PSD si PNL au trantit proiectul de lege al senatorului Urban vizand scutirea moldovenilor de la dovedirea detinerii sumei de 500 euro pe perioada sederii in Romania

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


PSD si PNL au trantit proiectul de lege al senatorului Urban vizand scutirea moldovenilor de la dovedirea detinerii sumei de 500 euro pe perioada sederii in Romania

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


17 Comentarii pana acum»

  1. Gh Buta said

    am October 6 2009 @ 3:47 pm

    Si daca nu-i au ce urmeaza sa faca, sa-i fure de aici? Stim ce sunt in stare moldovenii de la noi, ailalti, din care destui sunt mai mult ucrainieni si rusi, au apucaturi si mai “gingase”

  2. Parmalat said

    am October 6 2009 @ 3:52 pm

    Ce bine imi pare!

  3. DZ said

    am October 6 2009 @ 3:57 pm

  4. Costin said

    am October 6 2009 @ 4:24 pm

    Ce naiba sa caute moldovenii la noi???Normal este sa fie tratati ca orice alt stat strain.Si asa avem noi destule probleme si greutati, acum ii mai vrem si pe aia?Sa ii hranim cu ce?Lasa ca mor romanii de foame si ii ajutma pe moldoveni
    Bravo domnule senator…ca de obicei aveti numai probleme inteligente pe ordinea de zii…nu ne intereseaza nici aia nici altii ca ei.Noi vrem doar sa traim

  5. Razvan Mateescu said

    am October 6 2009 @ 4:32 pm

    De ce nu se face un referendum pe tema asta, sau pe o tema conexa subiectului, astfel incat sa se afle clar care e pozitia romanului de dincoace de Prut fata de cei de dincolo?

  6. klaus@razvan said

    am October 6 2009 @ 4:35 pm

    Ce referendum sa se faca ?
    Jigodiile de la PSD si PNL trebuiau sa voteze ca de aia sunt platiti cu sume gigantice in Parlament; insa le este frica de fratii nostri.
    Doar PDL demonstreaza ca tine cu adevarat la renasterea marii natiuni romane;

  7. http://www.bzi.ro/Studentii-basarabeni-isi-comemoreaza-victimele-in-fata-la-Cuza-A72837.html said

    am October 6 2009 @ 4:41 pm

  8. Eugen said

    am October 6 2009 @ 4:49 pm

    Nu zic sa fie scutiti de tot, ci sa faca dovada, sa zicem, a detinerii unei sume mai mici, de ex. 200-300 euro.

  9. Noua Dreapta said

    am October 6 2009 @ 4:52 pm

    Parlamentul si guvernul sunt populate cu creaturi ale lui Dumnezeu, dar si ale lui Caragiale neicusorule..

    Lipsa de profesionalism este egalata doar de tupeul si de lacomia acestor domni parlamentari de la PSD + PNL , care ajusteaza economia ca pe cureaua de la pantaloni,
    …care vasa zica de foame .. nu avea dupa ce bea apa..
    Sa-i sature pe cotizanti sau prieteni apropiati sau afaceristi care impartasesc aceleasi idealuri democratice de imbogatire pe seama tarii… sunt gata de orice compromis, daca tine cacialmaua sa le-o tragem daca nu sa o ia gaia de tara cu tarani cu tot.
    jos cu politrucii
    sa vina oameni cinstiti in politica
    jos cu demagogii

  10. lola said

    am October 6 2009 @ 5:21 pm

    Oare nu PSD-ul tovarusului Iliescu a creat cei mai multi miliardari de carton pe seama bugetului de stat si pe seama privatizarilor frauduloase!? Oare nu PSD-ul tovarasului Nastase, Mitrea, Geoana, a creat cei mai multi baroni locali care au nenorocit judetele cu tot felul de decizii de tip mafiot si clientelar!? Oare nu membrii si clientela politica a PSD-ului au devalizat cele mai multe banci in Romania!? Din punctul meu de vedere PSD-ul este cel mai antinational si toxic partid romanesc, partid caria nu-i pasa decat de interesele financiare proprii.

  11. KKK said

    am October 7 2009 @ 4:30 am

    foarte bine au facut senatorii psd si pnl asta inseamna daca faceti si mediatizarea necesara ca toti basarabenii cu cetatenie romana si care vor vota o sa voteze cu Traian Basescu!!! is mai mult de 1 milion de voturi potentiale…. asa ca dle senator ocupativa ca lumea de aici si de peste prut sa afle de magarie si sa voteze TB ca sai arda pe pnl si psd!!!

  12. ildiko said

    am October 7 2009 @ 7:40 am

    Noua Dreapta si Lola
    Incepeti sa fiti enervanti cu copy/paste-ul vostru, altceva nu mai stiti?

  13. asistentapentruconsumatori.ro said

    am October 7 2009 @ 9:11 am

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  14. xXx said

    am October 7 2009 @ 9:56 am

    dragi colegi de forum
    sunt pe aici unii care asa isi dau cu stangu’ in dreptu’….
    cei mai multi care vin nu sunt ucrainenii si rusii, ci romanii, caci toti moldovenii, de oricare parte a prutului s-ar afla, asta sunt
    si ori vin la studii ori la rude
    de ce sa faca dovada unei sume de bani oricare ar fi asta, cand in invitatia de la notar cel care o face se angajeaza sa suporte absolut toate cheltuielile?
    doar pentru ca teritoriul dintre prut si nistru a fost ocupat de rusi si jecmanit de mafia pseudocomunista aflata la putere, sunt ei mai putin romani?
    poate ca se simt parasiti si nu asteapta decat o vorba buna, in limba bunicilor si a bunicilor acestora – credeti ca puteti?

    Semneaza: tot un roman

  15. KKK said

    am October 7 2009 @ 1:19 pm

    respect xXx

  16. Parmalat said

    am October 10 2009 @ 6:36 am

    Apropo de Noua Dreapta – ma miram yo unde s-au dus voturile extremistilor lui Vadim Tudor din 2000, iata-le in sacul lui Basescu =))

  17. Parmalat said

    am October 10 2009 @ 6:38 am

    @XXX: si noi suntem italieni ca ne tragem de la Imperiul Roman, dar ai dracu daca ne-au primit la munca atunci cand ne ardea buza mai tare. Dupa aia n-au mai avut ce face.
    Yo v-as propune sa ne ocoliti si sa mergeti spre Austria, Franta, etc…

Comment RSS · TrackBack URI