Superoferta PNL si PSD pentru romani : consum de droguri si casatorii intre homosexuali

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Superoferta PNL si PSD pentru romani : consum de droguri si casatorii intre homosexuali

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. cosmin said

    am May 30 2009 @ 8:57 pm

    imi pare rau sa va dezamagesc, dar cine vrea sa consume droguri o face oricum (vezi fumatorii sau bautorii de alcool). Si cum drogurile sunt mult mai periculoase decat alcoolul sau tutunul, prin legalizarea lor s-ar putea elimina principalul motiv de efectuare al contrabandei cu ele. Vezi cat de “bine” a mers prohibitia alcoolului in SUA.

  2. baubau said

    am May 30 2009 @ 9:55 pm

    Perfect de acord cu Cosmin …

  3. Vivelura said

    am May 31 2009 @ 2:52 am

    Stimate domn Cosmin, nu va agitati degeaba caci si tanara vlastar PDL-ista a sustinut acelasi lucru, este adevarat ca-n tara in fata unor tineri infierbantati de nurii si buzele tinerei politruce. Ea chiar nu stia ca reprezentantii liberali, din care fac parte si PDL-istii, au votat aprobarea raportului care prevede legalizarea drogurilor usoare ? Sa nu ziceti ca nu sunteti liberali, fiindca dl.Boc, dupa alegeri, anunta pe un ton revolutionar ca numai cu PNL-ul vor putea guverna tara. Personal va consider (pe politicieni) oamenii de cea mai joasa speta umana, care ati fi in stare sa vindeti si pe mama ca sa va fie bine. Si ce este mai grav, toate tarele voastre de caracter le puneti in spatele poporului roman pentru a justifica nemerniciile voastre.

  4. cbabeanu said

    am May 31 2009 @ 6:41 am

    Crin Antonescu are dreptate : politica romaneasca e invadata de “pitipoance” si cam toate s-au strins la PDL : Udrea, Anastase, EBA, Ritzi, etc. Pot oare aceste fatuce sa fie capabile de politica ? Am mari dubii…Singura lor “calitate” politica este ca se afla in gratiile sefului statului din motive care imi scapa ( desi inteleg omeneste dorinta paterna a presedintelui de a-si aranja odrasla , doar traim in Balcani ).Ca roman nu ma simt reprezentat de aceste fete cu pretentii de oameni politici.
    Problema drogurilor e mai complicata decit crede Dl. Urban : sa continui sa interzici si sa pedepsesti cu asprime, fara a putea controla la modul real consumul, sau sa legalizezi partial acest consum, incercind astfel sa ai un anumit control al problemei prin aducerea ei la suprafata. Pina la droguri, Romania are o mare problema cu consumul de alcool, care a devenit sport national. Probabil ca fabricantii de alcool au o puternica influanta politica pt ca nici un politician nu a propus vreo masura pt limitarea consumului de alcool.

  5. Paula said

    am May 31 2009 @ 11:29 am

    @cbabeabu – Crin Antonescu era ultima persoana care putea sa emita asemenea judecati de valoare; viata lui este un dezastru, nu a realizat nimic afara de scandal; pana si sotia lui s-a sinucis si asta denota ca nu a fost in stare sa isi tina nici familia unita

  6. Marioara said

    am May 31 2009 @ 11:32 am

    Felicitari Domnule URBAN !

    Marioara POPA
    Presedinte Fundatia IKON Galati

  7. cerpin taxt said

    am May 31 2009 @ 11:42 am

    @Paula-nevasta lui Crin Antonescu era bolnava de cancer,din cauza durerilor s a sinucis.iar tu esti penibila.articolul este doar campanie electorala.

  8. need2trip said

    am May 31 2009 @ 12:17 pm

    pt mine toti sunteti la fel , pdl=pnl=psd=pc=prm=udmr;
    articolul este pura campanie electorala;
    eu, la alegeri imi anulez votul, ca si data trecuta;
    nici unul din astia nu merita sa ma reprezinte.
    doi la mana: legalizarea marijuanei ar fi un lucru minuntat; dar in romania nu este posibil, cu mentalitatea de aici de pupatori de moaste si babe sclerozate;
    in olanda, unde legal consumul de marijuana, inchisorile se inchid din lipsa de infractori.

