Senatorul Urban Iulian ia atitudine in problema ENEL

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. mishuk said

    am April 27 2012 @ 1:25 pm

    Fratilor va dau un sfat: Care aveti masini in leasing si nu le puteti preda la alte persoane sau nu vreti sa le dati inapoi la leasing, le puteti aduce in vama (R Moldova) si vi le achit cash 30-40% din valoarea masinii de preferat din 2007 incoace. La leasing le puteti declara furate. mail: alicinvest@gmail.com

  2. miu marius said

    am May 16 2012 @ 7:12 pm

    am o datorie la o firma de leasing de 3000 ron de un an de zile iar ei astazi mi-au oprit masina cu politia si au luat-o. au zis ca masina este declarata furata si au saltat-o.
    pot sa ma rasfrang asupra lor in judecata?
    va rog daca puteti sa imi raspundeti,
    va multumesc.

  3. cunoscator said

    am June 29 2012 @ 8:55 pm

    RCI Leasingul sunt cei mai neseriosi. Culmea, firma Renault, luand Logan, normal, dupa o luna trimite dosarul la recuperatori, platesc suma, dar trebuie sa platesc daune de interese la EOS – Recuperatori de cateva milioane. O sa-i dau in judecata

  4. Gyno said

    am August 13 2012 @ 2:20 pm

    Buna am si eu o problema ,am fost o perioada de 8 luni in somaj ,si din pacate am ramas fara servici.si am ramas cu 4 rate restante la leasing ,au pus recuperatorii sa mi recupereze masina ,in care masina e afara ,ma suna zi de zii in tara ,numai stiu ce sa fac,ma ajutatii si pe mine !!

  5. Mihaela S. said

    am January 23 2013 @ 8:09 pm

    Salut. Vineri 18.01.2013 am patit si eu ceva asemanator. la ora 14:00 am coborat in parcare la masina si am urcat inapoi. In jurul orei 17:00 a venit o prietena la noi si ne a intrebat unde e masina. Am constatat surprinsi ca aceasta nu mai era in parcare. Am sunat la firma de leasing deoarece intarziasem cu un rca si au zis ca nu stiu nimic, dar posibil sa fie la ei. au zis ca ne contacteaza in 10 min. Am mers la politie si am facut plangere. Pana luni la orele 14:00 nu am stiut nimic de masina. Atunci ne au trimis un mail in care ne invitau la bucuresti sa ne luam lucrurile personale. Mentionez ca masina ne a fost ridicata de la Cluj. am tot luat legatura cu avocati si ne au zis ca acesta este abuz in serviciu si furt de bunuri personale. le am trimis si sesizari prin intermediul unui avocat de la cluj, dar nimic. nici un raspuns. am contactat un avocat de la Buc si mi a comunicat ca stie despre problemele care sunt cu ei si ca o sa i sune. i a sunat si au zis ca o sa ne cheme la o conciliere. Lucru care nu s a intamplat pana azi. Urmeaza sa le mai trimitem o notificare. Nu ma voi lasa pana nu mi recuperez masina (in 2 ani am platit 45.000 lei), masina luand o la pret de 10.000 euro si mai am 2 ani jumatate la ea. sunt niste perversi si infractori. Nu va lasati, nici eu nu o sa ma las, oricati bani as pierde cu avocatii, chiar de ar trebui sa ma imprumut pentru asta.
    Mai mentionez ca din data de 11.01.2013 pana in data de 18.01.2013, ultima data la care am platit rca ul (690 lei), fara a sti ca o sa mi se ridice masina, am platit suma de 2200 lei. luni cand am primit notoficarea sa merg sa mi ridic bunurile mi au zis ca mi s a reziliat din data de 07.01.2013. pe 14 am fost sunata de ei sa platesc rca ul ca daca nu, o sa mi se rezilieze contractul. cum e posibil sa se vorbeasca despre o reziliere viitoare cand contractul era deja reziliat??????

