Infractorii rromi din Balotesti au atacat Politia; un ordin prostesc al MAI va lasa tara prada infractorilor

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Infractorii rromi din Balotesti au atacat Politia; un ordin prostesc al MAI va lasa tara prada infractorilor

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


34 Comentarii pana acum»

  1. VIOREL URBAN said

    am July 30 2009 @ 4:34 pm

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am July 30 2009 @ 4:39 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. Cristian said

    am July 30 2009 @ 4:41 pm

    Ce sa mai spunem… Traim intr-o tara nebuna… In loc sa punem la punct infractorii si sa nu avem mila pentru cei ce incalca legea noi dregem busuiocul pe la colturi… Pentru atacarea unei baricade a politiei in orice tara civilizata atentatorii erau impuscati rapid sau oricum dormeau in puscarie cativa ani pana la proces si inca vreo cativa dupa proces…

  4. Radianu Mihai said

    am July 30 2009 @ 4:46 pm

    infractorii TIGANI nu rromi!
    nu exista natia asta inventata de niste dobitoci care ne-au condus tara in ultimii 21 de ani!

  5. senator Urban Iulian - ptr. Cristian said

    am July 30 2009 @ 4:46 pm

    Pai da, insa daca spui acest lucru, imediat esti bagat in comisii de ancheta ca discriminezi sau te trezesti tras la raspundere de tot felul de jurnalisti-manelisti care profita de haosul asta ca sa aiba ei subiecte

  6. Noua Dreapta said

    am July 30 2009 @ 4:47 pm

    Bref Radianu – subscriem !

  7. Zolly said

    am July 30 2009 @ 4:50 pm

    @ Radianu Mihai : BINE ZIS ! DE ACORD

  8. cetatean said

    am July 30 2009 @ 4:57 pm

    Tigani nu rromi!
    Sa avem curajul sa spunem adevarul in fata!

  9. 0 barat said

    am July 30 2009 @ 5:02 pm

    de acord cu voi : tigani

    autoritatile romane NU VOR sa rezolve problema acestor nenorociti , precum se incearca de asemenea musamalizarea cazului clinicii SABYC

    frati si surori din Romania : e timpul adevarului !

  10. LastChance said

    am July 30 2009 @ 5:13 pm

    Ce sa zic rromii au ajuns asa din cauza noastra, noi le-am permis. Cat despre politie, poate au personal redus dar nimeni nu zice de politia comunitara, de jandarmi cu tot cu logistica lor auto, dotari, astia ce fac ca la mine in sector au coalizat cu mafia, sunt cu ei la baruri, camioanele de saltat auto parcate ilegal blocheaza strazi, intersectii, statii de transport in comun, ne calca pe sosea cand umbla in haita si mai nou ridica numai la comanda

  11. Serban said

    am July 30 2009 @ 5:15 pm

    Vorbe-n vant….asta fac toti care s-ar zice ca sustin cauza tiganeasca! Si stau sa ma intreb, care e cauza tiganeasca, ca sincer pana acum din 100 de tigani doar 2 erau cinstiti, ceilalti erau pusi pe furat, talharit, in cel mai bun caz erau foarte agresivi! Problema asta nu este doar a lor, ci si a romanilor care sunt cei care ii gazduiesc pe teritoriul lor!Am tot vazut pe la televizor tot felul de senatori si oficiali ai tiganilor care nu erau preocupati decat sa-si afiseze aurul si alte posesiuni de valoare..asta-i de fapt tot ce pretuiesc tiganii in momentul asta: banii, influenta in cadrul comunitatii lor si discursurile fade despre cum sunt ei discriminati! Domnilor tigani, cand o sa vad ca macar 50% dintre dvs. munciti din greu ca orice roman si va castigati existenta fara sa furati ,sa talhariti sau sa violati tot ce prindeti atunci o sa va dau dreptate in legatura cu discriminarea…pana atunci puneti mana pe carte ca incet-incet populatia care munceste in tara asta ( adica romanii) o sa-si piarda rabdarea si atunci nu o sa fie prea bine de voi!