  9. no said

    am May 31 2009 @ 12:27 pm

    sunteti niste putori in majoritatea voastra, nu faceti decat sa va plangeti, sunteti cool si va dati mari pe forum ! nu sunteti buni de nimic, va meritati soarta

    hai injurati-ma si vaitati-va, atata stiti

  10. Petru Avram said

    am May 31 2009 @ 4:08 pm

    M?car are habar de ce spune el ?i nu se r?zgânde?te, dar poate m? în?el c? n-ar fi prima dat?.

  11. Translatorul said

    am May 31 2009 @ 4:37 pm

    mda…. nevoie mare de voturi, acum pe ultima suta de metri…. se vor razgandi ei dupa alegerile europarlamentare, cred…

  12. Mihai said

    am May 31 2009 @ 4:52 pm

    Iara propaganda basesciana de prost gust, imi pare rau sa va dezamagesc Crin e mult mai credibil.

  13. Floarea Soarelui said

    am May 31 2009 @ 11:29 pm

    Alianta Familiilor din Romania,

    dedicata promovarii valorilor romanesti, a analizat unele candidaturi.

    Nu dupa criterii economice sau politice, ci dupa cele morale. Rezultatele analizei […]

    BULETINUL ELECTORAL AFR AFRVoteaz?

    cet?tenii fac parlamentul

    Alianta Familiilor din România (AFR) este o organizatie a societ?tii civile, neafiliat?

    nici unei organizatii politice sau religioase, constituit? în scopul influent?rii actului

    legislativ dup? principii etice de origine crestin?. AFR monitorizeaz? activitatea

    parlamentar? în general si activitatea politicienilor în particular, folosind pârghiile

    democratiei pentru a asigura respectarea valorilor si normelor sociale ale cet?tenilor t?rii

    de c?tre cei ce ne cer votul pentru a ajunge în Parlamentul national sau în cel european.
    Stimati cet?teni,

    Pe 7 iunie suntem chemati la vot pentru a-i vota pe cei 33 de europarlamentari
    care ne vor reprezenta în Parlamentul unional de la Bruxelles.

    Spre deosebire de alegerile nationale, vom vota pe liste de partid.

    Fiecare partid
    ne propune o list? de candidati.

    Unii sunt deja europarlamentari, al?ii aspir? s?
    devin?, cu votul nostru.

    Ca si la alegerile trecute, Alianta Familiilor din România, în calitate de organizatie
    a societ?tii civile, a analizat candidaturile si,

    pe baza informatiilor obtinute, a
    realizat un profil moral al candida?ilor.

    Întrucât, din cauza sistemului de vot pe
    liste, nu avem posibilitatea s? alegem un candidat sau altul, am calculat un
    punctaj pentru fiecare list? de partid.

    Acest punctaj reprezint? raportul dintre
    candidatii care respect? valorile tradi?ionale ale cet??enilor României („albi”) si

    cei care nu le respect? („negri”).

    Astfel, un punctaj mare arat? c? acea list? de
    partid are mai multi candidati „albi” si mai putini „negri”.

    Un punctaj mare

    indic? o list? care poate fi votat?, iar un punctaj mic o list? care nu
    trebuie votat?.

    Am limitat analiza noastr? la principalele partide politice si la

    pozitiile eligibile de pe lista fiec?rui partid.

    Printre criteriile de analiz? s-au num?rat, în cazul candidatilor care au avut deja

    un mandat în Parlamentul unional, voturile exprimate asupra diferitelor proiecte

    legislative care au leg?tur? cu valorile: familia, drepturi mai mari pentru asa-zisele

    „minorit?ti sexuale”, liberalizarea f?r? limite a avortului si altele.