  6. petrica lenuta said

    am April 6 2013 @ 1:00 am

    buna seara,noi suntem intr-o situatie jalnica,in 2009 au venit cei de la firma de recuperare la ora 1.00 noaptea si fiul meu a fugit dupa ei ,aproape ca il calcau cu masina ,dar din pacate nu a putut sa ii prinda,au luat masina in luna iulie si pana in dec nu am putut sa dam de directoare de la firma meridian,noi acolo am facut leasingul,pana la urma am gasit-o ,dar a spus sa lasam casa gaj ca sa mai putem lua masina si sa mai platim nu stiu cati bani in plus,precizez ca am platit in jur de 5000 euro,ne-am plimbat cu suma de bani care stim ca este de platit,dar nu a vrut sa ne ia nimeni in seama ,sa va zic mai pe scurt am platit si 5000 euro ne-a furat si masina ,sotul sa imbolnavit pe sistm nervos si are probleme mari cu tensiunea ,baiatul are tot pe sistem nervos psoriazis si diabet ,si cum nu era de ajuns toate astea tot ei ne-
    au dat in judecata unde bineinteles tot ei au avut de castigat si la ora actuala ne-a trimis executor judecatoresc si ne-a pus litigiu pe casa plus o suma exorbitanta de plata ,adica inca vreo 500 de milioane vechi de plata .ce este de facut ajutati-ne va rog ca suntem disperati sa nu pierdem acum si casa ,multumesc si astept raspuns…

  7. eu said

    am July 3 2013 @ 8:09 pm

    Sunteti toti niste penibili. cand predati masina dar luati de pe ele si le distrugeti, cum e ?

  8. minela said

    am September 25 2013 @ 10:49 pm

    pentu George-recuperatorul
    In primul rand: invata sa scrii corect romaneste!!!
    In al doilea rand: stii in cat timp si cu cata munca si stres se fac 750.000 ron pe care ii platesti pentru un camion si pentru 30.000 restanta sa vina un bou ca tine sa ia masina?

  9. NO FEAR said

    am October 24 2013 @ 3:39 pm

    Buna ziua, NBG LEASING IFN SA ROMANIA a finantat fictiv bunuri de ordinul milioanelor de euro.Desi le-a fost semnalat acest lucru acestia au acoperit faptele si nu le-au raportat.Cei care descopera faptele sunt inalturati. Daca mergi la licitatie si cumperi un bun , predarea bunului se face in cateva zile .In acele cateva zile bunul va fi dezmembrat . Daca refuzi bunul pe motiv ca nu este bunul licitat pierzi cei 5000ron garantie licitatie. Pana acum nici o autoritate nu a luat masuri .

  10. patitul said

    am November 25 2013 @ 2:20 pm

    Buna.
    Eu am patit-o ca si altii. Au venit acasa cu politia, pe motiv ca masina a fost declarata furata chiar de o persoana cunoscuta unui domn DAN DAMIAN, recuperator ordinar de fire (a fost si un caz filmat si transmis la TV) de la o firma numita INTERNATIONAL. Nu am avut ce face, deoarece politia a zis ca ei nu pot decat sa retina masina si ca cei care au reclamat furtul vor delega pe cineva sa o ridice. E o magarie facuta deacord cu unii politisti corupti. Spun asta pt ca am solicitat documentele conform caruia a fost declarata masina furata si nu am primit nimic…doar niste nume de ofiteri din cadrul sectiei 4 politie Bucuresti. Bineinteles ca am cautat nr. de tel al respectivei dna. ofiter si niciodata nu a vrut sa stea de vb cu mine. Cei de la OTP leasing au zis ca ei nu au declarat masina furata dar au recunoscut ca au vb cu cei de la respectiva firma de recuperari in vederea negocierii cu utilizatorul si eventual recuperarea bunului. Concluzia este ca te bati cu morile de vant avand in vedere ca in tara asta toti mint si sunt perversi. La mine am ramas pierdut din cauza acestui idiot pe nume Dan DAMIAN…un excroc ordinar .

  11. Florin said

    am March 31 2014 @ 8:38 pm

    Buna.am avut si eu un contract de leasing la impuls leasing bucuresti la un logan in 2007,am platit ratele 1 an si 8 luni,apoi nu am mai putut plati si i-am chemat pe cei de la leasing sa’si ia masina.au venit dupa 3 luni si le-am predat-o(aveam de platit 2500 ron).si dupa un an am primit somatie de la un executor judecatoresc ca trebuie sa platest 5500 lei.acum in 2014 mi s-a spus ca am 37000 ron.nu pot plati suma asta si acum ma tem ca pot sa vina sa-mi ia apartamentul(sau oricare din bunuri)prin executare silita.a patit cineva asa?se intampla ceva?oare e adevarat?ce pot face?ajutati-ma…

Comment RSS · TrackBack URI