  12. VIOREL URBAN said

    am July 30 2009 @ 5:15 pm

    LastChance daca ai mai multe date baga-le aici ! Haideti sa facem cunoscute lucruri astea pentru ca si asa suntem confruntati ca batem campii, ca nu e chiar asa, ca inflorim realitatea si ca de fapt nu avem dreptate ! Adica nu conteaza ca noi expunem lucrurile astea , nu e ok si vin unii si altii si ataca ca exageram si nu e CHIAR ASA RAU !

    Multumim pentru comentarii

  13. Parmalat said

    am July 30 2009 @ 5:45 pm

    Politistii trebuie sa aiba mana libera sa scoata pistolul si sa impuste infractorii!
    Pe de alta parte hai sa fim seriosi, e primul caz de baraj al politiei atacat de care aud in Romania. Pai prin alte parti e ca in vestul salbatic!
    Sa zicem mersi ca nu suntem ca in Columbia sau in Mexic unde nici armata nu mai face fata traficantilor de droguri!
    Orice filtru al politiei sa fie insotit de jandarmi cu arme automate! Toate patrulele sa fie mixte, 1 politist si 3 jandarmi cu arme automate!

  14. Viorel Urban said

    am July 30 2009 @ 5:50 pm

  15. TV said

    am July 30 2009 @ 5:57 pm

    Te sustinem 2000% d-le Iulian Urban; pentru ca vedem ca va pasa, pentru ca vedem ca vreti sa schimbati impreuna si pentru noi toti ceva.

  16. Martin Luta said

    am July 30 2009 @ 6:01 pm

    Dura lex sed lex!
    Trebuie sa-l ajutam pe senatorul nostru si sa-i spunem ca il vom sprijini. Totul insa prin lege si cu ajutorul justitiei. Indemnurile la forme de judecata populare si alternative, la linsaj si genocid in diverse forme, pentru oricare minoritate etnica sau sexuala sau ce o mai fi, oricat ar fi de eficiente si expeditive aceste metode bine verificate istoric, s-ar putea sa dauneze cauzei si Dlui Urban.

  17. Anonim said

    am July 30 2009 @ 6:25 pm

    Asa e tiganii au ajuns sa puna stapanire pe noi romanii,dar se inseala amarnic.Sunt niste gunoaie de oameni,vai de ei……
    Domnule Urban faceti ceva in legatura cu tiganii aia,cand pronunt numele de tigan mi se face greata,mai ales cei din zona Filaturii Balotesti!Rezolvati intr-un fel la evacuarea tiganilor din caminul de langa filatura,care apartine Filaturii!Acei tigani au pus stapanire fortat pe acel bloc.Se fura totul acolo,curent electric,cablu tv,totul…Judetul Ilfov este mai rau ca o jungla din Sudul Americii,plin cu fiare salbatice acestia fiind tiganii astia nenorociti.Nu sunt toti asa,dar 99,99% sunt nenorociti si f f f f f f rai!

  18. http://www.urbaniulian.ro/2009/07/30/singura-conditie-pentru-ca-raul-sa-triumfe-este-ca-oamenii-buni-sa-nu-faca-nimic/ said

    am July 30 2009 @ 6:33 pm

  19. senator Urban Iulian - ptr. Anonim said

    am July 30 2009 @ 6:35 pm

    Chiar azi discutam cu seful de post Romeo Nastase pe aceasta tema;
    italianul pretinde ca nu are drept de proprietate asupra acelui imobil astfel incat nu are ce sa le faca;
    O sa cerem la Cartea Funciara sa vedem cine figureaza proprietar; acolo trebuie ras totul; este incredibil cum arunca rahatul direct pe fereastra, este un focar de hipatita si infectie

  20. codin said

    am July 30 2009 @ 8:29 pm

    O saptamana, doar de o saptamana e nevoie pentru fortele speciale de a anihila toate retelele infractionale din Romania.Felul in care sunt monitorizati si controlati “sub acoperire” nu lasa loc de dubii.Cine nu crede nu are decat.Ordinul insa e clar: “la loc comanda.” De ce?Foarte simplu.Se doreste crearea unei stari conflictuale de anvergura la nivel national astfel incat sa se nasca curentul de opinie favorabil implementarii legilor martiale.Vedeti..?!..vor spune…noi nu am vrut asta…insa daca voi, cetatenii,ati cerut…
    Miroase a manipulare de la o posta.Stiti voi…Problem – Reaction – Solution.