    De
    asemenea, AFR a urm?rit declaratiile politice ale candidatilor si le-a adresat

    tuturor un set de întreb?ri privind pozi?ia lor fat? de eutanasie, drepturile

    copilului nen?scut si integrarea României în Uniune.

    Acest Buletin Electoral este un ghid cu ajutorul c?ruia dumneavoastr? puteti vota
    în cunostint? de cauz?.

    Alegerile unionale din 7 iunie. Buletin Electoral AFR 11 mai 2009 http://www.protejarea-familiei.com

    Partidul National Liberal ( PNL )

    Lista neagr? Comentariu :

    Renate Weber –
    Pozitii si declaratii consecvent anti-crestine.

    Votat pentru
    Directiva împotriva discrimin?rii pe baz? de “orientare
    sexual?” si pentru amendamentul pro-avort la Rezolutia UE
    privind drepturile omului (amendament respins)

    Ramona M?nescu Votat pentru Rezolutia Catania si pentru amendamentul proavort
    la Rezolutia UE privind drepturile omului (amendament
    respins)

    Adina V?lean Votat pentru Rezolutia Catania si pentru Directiva antidiscriminare
    pe baz? de “orientare sexual?”

    Cristian Busoi Lips? de integritate: a declarat c? va vota împotriva Rezolutiei
    Catania, dar s-a ab?inut de la vot

    Lista alb? Comentariu

    Norica Nicolai
    Ben Oni Ardelean
    Respect? valorile familiei
    Punctaj: 0,50

    Partidul National T?r?nesc Crestin Democrat ( PNTCD )
    Lista neagr? Comentariu

    Lista alb? Comentariu :

    Marian Petre Milut
    Eugen Moiescu
    Respect? valorile familiei
    Punctaj: 2,00

    Partidul Social Democrat ( PSD )

    Lista neagr? Comentariu

    Corina Cretu
    Gabriela Cre?u
    Ioan Mircea Pascu
    Daciana Sârbu
    Vasilica D?ncil?
    Adrian Severin
    Adriana Tic?u
    Victor Bostinaru

    Toti sunt actuali europarlamentari.
    Au avut permanent o
    pozitie împotriva valorilor poporului român, votând pentru

    Rezolutia Catania, pentru Directiva anti-discriminare pe baz?
    de “orientare sexual?” si pentru un amendament pro-avort la
    RezoluTia UE privind drepturile omului (amendament care a
    picat la votul final).

    Lista alb? Comentariu

    Rovana Plumb
    Minodora Cliveti
    Respect? valorile familiei
    Punctaj: 0,25

    Alegerile unionale din 7 iunie. Buletin Electoral AFR 11 mai 2009 http://www.protejarea-familiei.com

    Partidul Democrat Liberal ( PDL )

    Lista neagr? Comentariu

    Monica Macovei

    – Sustin?toare notorie a homosexualilor. A intervenit pe lâng?
    primarul Capitalei, Adriean Videanu, pentru a permite
    desf?surarea primei parade a homosexualilor din Bucuresti.

    Cristian Preda Este în favoarea legaliz?rii parteneriatelor între homosexuali.

    Lista alb? Comentariu

    Marian Jean Marinescu
    Sebastian Bodu
    Iosif Matula
    Dragos Florin David
    Ca europarlamentari, au votat împotriva Rezolu?iei Catania si
    a Directivei anti-discriminare.
    Punctaj: 2,00

    Uniunea Democrat? a Maghiarilor din România (UDMR)
    Lista neagr? Comentariu
    Csaba Sogor
    Gyula Winkler
    Ca europarlamentari, au votat pentru Rezolu?ia Catania.
    Lista alb? Comentariu

    Laszlo Tokes Sus?ine valorile vie?ii si familiei.
    Punctaj: Nu am calculat un punctaj întrucât UDMR este votat constant de etnicii
    maghiari, indiferent de valorile sau viziunea candida?ilor.

