Banner

Nu exista nici o justificare pentru majorarea RCA cu 40 %

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Nu exista nici o justificare pentru majorarea RCA cu 40 %

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. VIOREL URBAN said

    am May 29 2009 @ 12:43 pm

  2. cristirica said

    am May 29 2009 @ 1:53 pm

    Societatile de asigurari au marit tarifele in fiecare luna de la inceputul anului 2009. Unele asigurari RCA au devenit deja prohibitive: de exemplu la o autoutilitara mica (Renault Kangoo), o firma ajunge sa plateasca RCA pe 1 an 1524 lei…si o persoana fizica 1116 lei…si asta la o firma de asigurari ieftina EUROINS. Ma gandesc cat o fi la Tiriac sau la Omniasig…poate dublu.

    E un abuz fenomenal. De unde sa platesti atati bani? Poate fi salariul unui om pe 2 luni din 12 ale anului.

  3. o said

    am May 29 2009 @ 1:58 pm

    @ cristirica said

    pai nu ziceai prietene mai devreme ca ei sunt privati si pot pune ce preturi vor ei ? vedeti cat de prosti si spalati pe creier sunteti unii dintre voi ? esti atat de imbecil incat chiar te contrazici si crezi ca nu se prind unii si altii

    rusine sa-ti fie, nu ai dreptul ba sa comentezi si acuzi DACA NU ESTI OM SI NU FACI NIMIC SA-TI AJUTI SEMENII

    daca am merge dupa rautatea si mitocania unora dintre voi am putea spune ca oricine poate pune orice pret si uite asa ne ducem la dracu toti, inclusiv voi bravii pierde-vara

  4. gopo said

    am May 29 2009 @ 7:25 pm

    In urma articolului de mai sus, am avut curiozitatea sa vad venitul de la CSA realizat de D-na Presedinte pe anul trecut, conform Declaratiei de avere
    ( http://csa-isc.ro/files/avere_toncescu.pdf ),
    dar surpriza acolo este trecut conform fisei fiscale, care nu este atasata.
    Prin urmare, pentru respectarea legii, Dle Urban, va solicit sa faceti plangere penala impotriva D-nei Presedinte pentru completarea in fals a declaratiei de avere.
    Va multumesc

    Si asa ca bani, o pasarica mi-a soptit ca are cam 10.000 Iepuroi pe satelitul natural al Pamantului.

  5. omg said

    am May 29 2009 @ 8:02 pm

    de ce s-au marit RCA-urile?
    va spun eu, din surse sigure: in ultimul timp, din cauza crizei si din cauza ca lumea s-a mai desteptat, numarul de casco-uri contractate a scazut vertiginos
    eu personal am renuntat la inceputul acestui an la casco, pentru prima data de cand am carnet de sofer
    si asta pentru ca mi-am facut un calcul simplu, si am observat ca pur si simplu nu se mai merita
    prin urmare, ca sa nu falimenteze f multe (daca nu toate) firmele de profil, au pus mana de la mana, au tras sforile de rigoare si au marit rca-urile, pentru ca, spre deosebire de casco, sunt obligatorii
    neclaritati?

  6. Piciu said

    am May 30 2009 @ 8:34 pm

    VA doresc mult noroc in initiativa de a controla cumva monopolurile din aceasta tara .
    Va doresc sa reusiti sa-i faceti sa ne jecmanesca mai cu mila .

  7. online said

    am May 30 2009 @ 8:45 pm

    eu nu inteleg de ce sunt diferente la tarife intre persoane fizice si juridice… pe ce baza sunt aceste diferente? e legal?

  8. omg said

    am June 1 2009 @ 12:21 am

    @online
    da, ma observat si eu diferentele astea si la abonamentul de internet, casco, etc,
    deasemeni am observat ca, la cumpararea unui aspirator de ex, chiar daca sediul firmei este intr-un apartament de 50 de metri patrati, pierzi garantia (cazul meu – metro) si ca nu poti sa beneficiezi de reducerea de 10-15% pentru aducerea unui alt electrocasnic (cazul meu particular – altex pentru un frigider)
    astept si eu lamuriri

  9. Faqt said

    am June 1 2009 @ 8:57 am

    Nu exista justificari…cu exceptia lacomiei (firesti???) de a creste profitul (si “bonus”urile personale chiar cand lumea/tzara sunt in CRIZA!!!

    Solidaritate… trebuie sa manifeste sacrificatzii…
    Sa le plangem de mila ca au saracit… shi averile de miliarde(in terenuri, actiuni, etc…) s-or redus la sute de milioane… Euroi sau $…

    Tarifele-s mai mari pentru ca, teoretic, firmele ishi deduc TVA-ul… (cred…). Shi utilizarea ca “mijloc de productie” e mai intensa decat aceea ca “bun de larg consum” (pentru care a fost gandit produsul…) … zic ei.

    In rest…numai de bine. Pariu ca or sa creasca RCA-ul????

  10. Constantin SLAVE said

    am June 1 2009 @ 11:14 pm

    Sumele asigurate prin prezentele polite sunt exagerate si nejustificate: cate masini de 300.000 euro distruse total au fost inregistrate in zona cartii verzi?
    De aceea, primele de asigurare ar trebui sa scada.

  11. Adrian said

    am June 2 2009 @ 12:18 pm

    tot nu am inteles motivul pentru care preturile sunt diferentiate la foarte multe intre persoane fizice si juridice!
    asigurari, impozite, gunoaie, curent, gaze, etc.

Comment RSS · TrackBack URI