De ce nu sunt unii semeni demni de rasa umana : bgs-ii injura copilul disparut la Ranca

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


De ce nu sunt unii semeni demni de rasa umana : bgs-ii injura copilul disparut la Ranca

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


40 Comentarii pana acum»

  1. Eugen said

    am July 31 2009 @ 2:09 pm

    Ce scursuri umane

  2. iulia said

    am July 31 2009 @ 2:22 pm

    E cumva o actiune caritabila sau sunt platiti cei de la BGS?

  3. Kaa said

    am July 31 2009 @ 2:24 pm

    Interesanta sursa de inspiratie pentru acest forum… Reprezentativa pt dl.senator?
    Si totusi…voluntari, sau platiti din bani publici?

  4. iulia said

    am July 31 2009 @ 2:25 pm

    Acum am citit. Is voluntari. Dar firma BGS s-a angajat voluntar nu angajatul x care poate nu este abilitat sa vorbeasca in numele firmei. Poate e platit prea putin fata de cat efort depune, poate nu a mancat, poate e un bou.

  5. Parmalat said

    am July 31 2009 @ 2:27 pm

    =)) bine i-au facut ca i-au adresat.
    Acolo se fac cautari pe munte si stie toata lumea ca viu nu mai dau de el daca intr-adevar a dispartut. Ce era sa faca sa se poarte ca mironositele?????
    Yo il injuram ca la usa cortului macar sa apara de undeva. Foarte bine ca l-a injurat sa se mai destinda si ei ca il cauta de o saptamana fiindca proasta de ma-sa nu a fost in stare sa aiba grija de el.
    Macar sa-l injure ca lumea nu asa la misto =))

  6. dz said

    am July 31 2009 @ 2:28 pm

    Nu conteaza daca sunt voluntari sau platiti , nu te duci sa cauti un copil disparut SI IL INJURI ! ASTIA SUNT NISTE DOBITOCI SI DACA AS FI PATRON I-AS DA AFARA IMEDIAT!
    SI APROPOS DE BGS : http://www.urbaniulian.ro/?s=BGS

  7. 0 barat said

    am July 31 2009 @ 2:29 pm

    esti un idiot parmalat ! se vede ca nu ai familie, habar nu ai sa intelegi niste lucruri

    boule

  8. User78231 said

    am July 31 2009 @ 2:36 pm

    Chiar ca eram nerabdatori sa citim o stire preluata de la scandaldegorj. Sunteti penibili cand incercati sa ridiculizati o actiune umanitara .
    Mai bine ati folosi masina de propaganda urbaniulian sa strangeti fonduri pentru continuarea cautarilor si suplimentarea cautatarilor.

  9. Parmalat said

    am July 31 2009 @ 2:38 pm

    @0 barat: yo o luam pe ma-sa la p*** si cu morti si cu rasa si cu familie nu asa la misto ca oricum ma-sa e vinovata.
    Bine i-a facut ca l-a injurat trimiteti camera la mine sa vedeti atunci ce o injur yo pe proasta de ma-sa!

  10. Eugen@kaa said

    am July 31 2009 @ 2:40 pm

    Cum adica ba , ce vrei sa inchid ochii la modul in care niste jeguri umane platite gras din contracte pe bani publici, isi fac treaba ?
    Pai iti dai seama ca un asemenea jeg uman, ar fi in stare sa treaca pe langa copil fara sa il baqge in seama doar pentru ca este el frustrat ?

  11. Eugen@user78231 said

    am July 31 2009 @ 2:42 pm

    Auzi monser, daca asta inseamna la tine campanie umanitara, atunci de asemenea ajutoare sa ai parte cand vei da de greu.
    Oricum la cat esti de retard, imi dau seama ca oricum nici tu nu dai doi bani pe viata acestui copil.