  21. Dani said

    am July 30 2009 @ 9:00 pm

    @codin

    Bravo! Ai pus degetul pe rana! Asta se doreste, infractorii sa isi faca de cap, sa terorizeze populatia…

    O intrebare pt Dl. Urban: Cine naiba e la putere acum, ca permite toate acestea? Pai sa nu ia dracu partidu’ de la putere (CU MEMBRI CU TOT) si presedintele, si primul ministru, care ACOPERA INFRACTIONALITATEA???

    Cine naiba mai voteaza un PDL care in loc sa faca ordine, provoaca haos???? Barca PDL se scufunda, PDL se sinucide prin PROPRIILE FAPTE, PRIN LIPSA DE REACTIE ETC.

    Cine are urechi, sa auda…. si sa plece din acest partid sinucigas…

  22. apocas said

    am July 31 2009 @ 1:20 am

    dani are dreptate, pt omul de pe strada guvernul este “boc” si nu deosebeste culorile ministrilor competenti(care?) sau incompetenti, omul de rand asociaza dezastrul cu un singur guvern (foarte ca in constitutie de altfel, “solidar”)

  23. apocas said

    am July 31 2009 @ 1:21 am

    dar nu astia erau cei cu pactul de neagresivitate?
    sau s-a dat pauza de weekend?

  24. Bondocel said

    am July 31 2009 @ 1:54 am

    Domnilor, dupa 2 ore de citit pe acest blog(toate subiectele aparute in ultimele 48 de ore) pot sa va dau un sfat prietenesc. Cumparati cat mai multa hartie igienica pana nu se majoreaza pretul. In curand vor veni vremuri kkcioase !

  25. Marian said

    am July 31 2009 @ 8:00 am

    Trebuie de facut o inchisoare in baragan.
    Acolo de facut educatie fortata.
    De la Alfabet, la gramatica si limba romana si pana la documenterele de pe discovery.
    NU iese nici unul de acolo pana nu stie la perfectie limba romana si bunele maniere.

    Politia trebuie sa capete respect, insa nu cu lachei angajati care se caca pe ei de frica.

    Lucrez la un rent a car, iar o masina de-a noastra a fost furata. Nu se baga nimeni desi stim ca masina e la tigani in Tintesti, iar raspunsul lor e clar – nu ne bagam ca au arme.

    Cine se sesizeaza pe treaba ca Tiganii din Tintesti au arme ? Ar trebui sa stau cu stres de fiecare data cand merg spre Giurgiu ?

    Pai intr-o seara se inconjoara tot satul, eventual si cu tancuri, se face razie totala, iar cine vocifereaza e executat pe loc. Ce se intampla acolo e subminarea puterii nationale, e stat in stat.

    AM mers anul trecut sa filam sa vedem masina, si ce e acolo, palate, incarca si descarca lingouri de cupru si aluminiu … acte sau alte treburi, impozite platite ? ma indoiesc

    AM luat legatura cu firme de recuperari, si nu se baga nici ei pe teren la o treaba asa periculoasa, iar gaborii ca sa para interesanti au zis sa ne indreptam impotriva lor pe cale civila

    poate se sesizeaza totusi cineva si face o razie acolo, poate nu tremura chilotii la toti gaborii

  26. Danezu said

    am July 31 2009 @ 8:01 am

    Aia sunt cocalari,nu tigani sau rromi! Cea mai jegoasa natie de animale bipede,ca nu le putem spune oameni! Proasta politia CA NU-I IMPUSCA IN CAP.

