultimelor rate din contract, respectiv ratele 23-24 plus penalizarii.
    Am incercat sa obtin informatii de la firma Altex Bacau si fosta FINANCE BANK, despre aceste neclaritati dar nu mi s-au oferit explicatii acestia dand vina unii pe altii.

  10. Urban Iulian » Frauda cu cardul unei studente din Cluj - prin falsificarea semnaturii i s-a facut ilegal contract cu RDS & RCS said

    am June 13 2008 @ 1:03 pm

    […] micaPD-L Ilfov acuza Curtea de Apel Bucuresti ca a influentat cursa electorala in favoarea PSD IlfovStudenti care au ajuns in evidentele Biroului de Credit fara sa fi semnat vreun contract de credit, …Curtea de Apel Bucuresti a respins cererea PD-L de preschimbare a termenului de anulare a deciziei […]

  11. cosmin said

    am June 15 2008 @ 9:07 am

    Buna ziua,

    Am citit articolul dumneavoastra legat de frauda cardurilor de student.
    Si eu ma numar printre cei pagubiti, avand si dovezi in acest sens.
    Astept sa-mi dau licenta si peste 2 luni am sa va contactez personal pentru a va pune la dispozitie toate detaliile.

    Toate cele bune!

    Cosmin

Comment RSS · TrackBack URI