  12. 0 barat said

    am July 31 2009 @ 2:42 pm

    o fi bai vinovata parmalate insa tu esti un dobitoc daca sustii ca cretinii aia imbracati de bgs pot sa vorbeasca astfel de copil

    daca nu le place sa urce pe munti sa stea in mortii lor in oras , la frecat p**a

    dati-va dreq de cretini ce sunteti ; daca mi-ar injura copilul i-as face terci pe cretiniia astia cu firma lor care bate cu ajutorul mascatilor pe altii si dupa aia se dau smecheri..niste cocalari in albastru

  13. Zolly said

    am July 31 2009 @ 2:43 pm

    ce vreti ma…

    bgs si cu asta spuneti mare lucru

    mari nesimtiti, jeguri umane

  14. traian@zolly said

    am July 31 2009 @ 2:46 pm

    Nu sunt chiar toti la fel, insa bivolul asta este un idiot si un cretin in mod evident

  15. Ciuly said

    am July 31 2009 @ 2:48 pm

    ce de pe alta p[laneta sunteti voi ma, ceva de groaza. niste oameni cauta pe copil, jos intr-o vale. la un moment dat unul injura. sin cele 8 secunde de filmare voi toti destepti de numa ati tras concluzia ca respectivul il injura pe costi. Dar uite ca mie mi se intampla uneori cand sunt in zona impadurita de ex sa calc stramb, sa dau cu picioru intr-un ciot care nu l-am vazut samd si scap o injuratura. iar daca cumva ma lovesc destul de tare apoi injur pe masura.

    prezumtia de nevinovatie mai exista in tara asta? a demonstrat cineva ca persoana care striga costi e aceeasi cu cea care injura? e cumva clar ca persoana care injura adreseaza injuriile lui costi? eu personal aud 3 voci acolo, 2 striga costi si o a 3-a injura.

    or fi si oameni idioti, or fi si aia de la bgs niste tampiti, dar dintr-o inregistrare de 8 secunde in care nu e nimic clar sa tragi concluzia ca aia de la bgs sunt nu stiu cum e deja prea de tot.
    si nu, n-am nici o legatura cu bgs. doar ma enerveaza ura asta oarba care face dintr-un agresor, vinovat indiferent de situatie.

    maturizati-va.

  16. edut said

    am July 31 2009 @ 2:50 pm

    parerea mea e ca la mijloc e o marlanie…dupa 2 zile de cautari apare precizarea mamei in legatura cu problemele locomotorii ale copilului…cred ca era primul lucru de mentionat..ma rog….

  17. RADU said

    am July 31 2009 @ 2:51 pm

    nu suntem de pe alta planeta ciuly
    investigheaza cazul de la mall daca nu stii de el
    uita-te sa vezi acolo prezumtie de nevinovatie cand era tinut unul de mascati [POLITIA..] si alt civil Il injura si baga picioare in burta, abdomen, etc

    nu mai avem timp pentru acesti nesimtiti, si fac pariu ca sunt platiti , nu face niciunul din dracii astia nimic pe gratis

    nesimtitii

  18. Costi said

    am July 31 2009 @ 2:54 pm

    auziti insa ce cauta bgs sa caute ? nu mai avem politie, jandarmerie sau alti agenti ai institutiilor de stat ? nu am incredere in firma asta de paza nici sa-i las pisica, daca as avea pisica

    firmele de paza = niste tarani imbracati in uniforme cu aere [nu toti sunt asa, majoritatea da ]

    p.s. am lucrat la bgs si stiu cum “merge” treaba si cum se vorbeste

    sunt si oameni buni insa aia de obicei pleaca plictisiti de rahaturile astea, precum a fost si Plaza mall rahat

    bye

  19. Ciuly said

    am July 31 2009 @ 3:16 pm

    radule, ala e ALT caz. daca omul e vinovat in 9 cazuri nu il faci automat vinovat si in al 10-lea. suspect principal, sigur. dar nu vinovat. xonstitutia aia si legile exista cu un motiv chiar daca majoritatea le ignora.

  20. Radu said

    am July 31 2009 @ 3:20 pm

    Ciuly insa de unde stii tu ca nu au injurat copilul ?
    Eu sincer dupa plaza mall sunt scarbit de firmele astea de paza asupra carora nu avem control prin institutiile statului [da stiu o sa radeti ca si asa e de rahat, insa macar ai un control ]
    ti=ar place sa injure astfel pe copilul tau ?

    nu simpatizez cu nicio firma de paza si proctectie, sunt majoritatea niste bisnitari tupeisti si imorali