  27. constantin said

    am July 31 2009 @ 8:29 am

    Stai si te minunezi cum se sparg barajele politiei sau mai bine zis, o masina pusa de-a curmezisul drumului….Oare politistii din baraj aveau arme?La aparitia armei in mana infractorilor trebuie deschis foc in plin asupra acestora, ce o tot dam dupa piersic….ei incalca toate legile existente iar politia trebuie sa actioneze dupa lege, sa respecte drepturile omului, eventual sa ii mangaie pe crestet sa nu se supere….Orice baraj al politiei trebuie sa fie facut cu articulatii metalice cu tepi, cel putin doua montate la o lungime de masina intre ele, sa le faca praf cauciucurile sa vedem unde mai fug. Si va rog terminati cu acest cuvant “rromi”, este o inventie nefericita a unor minti bolnave. Termenul corect este TIGANI. Asa se poate instaura in UE o denumire specifica fiecarei tari pentru tigani: ffranc, iital, ddeutsch, eengl, eespa…….veti vedea vreodata asa ceva?

  28. Dan said

    am July 31 2009 @ 9:13 am

    daca domnii Parlamentari nu inteleg ce se intamplka atunci sa coboare ei in starda acolo unde noi cetatenii care votam si facem plangeri ne intersectam cu ordinea care o fac tiganii.
    speta este doar o dovada ca ne aflam in prag de colaps. daca se pierde autoritateastatului in timpul unei crize economice nu mai ramane nimic. DaR NIMIC

  29. Marian said

    am July 31 2009 @ 9:53 am

    Cum se traduce GIPSY ?

  30. lucifer said

    am July 31 2009 @ 3:13 pm

    Acesti indivizi nu au nici o legatura cu , cuvantul “uman”.Cca 95 % din aceasta rasa are gene gresite.Refuza orice metoda de a primi educatie, refuza civilizatia,refuza bunul simt, refuza orice in afara de ajutoarele sociale , alocatiile ptr. copii, etc.
    Le crestem copiii, le suportam cheltuielile medicale,ii transportam gratis(ptr. ca ei nu cumpara bilet niciodata),ii suportam zi de zi pe strada, in sensul ca injura,scuipa,ignora civilizatia,dau muzica la maximum in masini,nu respecta nici o lege din tara asta(si din altele pe unde mai cutreiera)ne rapesc copiii, fetele, violeaza, talharesc, nu platesc nici un fel de impozit, si………….mai vreti sa va mai spun?.
    Dar bine ca are cine sa-i apere–liderul Paranghelie(psd),d-l Voicu(pe care de altfel il stimez),si toata pleiada de lideri, pe care dupa aspectul fizic , mi-e greu sa nu banuiesc, ca ar avea ceva gene de hindi pe acolo(uitati-va cu atentie la Ilici, Nastase,Mitrea,) si care slava Domnului,cred ca au facut mult bine acestei etnii.
    Totodata nu vreu sa bag toata lumea in aceeasi oala.Exista tigani demni de toata lauda, pe care ii respect si ii stimez, dar sunt atat de putini………..
    Din punctul meu de vedere,legea ar trebui sa se aplice la toata lumea in egala masura ,ptr. ca altfel eu cred ca cei asupriti sunt romanii, ptr. ca ei produc banii in tara asta, si tot ei sunt cei care indura magariile.Dar atata timp cat sefii din politie sunt parte din mafiile tiganesti, politistii de rand sunt timorati de mafii si de sefii lor, nu ne putem astepta la nimic bun.Doamne ajuta sa fie bine, dar eu mi-am pierdut speranta.Apropo,Dani said,esti cumva psd-ist si il iubesti mult pe paranghelie ?
    Intr-o tara in care oameni ca Vanghelie au ajus sa fie lideri, va fi vai de noi.

  31. DZ said

    am July 31 2009 @ 5:45 pm

  32. timisorean1 said

    am August 1 2009 @ 3:00 pm

    @codin
    BRAVO – DIN PACATE ASTA INCEARCA MAI MARII LUMII
    SPER SA GASIM O SOLUTIE SA SCAPAM DE TIGANI FARA SA SE AJUNGA LA ASA CEVA.

    DOMNULE SENATOR, VA RUGAM SA SCRIETI TGANI IN LOC DE ROM ASA CUM E NORMAL IN TOATA EUROPA/LUMEA

  33. DZ said

    am August 2 2009 @ 7:29 pm

  34. Un nimeni said

    am September 17 2009 @ 10:36 am

    Zambiti !!! Maine va fii mai rau!

Comment RSS · TrackBack URI