Banner

Comisia Juridica a avizat favorabil propunerea mea legislativa privind perchezitia oamenilor din supermarketuri

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Comisia Juridica a avizat favorabil propunerea mea legislativa privind perchezitia oamenilor din supermarketuri

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


9 Comentarii pana acum»

  1. gabriel said

    am October 26 2009 @ 1:56 pm

    buna initiativa respect http://www.pulso.us

  2. www.vrajitorul.eu/ said

    am October 26 2009 @ 2:06 pm

    INTRATI PE http://www.vrajitorul.eu/ – Magia afacerii dvs.
    informatii utile >> http://www.vrajitorul.eu/aplicatia/aplicatia.html

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 26 2009 @ 2:07 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. ticut said

    am October 26 2009 @ 3:07 pm

    pai ori sunteti idiot ori tot aia? cum se face ca ultimul paragraf zice tocmai ca “Persoanei despre care exist? date sau indicii c? a s?vâr?it infrac?iuni sau alte forme ilicite în obiectivul p?zit,II POT FI VERIFICATE BAGAJELE SI POATE FI PERCHEZITIONATA”???????????? adica paznicul te opreste si zice…ne pare rau, geanta la control,,,tu zici nu, ca ma apara legea initiata de Urban si aprobata de comisie. Bun…in cazul asta sa stiti ca avem date si indicii ca ati savarsit infractiuni!!! deci geanta la control!!!! INCA UN MARE FAS SI O IDIOTENIE MARCA PARLAMETUL ROMANIEI(INITIAT DE URBAN IULIAN DE DATA ASTA)…

  5. Jean said

    am October 26 2009 @ 9:00 pm

    Eu nu inteleg…
    Din cele ce le-ati scris, art 48 d se termina asa:

    “se interzice personalului de paza s? efectueze verificarea bagajelor sau perchezi?ia persoanei despre care exist? date sau indicii ca au s?vâr?it infrac?iuni sau alte fapte ilicite.

    Persoanei despre care exist? date sau indicii c? a s?vâr?it infrac?iuni sau alte forme ilicite în obiectivul p?zit, îi pot fi verificate bagajele. Aceasta poate fi perchezi?ionat? cu respectarea reglement?rilor în materie, în vigoare. ”

    Pai ori li se interzice sa verfice bagajele ori li se permite?! Cine perchezitioneaza si cine nu?!
    Legea, asa cum ati scris-o, ar zice ca le este si permis dar si interzis. 🙁

    Mai aveti multe legi ca asta?! 🙁

  6. lt. col. Thobescu Theodor said

    am October 26 2009 @ 9:10 pm

    Domnule senator, v? bate?i joc de noi ????????????????????

    Explica?i ce în?elege?i dv din cele dou? fraze, una dup? alta în textul legii:

    se interzice personalului de paza s? efectueze verificarea bagajelor sau perchezi?ia persoanei despre care exist? date sau indicii ca au s?vâr?it infrac?iuni sau alte fapte ilicite.
    Persoanei despre care exist? date sau indicii c? a s?vâr?it infrac?iuni sau alte forme ilicite în obiectivul p?zit, îi pot fi verificate bagajele. Aceasta poate fi perchezi?ionat? cu respectarea reglement?rilor în materie, în vigoare.

    De c?tre cine poate fi perchezi?ionat?, de senatorul GREBL????????

    Corect era propunerea dv. ini?ial?.

    se interzice personalului de paza s? efectueze verificarea bagajelor sau perchezi?ia persoanei despre care exist? date sau indicii ca au s?vâr?it infrac?iuni sau alte fapte ilicite asemenea atribu?ii fiind în sarcina poli?iei.

    Oricum, poli?ia are alt respect fa?? de cet??eni în compara?ie cu b?d?ranii de la SECURITY.

  7. uniobag said

    am October 26 2009 @ 10:37 pm

    pai prima coloana reprezinta propunerea lui Iulian si a doua coloana reprezinta legea votata si adoptata de comisia juridica :)) DECI FASSSSSS!!

  8. Vlad said

    am October 27 2009 @ 1:09 am

    Ce inseamna date si indicii?

  9. Cuibul said

    am October 27 2009 @ 1:31 am

    Incredibil!

Comment RSS · TrackBack URI