    Rezolu?ia Catania a fost propus? în Parlamentul unional in ianuarie 2009 de deputatul
    italian comunist Catania. Obiectivul rezolu?iei a fost recomandarea recunoasterii reciproce
    a „c?s?toriilor” homosexuale si a parteneriatele homosexuale în ??rile membre. A fost
    votat? si cu sprijinul europarlamentarilor români, în principal al celor de la Partidul Social
    Democrat. Înainte de vot, AFR a emis o not? tuturor europarlamentarilor români,
    atr?gându-le aten?ia asupra pericolelor acestei rezolu?ii si cerându-le s? voteze împotriva
    ei. Printre europarlamentari, au fost unii care au afirmat c? vor vota împotriva rezolu?iei,
    dar la votul în plen au votat fie în favoarea rezolu?iei, fie s-au ab?inut.
    Directiva anti-discriminare a fost si ea votat? tot cu sprijinul majorit??ii
    europarlamentarilor PSD. Directiva interzice orice discriminare pe baz? de „orientare
    sexual?”, în special în domeniul bunurilor si prest?rilor de servicii, dar si în alte domenii.
    Directiva e în conflict cu drepturile religioase, libertatea de asociere si libertatea de
    constiin??, pe care le submineaz?. În unele ??ri care la nivel na?ional au adoptat astfel de
    legi, prin prestare de servicii se în?elege si servicii de adop?ii de copii, cununii, concedii
    pentru persoane c?s?torite, servicii hoteliere. În plus, „orientarea sexual?” include o
    gam? larg? de comportamente sexuale, ciudate si aberante, pe care societatea este
    for?at? s? le tolereze. Aceast? directiv? a fost criticat? intens în cercurile crestine din
    Europa.
    În s?pt?mâna 4 mai, grupul liberalilor din Parlamentul unional a propus un amendament
    la Raportul Anual al UE pe tema drepturilor omului, asa-numitul amendament 45a.
    Amendamentul cerea Parlamentului european s? recomande decretarea unor drepturi noi
    în spa?iul european, asa-numitele „drepturi sexuale si reproductive”. Aceste cuvinte
    denot? dreptul la avort si dreptul la manifest?ri si comportament sexual aberant pentru
    „minorit??ile sexuale”. Amendamentul a c?zut la vot. Majoritatea europarlamentarilor PDL
    au votat împotriva lui.
    Alegerile unionale din 7 iunie. Buletin Electoral AFR 11 mai 2009 http://www.protejarea-familiei.com
    Recomandare de vot
    Recomandarea AFR, pe baza analizei datelor asa cum se prezint? ele ast?zi, este
    de a vota, la alegerile europarlamentare de la 7 iunie, candida?ii Partidului
    Na?ional ??r?nesc Crestin Democrat si ai Partidului Democrat Liberal.
    Pe situl AFR (www.protejarea-familiei.com/alegeri.html) se afl? versiunea online a acestui
    buletin. Pe durata campaniei electorale început? pe 7 mai, pe m?sur? ce vom ob?ine
    informa?ii noi despre candida?i, vom actualiza analiza.
    V? invit?m s? transmite?i acest Buletin Electoral, sub form? electronic? sau tip?rit?,
    rudelor, prietenilor, vecinilor si colegilor de serviciu.
    Un candidat care nu este dispus s?-i reprezinte pe cei ce l-au votat nu are ce c?uta în
    Parlament.

    Petre Costea Bogdan Mateciuc
    Presedinte Director Executiv

  14. Floarea Soarelui said

    am May 31 2009 @ 11:29 pm

    Partidul Democrat Liberal ( PDL )

    Lista neagr? Comentariu

    Monica Macovei

    – Sustin?toare notorie a homosexualilor. A intervenit pe lâng?
    primarul Capitalei, Adriean Videanu, pentru a permite
    desf?surarea primei parade a homosexualilor din Bucuresti.

    Cristian Preda Este în favoarea legaliz?rii parteneriatelor între homosexuali.