  21. cosmin@costi said

    am July 31 2009 @ 3:23 pm

    Bravo omule, ai atins punctul sensibil.
    De ce platim taxe ca sa avem 60000 de politisti si 5000 de jandarmi ? ca sa faca ce ? sa care hartii ? ei trebuiau sa desfasoare cautarile nu sa apeleze la toti ciudatii

  22. Bogdan SBG said

    am July 31 2009 @ 6:08 pm

    La nervi si oboseala oamenii mai fac si glume, chiar daca-s proaste. Angajatii BGS nu cred ca trebuie judecati prin prisma unui singur filmulet de genul asta, pentru ca totusi ei sunt printre putinii care inca-l mai cauta pe copil, iar satenii si conationalii nostri asteapta la TV STIRI sau stau manga in sat pe la carciumi.

  23. salvator said

    am July 31 2009 @ 6:53 pm

    buna ziua,vreau sa va spun ca sunt unul dintre salvatorii bgs care particip de foarte multi ani la cautari.1.referitor la ce se spunea mai sus ca suntem platiti din bani publici NU este adevarat,la aceste actiuni de salvare mergem pe banii firmei nu pe banii publici.2.la partea cu injuratul sincer imi pare rau ca s-a intamplat asa dar sa stiti ca in acea grupa de oameni(din pacate nu se vad toti)faceau parte si cate un jandarm si un padurar,deci nu putem fi sigur ca a fost de la bgs,dar daca cel care injura este de la bgs el va fi identificat dupa voce

  24. User78231 said

    am July 31 2009 @ 7:09 pm

    Multa prostie intre comentariile astea.
    In primul rand, BGS nu este platit din bani publici, iar munca pe care o face in zona respectiva este de apreciat si dupa cum se observa alta firma nu a mai aparut sa dea o mana de ajutor, desi exista foarte multe pe piata.
    In al doilea rand filmuletul prezentat este foarte scurt si nu are in prim plan o persoana despre care sa se poata spuna cu exactitate ca a pronuntat cuvintele respective, mai mult, parerea mea personala este ca sunt doua persoane, una striga numele iar cea de-a doua injura probabil pentru ca a calcat stramb sau a alunecat.
    Ca si o concluzie, imi dau seama ca foarte multi dintre voi nu ati fost nici macar 10 minute pe munte ca sa va dati seama ce inseamna sa cauti zile intregi prin vai si dealuri fara nici un rezultat. Mai mult de atat, mintea multora dintre voi este virusata in asa hal incat nu puteti sa analizati o situatie exact asa cum este fara sa aveti prejudecati.

    Va pupa tata.

  25. Mara said

    am July 31 2009 @ 7:19 pm

    Ceea ce fac ei este fara indoiala o badjocura. Este incalificabil. Filmul este scurt dar operatorul a filmat mai mult si am vorbit cu el. Injura si apoi toti rad. Injura pe baiat si e incalificabil ca se amuza pe seama lui indiferent de ce motiv au ei sa injure.

  26. apocas said

    am July 31 2009 @ 7:38 pm

    o fi injurat copilul, dar ce e rtegretabil e ca nu era de fata, asa ca nu vad de ce sunteti suparati

    dar intr-adevar este un efort demn, si sa fie asa si pt ceilalti 100 de copii care se vor rataci in lunile urmatoare (doamne fereste, dar se cam intampla)

  27. marius said

    am August 1 2009 @ 7:55 am

    domnilor nu va faceti probleme aceste gorile angajate la bgs nu au criteri de angajare decat muschii si fara creier creierul este optional pentru aceste gorile .

  28. Doru said

    am August 1 2009 @ 8:13 am

    exista o metoda de a inchide accesul la site acestui ,,parmalat ” care pe langa faptul ca dovedeste o lipsa totala de cultura mai este si un mare BOU ?

  29. Jimmy said

    am August 1 2009 @ 10:25 am

    Pentru Parmalat – am crezut ca specimenele asemeni tie sint pe cale de disparitie, dar s-ar parea ca doar pe alte meleaguri, nu si la noi. Mai trogloditule, ai copii? Daca nu, poate o sa ai. As vrea sa te vad intr-o situatie asemanatoare. Si atunci sa gindesti la fel ca acu. Daca tot nu esti in stare sa gindesti coerent si civilizat, stai macar in banca ta si pastreaza pt. tine aceste perle de idiotenie. Pacat ca prostia nu doare, pt. ca ai umbla urlind toata ziua – de durere. Mare pacat.

