Banner

Politia Balotesti propune o solutie pentru reducerea accidentelor la intersectia DN1/Balotesti

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Politia Balotesti propune o solutie pentru reducerea accidentelor la intersectia DN1/Balotesti

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


8 Comentarii pana acum»

  1. VIOREL URBAN said

    am September 3 2009 @ 5:17 pm

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am September 3 2009 @ 5:18 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. alupigus said

    am September 3 2009 @ 5:20 pm

    Aveti pasajul subteran facut de Tintareanu pt Prisma care am vazut ca este inchis;
    cu putine modificari se poate face folosibil pt cei care vor sa intre pe DN1 dinspre Balotesti;

    varianta cu “miez”-ul ala in mijlocul drumului e foarte periculoasa;
    acolo se circula cu viteza mare;

  4. felicia moraru said

    am September 4 2009 @ 7:59 am

    Nu este nici pe departe o solutie.
    Nu se gandeste nimeni ca , intrarea in Corbeanca , ca si iesirea din Corbeanca sunt un CALVAR.
    In cazul in care nu este un agent sa dirijeze circulatia la intrarea/iesirea din Corbeanca din/in DN 1 , totul devine un haos si te minunezi cum scapi !
    In plus, strada pe care se indica a se intra la dreapta pentru a se ajunge la strada INSTITULUI ?!! este o strada pe care se gaseste chiar la intersectia cu Sos.Unirii din Corbeanca o scoala si o gradinita. Acolo sunt probleme mereu cu pietonii/ localnici si cei nou veniti in Corbeanca care au masini , etc,
    Este o singura solutie pentru a intra in Corbeanca si care poate fi la indemana !
    Folosirea pasajului subteran construit de Dl.Tantareanu pentru Prisma. Aceasta solutie cred ca a fost impusa,la vremea respectiva, chiar de catre Politie.
    Traficul de acum din zona este insa inzecit fata de perioada cand functiona Prisma.
    Indiferent de proprietarul actual al acestui pasaj, cred ca se poate gasi o solutie pentru a fi utilizat din nou.
    Nu cred ca nu se gasesc bani pentru ca acest pasaj sa treaca la Administratia Drumurilor sau la cine se mai ocupa acum de asa ceva. Totul este ca, CUIVA, SA II PESE DE CETATEANUL PLATITOR DE TAXE.

  5. Constantin SLAVE said

    am September 4 2009 @ 12:16 pm

    Stimati domni,

    Dupa cum am mai scris, in Romania trebuie reinventata roata de fiecare data. In UE functioneaza fara niciun fel de probleme sensul giratoriu. Oamenii aceia au facut un sens giratoriu in orice intersectie unde aveau macar 1 m diametru. Noi cautam solutii, solutii si iar solutii.
    Ca unul care stau in Corbeanca si merg destul de des in Balotesti cunosc foarte bine cele doua intersectii cu DN1 si problemele lor.
    Doua sensuri giratorii ar rezolva toate problemele de trafic din aceste doua locuri.
    Verificati centura Bucurestiului in Chitila: cele doua sensuri giratorii au facut sa dispara blocajele din cele doua intersectii in T. La fel ca in cazul de fata.
    Transmiteti, va rog, sa fie uitate orice alte solutii pentru intersectii.
    Politistii care dirijeaza acum traficul in cele doua intersectii ar mai trebui sa stea o perioada sa amendeze soferii care nu respecta regula si pe urma pot fi disponibilizati pentru alte probleme. Daca doriti putem discuta mult mai mult pe aceasta tema.

  6. Pax said

    am September 4 2009 @ 12:34 pm

    —————————- Original Message —————————-
    Subject: Interpelare CNADNR – ref. propunere Politia Balotesti
    From: “Urban Iulian”
    Date: Fri, September 4, 2009 9:21 am
    To: dispecerat@andnet.ro
    dirgen@andnet.ro
    autorizatii@andnet.ro
    sigcirc@andnet.ro
    c.mobile@andnet.ro
    ————————————————————————–

    Buna ziua,

    Stimati Domni,

    Va rog sa luati act de propunerea Politiei Balotesti privind modificarea
    intersectiei DN1-DJ 101 – strada Institutului, despre care puteti citi
    aici:
    http://www.urbaniulian.ro/2009/09/03/politia-balotesti-propune-o-solutie-pentru-reducerea-accidentelor-la-intersectia-dn1balotesti/.

    Asteptam raspunsul dvs. la adresa inaintata.

    Urban I. Iulian
    Senator de Ilfov

  7. kkk said

    am March 14 2010 @ 4:02 pm

    da cu sensul giratoriu se rezolva… partial… adika se strica complet traficul pe dn1 cu prioritatea de dreapta si trebuie ditamai sensul pentru tirurile care circula pe dn1 ca pana una alta e unul din cele mai importante drumuri din tara dat fiind faptul ca floricelele noastre de guvernanti nau fost instare sa faca o amarata de autotrada desi banii iau tocat!!!

  8. bigger is better :) « Ostilit??i said

    am November 16 2010 @ 10:44 am

    […] din Balote?ti spre Bucure?ti, s-a implementat recent o solu?ie explicat? mai în am?nunt aici, dar care, la orele de vârf, în absen?a poli?iei rutiere, este foarte pu?in eficient?. Nu o […]

Comment RSS · TrackBack URI