PDL castiga detasat alegerile europarlamentare din Ilfov

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


PDL castiga detasat alegerile europarlamentare din Ilfov

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. Irina said

    am May 29 2009 @ 2:00 pm

    stau chiar acum in
    redactie si il ascult pe Crin Antonescu cum arunca cu noroi in PDL si
    PSD…cum critica, cum urla, cum vorbeste de risipirea banului public. Si
    nu-mi vine sa cred:tanam el vorbeste, care e chiulangiul Parlamentului. Un
    discurs populist, demagogic, expres scris pt campania pt prezidentiale. La
    fel ca Geoana. Si el, alt mare chiulangiu. So, ma gandeam sa arat cat de
    mult “muncesc” acesti doi neni pentru binele electoratului (iarta-ma, nu
    le pot spune domni) cerand Senatului lista cu prezentele/absentele lor.
    Si-apoi facuta o analiza de genul: “uite cine vorbeste”..

  2. senator Urban Iulian said

    am May 29 2009 @ 2:02 pm

    Corect, in sase luni de zile l-am vazut in Senat de …fix 2 ori ! Banii insa i-a incasat cu regularitate matematica

  3. Paul din Corbeanca said

    am May 29 2009 @ 2:05 pm

    Pai PDL votam pentru ca sunteti dvs. membru al PDL. Altfel, sa fim seriosi, nu s-a prea facut nimic pentru noi; insa atata timp cat dvs. d-le Urban creditati cu incredere PDL si ramaneti membru al acestui partid, atunci il vom vota si noi.

  4. Darius said

    am May 29 2009 @ 2:07 pm

    Sustin ce a spus Paul.
    PDL are imagine buna in Buftea, pentru ca oamenii il urmaresc pe senatorul Urban si in sfarsit simt ca au ales bine in 2008.
    Altfel, ce sa zicem, ca partid lasa de dorit la fel ca psd-ul sau pnl-ul

  5. Calin said

    am May 29 2009 @ 2:09 pm

    calin nuliceanu s-a descalificat definitiv prin aberatiile demne de un analfabet psd precum vanghelie. cizmaru ceasca analfabetul ajuns cu pistolul seful romaniei era grav bolnav de herpes care i-a macinat creierul deja redus. cum cretinii agresivi si violenti sunt temuti de cei din jurul lor, acestia ajung rapid in varful piramidei. turbarea era o calitate esentiala in parvenire, si asa au ajuns saracii, *******, analfabetii si criminalii miliardari in romania. fidelitatea absoluta fata de calaii comunisti le-a adus debililor mentali marire, bogatie si admiratie in romania. mintile luminate au fost omorate ori izgonite, asa ca putorile au adus romania in pragul falimentului. un tribunal al poporului ar trebui sa judece si sa elimine pramatiile politice si judecatoresti din tara.

  6. VIOREL URBAN said

    am May 29 2009 @ 2:51 pm

  7. Stefan said

    am May 29 2009 @ 6:52 pm

    Sa speram ca ve-ti face ceva si cu RATB-ul in Ilfov……..

  8. Daniel said

    am May 30 2009 @ 8:01 am

    Lauda-ma, gura, ca ti-oi da friptura…

    Lumea e scarbita de olitica, si prezenta la vot va fi in jur de 25%…

    Iata doua articole prin care Dl. Urban e ajutat sa vada realitatea, nu ceea ce crede el ca e.

    Clasa politica trebuie conectata la REALITATE!

    http://www.piatasm.ro/index.php?page=content&p=1&id=7

    http://www.piatasm.ro/index.php?page=content&p=1&id=5

  9. 322 said

    am May 30 2009 @ 1:44 pm

    Num?rul 322 din Parlamentul României dezv?luie natura satanic? a for?elor oculte

    care controleaz? politica româneasc?

    de Nicu Gold

    Your browser may not support display of this image.În data de 19 aprilie 2007, 322 de parlamentari români au votat pentru suspendarea pre?edintelui Traian B?sescu, iar 108 de parlamentari au votat împotriv?. Au aceste numere o semnifica?ie aparte? Num?rul sus?in?torilor lui B?sescu, 108 este un num?r cunoscut în ocultism ?i numerologie ca fiind eminamente benefic. În schimb, 322, num?rul parlamentarilor care au votat suspendarea, este num?rul care apare pe simbolul lojei masonice Skull and Bones (Cap de mort), loj? cunoscut? ca având unele dintre cele mai sinistre ritualuri, în mediul satanic al francmasoneriei mondiale. Semnifica?iile opuse ale celor dou? numere sunt atât de izbitoare, încât cu siguran?? nu putem vorbi aici de hazard sau întâmplare. Ce trebuie s? în?elegem de aici?

    Jake Kotze, un cercet?tor modern, a dezvoltat recent o nou? filozofie practic?, sincromisticismul, cu scopul de a descoperi semnifica?iile reale ale evenimentelor sociale. Multe curente filozofice ?i religii afirm? c? nimic nu este întâmpl?tor. Pentru cel care crede în Dumnezeu ?i în suprema?ia puterii ?i voin?ei sale nu exist? întâmplare. Totul este necesitate, iar anumite coinciden?e profund semnificative reflect? omniprezen?a lui Dumnezeu.

    „Sincromisticismul” este „arta de a g?si coinciden?e semnificative sau sincronicit??i de natur? mistic? ?i ocult? în evenimentele profane”. Jake Kotze promoveaz? filozofia sincromisticismului cu câteva exemple concrete pe site-ulhttp://thebravenewworldorder.blogspot.com/ ?i prin intermediul câtorva filme pe Youtube ce studiaz? coinciden?e ?i sincronicit??i referitoare la dezastrul de la World Trade Center a?a cum sunt ele reflectate în con?tiin?a public? prin filme ?i mass media (http://www.youtube.com/profile?user=Seallion).

