Cele doua treceri de pietoni care nu au pasarela de supratraversare in Otopeni, fac noi victime; 4 morti intr-un accident urias produs azi 26 august 2009

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Cele doua treceri de pietoni care nu au pasarela de supratraversare in Otopeni, fac noi victime; 4 morti intr-un accident urias produs azi 26 august 2009

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


12 Comentarii pana acum»

  1. Interpelare a senatorului Urban Iulian catre CNADNR pe tema accidentului din Otopeni | Urban Iulian said

    am August 26 2009 @ 1:34 pm

    […] a senatorului Urban Iulian catre CNADNR pe tema accidentului din OtopeniCele doua treceri de pietoni care nu au pasarela de supratraversare in Otopeni, fac noi victime; 4 m…Coalizarea magistratilorPosta americana, concediaza 30000 de angajatiCati bani s-au investit in […]

  2. VIOREL URBAN said

    am August 26 2009 @ 1:40 pm

  3. asistentapentruconsumatori.ro said

    am August 26 2009 @ 1:44 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  4. Dragos said

    am August 26 2009 @ 2:14 pm

    Microbuzul(autouitilitara) avea viteza avrut sa evite niste persoane care traversau si a intrat pe contrasens si aizbit DACIA.si s-a rasturnat.Asa se explica si imaginea.

  5. Eugen said

    am August 26 2009 @ 2:29 pm

    Se pare c? autoturismul Dacia a explodat întrucât avea montat? o instala?ie GPL.

    Martorii spun c? ?oferul autoutilitarei care a intrat pe contrasens a încercat s? evite un grup de copii care traversa ?oseaua în fug?, venind dinspre un parc acvatic din zon?.

    Potrivit lui Bogdan Opri?a, coordonator SMURD Bucure?ti, alte ?apte persoane au fost r?nite în accident. Trei sunt transportate la spital, iar patru au refuzat transportul.

    Circula?ia este oprit? la momentul actual pe sensul de mers c?tre Ploie?ti. Coloana de ma?ini se întinde pân? la intersec?ia cu centura Capitalei.

  6. Costica said

    am August 26 2009 @ 2:30 pm

    Daca dubita a intrat pe contrasens,e una,daca Dacia a intrat in dubita e alta,daca a intrat pe contrasens tragedia s-a produs din cauza bordurii de pe mijlocul soselei,care nu face altceva decat sa arunce autovehicolul peste autovehiculele care circula pe contrasens.O solutie romaneasca de separare a sensurilor.Ori se face cu separatoare solide care sa nu permita nici TIRurilor sa treaca pe sensul opus,ori fara.

  7. Dorin said

    am August 26 2009 @ 2:31 pm

    otopeni este oras cu activitate comerciala proprie iar soseaua care trece prin otopeni favorizeaza excesiv tranzitul. din cauza asta soferii care fac aprovizionare/service in otopeni sint fortati sa faca manevre ilegale. nu vreau sa-l apar pe ala cu microbuzul care a intrat pe contrasens, incerc doar sa inteleg obiectiv situatia.

  8. dan said

    am August 26 2009 @ 3:52 pm

    n-am inteles exact care-i treaba cu pasarela? ca sint destule pasarele in otopeni (poate una ar mai fi necesara, chiar la intrare langa macdonalds) insa lumea trece pe jos fara nici o problema, trec zilnic prin otopeni si sint tot timpul pietoni care ignora pasarelele. cite ar trebui facute, din 10 in 10 metri probabil, ca lenea e mare la romani. Ca sa nu mai vorbim de viteza; cu ce viteza mergea oare utilitara de a fost proiectata peste bordura? credeti ca avea 70? de ce sint atitea camere in otopeni, puse degeaba, ca sa poata merge toti ghiobanii cu viteza si intr-i directie si in alta? DN1 e soseaua mortii si e in primul rand vina celor care o administreaza si a politiei. In loc sa stea cu radare aiurea unde prind usori soferi care depasesc cu cite 10-15 la ora viteza legala mai bine ar pune echipaje permanente care sa reactioneze imediat la orice incalcare a regulilor. Ai schimbat brusc banda? te opreste la iesire si iti da amenda. ai depasit 70/ora? la fel. Ai dat faruri unui amarat fiindca esti scula si ti-ai luat bmw? tras pe dreapta si amendat. Nu se mai poate asa.

  9. apocas said

    am August 26 2009 @ 7:08 pm

    s-a tot scris si comentat de soferul care s-a oprit pe calea ferata sa numere banii,
    dar de toti stabii si fii lor care circula cu 150-200 la ora, inclusiv senatori si deputati (si spp istii lor soferi) pe care nu-i amendeaza nimeni nu se comenteaza de loc

  10. lt. col. Theodor Thobescu said

    am August 26 2009 @ 8:15 pm

    Corect, la Ol?ne?ti, pe 15 august 2009, în vîrf de pant?, în curb?, un Touareg R50 negru, cu motor de 250 kW, cu numar de MAI, adic? de la domnul Nica, PSD, mi-a ap?rut în fa?? pe contrasens cu peste 100 km/h, ajunge la 100 km/h în 7 secunde.

    L-a durut în cur c? era s? ne loveasc? frontal, mi-a f?cut semn cu luminile albastre, probabil în capul sec al ?oferului, s? m? dau la o parte c? trece GRANGURUL.

    Am reu?it s?-l evit, ie?ind de pe ?osea. Nu aveam vitez? mare ?i nu am p??it nimic.

    Unde s? reclami c? grangurii din MAI merg pe contrasens.

    La papa Pius.

  11. Zolly said

    am August 26 2009 @ 10:36 pm

    @ lt. col. Theodor Thobescu

    ati retinut numarul de inmatriculare ?

    ati reclamat la 112 ? sau macar la cea mai apropiata sectie de Politie si chiar prin mail la MAI ?

    trebuie facut ceva ca nu suntem sclavi si ei bastarni

  12. Dani said

    am September 2 2009 @ 10:43 pm

    Cea mai proasta solutie care au gasit sa o faca pe DN1 este acea centura betonata pe mijlocul drumului despartind cele doua sensuri.
    Autoutilitara din accident avea viteza si a fost de ajuns sa piste un pic bordura dupa care s-a rasturnat in aer peste dacie.Oamenii au venit cu stingatoare, abia incepuse sa ia foc dacia, intre timp au ajuns pompierii si acela a fost un noroc ca nu au fost mai multe victime, pentru ca oamenii din jur au facut loc pompierilor sa-si faca treaba si in momentul exploziei nu erau prea multi oameni langa masina dacia.
    O alta problema este ca firmele de curierat si care fac transport le deconteaza soferilor amenzile pentru viteza, ceea ce nu mi se pare normal, deci ei ii influenteaza sa conduca cu foarte mare viteza ca sa poata ajunge la timp la destinatie.La fel si cu maxi taxi pe aceasta ruta care trece pe DN1 care fac raliu in fiecare zi si nu-i opreste nimeni.Nu exista o lege pentru acestia care umple pana la refuz masina cu oameni si circula cu viteza si pun viata in pericol a atator persoane?Am colegi care vin cu maxi taxi din zonele Moara Vlasiei , Balotesti catre Otopeni si vin servici dimineata albi la fata, speriati si se gandesc in fiecare zi daca ajung intregi acasa la copii la familie iar daca deschid gura si spune ceva la sofer mai primesc si cate o injuratura de fata cu toata lumea in maxi.

Comment RSS · TrackBack URI