Banner

Asa au tepuit dezvoltatorii imobiliari mii de romani – Mecanismele Fraudei

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Asa au tepuit dezvoltatorii imobiliari mii de romani – Mecanismele Fraudei

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. ivan_1 said

    am August 28 2009 @ 1:47 pm

    Ce naiba mai e de zis ? Doar sa cascam bine bine ochii inainte de a semna orice si, mai ales, sa nu dam banii pe constructii care nu exista.
    E totusi grav ca multi au luat astfel de tepe (foarte multi au facut si credite pentru asemenea tepe), imbogatind pe niste mafioti, care au stiut foarte bine sa se ascunda in spatele unor clauze, – atentie ! – permise de legislatia romaneasca.
    Care legislatie, cine a facut-o ? Nu cumva distinsii si cinstitii nostri parlamentari ?

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am August 28 2009 @ 1:55 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Florin Negrutiu@Ivan said

    am August 28 2009 @ 2:04 pm

    Da-o ma in masa…daca si aici acuzati politicienii atunci sunteti cretini. Sunt clauze contractuale pe care nu te-a pus nimeni sa le semnezi ca boul !!!

  4. Marian said

    am August 28 2009 @ 2:11 pm

    e naspa

    si eu am stat cu stres din cauza asta

  5. lidia motoc said

    am August 28 2009 @ 3:05 pm

    nu am inteles din articol cat a platit dnul. marcel ca avans, sau a achitat integral?

  6. politika said

    am August 28 2009 @ 3:31 pm

    Dezboltatorii au avut grija sa intocmeasca contracte care sa-i absolve de aproape orice risc, toate fiind “impinse” catre clientul final.

    @ Florin Evident ca sunt si eu de acord cu tine. Cind semnezi un contract (care se mai numeste si “Legea Partilor” trebuie sa stii ca iti asumi consecintele acelui contract. Nu mai poate fi nimeni vinovat daca in loc sa-l semnezi la o cafea l-ai semnat la o bere iar daca in loc de locuinta te-a interesat mai mult dansul … acum ai ocazia si timpul necesar sa reflectezi asupra a ceea ce ai facut.
    Exista posibilitatea sa mai existe “portite” care pot fi atacate, este bine sa fie gasiti si ceilalti contractanti (vecinii de la dans) impreuna cu care sa se faca un grup cu personalitate juridica care apoi sa poata actiona cu alta putere …
    Ca sa-mi dau cu parerea despre un contract si o situatie de fapt, am nevoie sa citesc si eu TOT CONTRACTUL nu doar doua articole de pe o pagina ! Problema nu este deloc simpla si orice se va intreprinde gresit nu va face decit sa agraveze situatia !

  7. politika said

    am August 28 2009 @ 3:34 pm

    Daca doriti un sfat competent, comunicati-mi aici o adresa de mail sau o data de contact.

  8. ovidiu said

    am August 31 2009 @ 8:54 am

    SINCER SA FIU, RAMAN UIMIT DE GRADUL DE IDIOTENIE DE CARE DAU DOVADA CEI CU STUDII, PRIN ANGAJAREA LOR IN CELE MAI PROASTE AFACERI. CE SA MAI ZIC DE GHEORGHE DE LA TARA, CARE ABIA SOCOTESTE RESTUL DE BANI DE LA ALIMENTARA.

    CU ASA LIPSA DE EDUCATIE, NICI NU MA MIR CAND VOR APAREA CONTRACTE DE CEDARE BENEVOLA DE ORGANE, IAR SEMNATARII ACESTORA VOR FI EXECUTATI. IN TARA PROSTILOR SE FAC DIN ORICE!

    CLASA POLITICA ESTE OGLINDA SOCIETATII.

  9. vincenziodr said

    am August 31 2009 @ 11:02 am

    Inteleg ca toata lumea este revoltata..TOTUSI…de ce nu se spune numele dezvoltatorului/ansamblului rezidential?!…macar stim pe cine sa blestemam si de cine sa ne ferim!

  10. gigi21 said

    am September 1 2009 @ 8:39 am

    Nu se poate demonstra in instanta reaua credinta si tentativa de fraudare a clientului avand in vedere ca normal clientul a platit si dezvoltatorul trebuie sa-i livreze o casa?
    Aici trebuie Justitia sa actioneze si sa faca dreptate.
    Sigur ca trebuie sa fii atent cand semnezi un contract.
    Dar in conditiile in care frauda este evidenta de ce Justitia se mai impiedica in smecheria dezv. imobiliari?
    Nu putem instaura dreptatea?
    Trebuie tot mereu sa acceptam minciuna si pacaleala?

Comment RSS · TrackBack URI