    Acest curent filozofic recent combin? sincronicitatea, modelul holografic al lumii ?i ocultismul, cu anumite informa?ii cenzurate despre conspira?iile care ac?ioneaz? din umbr? la nivel planetar ?i despre civiliza?iile extraterestre. În conformitate cu aceste teorii ?i analizând modul în care evenimentul a fost reflectat public, Kotze trage o concluzie cutremur?toare despre „atentatele” din SUA din 11 septembrie: a fost un mega ritual ocult în leg?tur? cu piramidele egiptene ?i cu energiile cosmice asociate. Autorul filmelor vine cu o mul?ime de argumente ?i exemple, relatând ?i o serie de coinciden?e semnificative care scot în eviden?? inciden?a unor for?e malefice ?i interesele unor organiza?ii oculte (în leg?tur? cu secta malefic? a Francmasoneriei mondiale).

    Revenind la votul din Parlamentul României, exact 322 de parlamentari au votat pentru suspendarea pre?edintelui ??rii, de?i Curtea Constitu?ional? a decis c? acesta nu a înc?lcat Constitu?ia, deci nu exist? motive pentru suspendare. Într-o dubioas? unitate, partide politice în aparen?? oponente se coalizeaz? în Parlament ?i reu?esc s? fac? înc? un pas înainte c?tre o sinistr? lovitur? de stat. Ulterior, Traian B?sescu a declarat: „N-ar trebui s? comentez decizia Parlamentului, parlamentarii care au votat nu sunt nimic altceva decât parte a acelui tot de 322. Va deveni un num?r r?u pentru România, 322.”

    Este o coinciden?? c? acest num?r r?u pentru România, 322, num?rul de parlamentari aservi?i unor interese contrare României, este tocmai num?rul simbolic care apare pe emblema sectei masono-satanice Skull and Bones, numit? ?i „The Brotherhood of Death” (Fr??ia Mor?ii)!?!

    Nu afirm?m neap?rat c? cineva anume dintre oficiali a manipulat inten?ionat votul din Parlament pân? acolo încât s? ias? fix acest num?r. Ar fi fost de ajuns ?i mai pu?ine voturi pentru a-l suspenda pe pre?edintele B?sescu, iar probabilitatea s? ias? tocmai acest num?r este relativ mic?. Dar, chiar dac? nu ne imagin?m o ajustare ostentantiv? ?i inten?ionat? a rezultatului votului, nu putem crede c? acest rezultat este întâmpl?tor! Cu siguran?? anumite for?e oculte au ac?ionat din plin în cadrul acestui vot, iar rezultatul nu face decât s? reveleze f?r? dubiu care sunt aceste for?e ?i natura lor satanic?.

    Faptul c? exist? mai multe interese masonice care s-au coalizat pentru demiterea ?efului statului Român a mai fost ar?tat în pres?. Tot B?sescu este cel care ?i-a aruncat adversarii politici în confuzie, bâlbe ?i gafe, prin revelarea în pres? a vizitei liderului masonic rus Kondyakov în România, cu scurt timp înaintea suspend?rii. Prin urmare, nici masoneria rus? nu e str?in? de aceste evenimente, dar foarte probabil nici masoneria american? (http://misa-yoga.blogspot.com/2007/05/andrei-badin-masoneria-suspendarea-lui.html).

  10. politika said

    am June 1 2009 @ 9:44 am

    Asta trebuie sa fie REACTIA NATURALA A ROMANILOR : sa voteze pe cei care au facut si care FAC CEVA concret !
    Am vazut in cei aproape 20 de ani ca minciunile electorale au adus doar iluzii, spulberate peste noapte prin desemnarea unor partide sau grupari, care ulterior “au uitat” ceea ce au spus :-(
    Suntem in luna iunie 2009, la aproape 6 luni de guvernare condusa de PDL.
    Este greu sa demontezi si sa demolezi ceea ce au construit altii in 20 de ani (legi, institutii SRL ale statului – care raspund la comanda “tatucului” politic, sindicate corupte (ce-si cer drepturile “la comanda …etc.
    Aducerea Romaniei pe linia de plutire nu se putea face in 6 luni, dar ceea ce s-a facut este VIZIBIL ! … si este drumul pe care cred ca ar trebui sa ne angajam sa mergem : venituri in sectorul bugetar si pensii DECENTE, atributii clare si aliniate la directivele europene, tinind cont de interesele reale ale tarii, ministere si directii reformate si restructurate, deconcentrate aliniate programului politic … ARATA CHIAR BINE !

    Succesul in alegeri AR TREBUI sa fie doar o chestiune de timp … dar tinind cont de “spiritul de turma” si “caracterul balcanic” al romanilor, cred ca trebuie actionat pana in ultimul moment, astfel incit romanii sa inteleaga (in numar cit mai mare) DIFERENTA care face DIFERENTA !

    succes !

  11. adyreddog said

    am June 9 2009 @ 9:22 pm

    Domnule Urban,chiar ne credeti prosti?astia au banere si afise si pdl-ul in ziua votarii au platit cu 50 de ron votul.Chiar credeti ca toti suntem asa de fraieri.Cati au votat pe listele suplimentare?Aproximativ in Ilfov au fost 30000 de turisti electorali?Nu va mai umflati atata in pene,toti afaceristii decarteaza si la voi si la psd-sti,restul este o mare vrajeala.Ai bani,ai voturi.

Comment RSS · TrackBack URI