  30. timisorean1 said

    am August 1 2009 @ 3:48 pm

    DOMNULE SENATOR, DE CE @Parmalat ARE DREPTUL SA INJURE PE FORUM? DE CE NU-I STERGETI MESAJELE?

  31. Catalin said

    am August 3 2009 @ 9:43 am

    Subscriu mesajelor de mai sus legate de userul PARMALAT. Asemenea jeguri umane nu ar trebui sa existe. Din pacate respira si nu-i putem lua dreptul la exprimare. Poate fi in schimb cenzurat. Multumesc.

  32. HERA said

    am August 6 2009 @ 11:38 am

    In primul rand de unde stiti ca este un agent BGS, si nu un voluntar din zona respectiva, jandarm sau politist sau chiar un jurnalist (din cate am inteles nu a participat doar BGS la aceasta actiune). In al doilea rand este o pauza destul de mare intre cuvantul Costi si injuratura respectiva, care putea fi si din cauza vreunei lovituri, crengi, cazatura etc. Intai verificati si nu mai faceti comentarii aberante doar de dragul unei stiri de “senzatie”.

  33. Zolly said

    am August 6 2009 @ 11:44 am

    Hera lucrezi la Bgs ?
    asta 1 la mana, 2 – de ce luati apararea bgs si nu va cereti scuze ? nu e mai uman si mai corect asa, decat sa negati din start si sa o dati prin balarii ?

    tu faci comentarii aberante cu aceasta dezmintire bazata pe “credeti-ma pe cuvant, nu eram noi …astia de la bgs care am injurat …”

    ia zi

  34. maty said

    am August 6 2009 @ 2:19 pm

    Auziti bai frustatilor!!! Sunteti tari la dat din degete pe tastatura,ca oricum nu va vede nimeni moaca dar ia sa va aduceti voi aminte care a fost ultima fapta buna pe care ati facut-o.Acum, cu acest lucru in minte si cu sentimentul frumos pe care il ai cand faci un lucru bun vin eu si iti spun asa: ce conteaza ca ti-ai ajutat prietenul la nevoie daca atunci cand il transportai la spital cu masina( de exemplu)ai injurat participantii la trafic?Esti un taran nu om care a ajutat cu ceva!Nu cred ca are rost sa mai dau alte exemple.Cred ca fiecare dintre noi care a facut o fapta buna vrea sa fie tinut minte pt fapta in sine si nu pentru mijloacele si felul in care a reusit sa o faca.Pentru mine cei care participa la astfel de actiuni fac fapte bune, fie ca sunt ei de la jandarmerie,politie,BGS sau simpli oameni din sat care au venit sa ajute.

  35. vio said

    am August 6 2009 @ 3:42 pm

    JOSS BGS !!!!!!!!

    SUNT NISTE ANIMALE!!

  36. Eugen@maty said

    am August 6 2009 @ 4:58 pm

    de ce nu spui direct ca lucrezi la BGS si te-a pus sefu’ sa postezi aici ? orice ati zice este jenant si grotesc cum a procedat colegul vostru; daci dracu din gura ca daca era copilul tau faceai ca trenul, ipocrit-o!

  37. METALLICA said

    am August 7 2009 @ 10:59 am

    TOT II MUSCATI DE CUR PE BGS!
    SA NU VA INNECATI!

  38. BGS isi pune angajatii sa ameninte ! said

    am August 7 2009 @ 11:42 am

    Author : METALLICA (IP: 193.138.195.218 , bb0-cr2-fe0-9.218.bgs.teentelecom.net)
    E-mail : bedofroses0309@yahoo.com
    URL :
    Whois : http://ws.arin.net/cgi-bin/whois.pl?queryinput=193.138.195.218
    Comment:
    TOT II MUSCATI DE CUR PE BGS!
    SA NU VA INNECATI!

  39. VIOREL URBAN said

    am August 7 2009 @ 11:43 am

    Ce faceti baieti si fete de la BGS ?
    Asa va comportati ?

    Amenintati oamenii !?

  40. ADRIAN said

    am March 6 2010 @ 2:20 am

    De SHELTER SECURYTI ati auzit?

Comment RSS · TrackBack URI