  15. Floarea Soarelui said

    am May 31 2009 @ 11:32 pm

    si dv , domnule Urban aveti 2 oi negre in ograda .
    Si ce superoferta au si ele…

    :)))

  16. omg said

    am May 31 2009 @ 11:49 pm

    am calatorit in vest suficient si am observat:
    – in olanda lumea “fuma” linistita in “coffee shop” nimeni nu avea nimic de impartit cu nimeni, f ok (evident, am vaz si cativa useri de droguri puternice, dar numai noaptea, si numai in gara din amsterdam)
    – in alte tari din vest, aproapiate geografic si ca mentalitate de olanda (ca sa nu comenteze nimeni ca nordicii sunt altfel decat latinii de exemplu) am vazut oameni efectiv “wasted” cu seringa in vena pe strada (noaptea, intr-adevar). prima data cand am fost martor la asa ceva am avut un soc, am crezut ca e mort tanarul respectiv, noroc cu gazda mea, care mi-a explicat despre ce era vorba.
    deci votul meu este PENTRU
    iar pentru cei care sunt contra, ii intreb: care e diferenta dintre marijuana si tutun/alcool/cafea? unde se trage linia? pe ce criterii?
    precizez ca nu beau nici macar ocazional, nu fumez, si nu m-am drogat niciodata, nici cu droguri usoare nici “hard”. beau o cafea dimineata, dar doar in scopuri medicinale (low blood pressure)

  17. Victor said

    am June 1 2009 @ 10:12 am

    Ar fi votat si fiica presedintelui, daca era in Parlament. oricum a promis ca va vota asta in parlamentul european!
    Dom’senator, urmeaza sa se voteze vanzarea drogurilor pe tichete de masa.
    Cine conduce tara asta? Niste tampiti…?
    Aveati un articol despre a pleca sua nu din Romania.
    Nu mai e de stat, ne-am saturat de prostie, hotie si incompetenta!

  18. Floarea Soarelui said

    am June 1 2009 @ 2:52 pm

    pt @ omg ,

    Pai , uite cum stau lucrururile , draga omg …

    Diferenta dintre marijuana si cafea, alcool , tutun… consta in efectele lor asupra individului .

    Daca fumezi marijuana efectele asupra ta, nu sunt aceleasi ca atunci cand a-i fuma tutun sau a-i bea cafea . Nu crezi ??

    Daca fumezi marijuana poti avea halucinatii , asa-zisele stari de “bine ” sau “nemaipomenite ” , poti avea reactii violente etc .

    Ori la comparatia cu cafeaua , dragul meu , ai dat-o in bara rau de tot .

    N-am mai auzit pana acum ca , cafeaua ar avea asemenea efecte , eventual insotita de-o mica tigarica cu ierbica …: ))

    Hai , serios , nu fi copil … cum poti sa pui pe-acelasi taler drogurile cu cafeaua , tutunul si ce mai era..

    In comun ele au doar dependenta , atunci cand se

    consuma in exces si pe termen indelungat

  19. omg said

    am June 3 2009 @ 10:51 am

    @floarea soarelui

    “Daca fumezi marijuana efectele asupra ta, nu sunt aceleasi ca atunci cand a(-)i fuma tutun sau a(-)i bea cafea . Nu crezi ??”

    ai exclus alcoolul din lista… de ce oare?

    “Daca fumezi marijuana poti avea halucinatii , asa-zisele stari de “bine ” sau “nemaipomenite ” , poti avea reactii violente etc .”

    ai descris perfect si urmarile consumului de alcool…

    trebuie sa intelegi un lucru: drogurile se impart in:
    – usoare, cum e mariujuana, droguri care NU dau dependenta si nu au efecte nocive asupra organismului (sau nu mai mult decat alcoolul sau tigarile) si
    – tari (cocaina, heroina s.a.) care au efecte mult mai nocive asupra organismului, care dau dependenta de la prima doza din cauza ca sunt mult mai puternice…
    la prima categorie ma refeream, nu la a doua

Comment RSS · TrackBack URI