Banner

December 21, 2009 Depopulation by Food Will Begin

Tweet this






Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


10 Comentarii pana acum»

  1. Amidutza said

    am May 6 2008 @ 9:54 am

    Compania de curierat Alo Curier s-ar putea afla in procedura de insolventa, din cauza unor datorii catre firmele de profil Mobius Express si Cargus, firme partenere pe curieratul intern si extern, potrivit unor surse din piata. “Nu ne mai aflam in procedura de insolventa, pentru ca ne-am platit datoria catre Cargus. Mai este vorba doar despre datoria catre Mobius”, a declarat Daniel Nicolae, reprezentant Alo Curier. Pe site-ul Ministerului Justitiei a fost publicata, la 9 aprilie, cererea formulata de catre Cargus impotriva Alo Courier. (S.M.) – Business Standard 05 mai 2008

    comentarii:

    cererea de insolventa Alo Curier
    de Lucian Baltaru
    pe site scrie ca e o cerere de insolventa ADMISA, deci procedura e declansata, nu conteaza ca ai platit una dintre datorii. probabil ca va aparea si in buletinul insolventei, tot probabil ca pana in iunie vor veni si alti creditori la masa credala – bancile, statul, samd.
    e naspa, meciul pare jucat. in piata raman doar cei mari si cei isteti, piata romaneasca se maturizeaza si se consolideaza
    Raspunde
    05 mai 2008, 14:00
    faliment si insolventa ALO Curier
    de laura nechifor
    In presa au aparut multe articole referitoare la faliment, clientii sunt nemultumiti, furnizorii nemultumiti, se fura, nu se platesc salariile la oameni, conducerea lasa de dorit, au datorii mari, au plecat toti oamenii…..directorul general a bagat firma in faliment de mult…..sfarsitul este iminent…cititi articolele de pe net si vedeti ce spun oamenii despre Alo Curier Raspunde
    05 mai 2008, 19:46
    alo curier
    de curier
    aberatii!!!!
    asta e clar rautate din partea dvs., domnilor .
    Alo Curier a platit facturile catre cargus din decembrie 2007, cei de la urban au actionat gresit si vor plati pentru asta.
    cat despre comentarile de mai sus…..RAUTATE SI INVIDIE – domnilor cat timp ati lucrat in alocurier era bine ? cat timp v-ati luat salariu era bine ? cand ati plecat si ati inceput pe cont propriu a fost bine ? cand ati incercat sa furati clienti a fost bine ?
    cat timp mai aruncati cu rahat ? cand o sa va potoliti ?
    la un moment dat sunteti constienti ca toate se pot intoarce impotriva voastra?
    singura afirmatie corecta – fostul ” director general a bagat firma in faliment – sau a incercat … :)

  2. admin said

    am May 6 2008 @ 11:49 am

    Daca isi vor achita si datoriile catre Mobius Express atunci nu le ramane avocatilor firmei Alo Curier Services sa ceara Tribunalului Bucuresti sa inchida procedura; acest lucru este imbucurator pentru ca este nevoie de cat mai multa competitie pe piata romaneasca a serviciilor de curierat rapid; practic noi doar am vrut sa semnalam faptul ca impotriva ALO CURIER se deschisese procedura insolventei comerciale asa cum apare pe Portalul Instantelor de Judecata

  3. muie pt DANIEL FLOREA SI NICULAE said

    am September 19 2008 @ 6:01 pm

    muie pt DANIEL FLOREA SI NICULAE

  4. muie pt DANIEL FLOREA SI NICULAE said

    am September 19 2008 @ 6:03 pm

    asta o sa va fie sfarsitul k nu da-ti salariile la timp,au trecut 3 luni pana sa imi primesc un amarat de salariu de 9 sute de lei

  5. iulica said

    am May 13 2009 @ 4:57 pm

    cine mai stie ceva de Ro Courier Logistic Grup cei care nu au dat salarile la muncitori din luna Dec 2008 cei mai hotii.

  6. mitran mirel said

    am April 4 2010 @ 11:11 pm

    yo nici acum nu am vazut banii pe o distributie. de interex in giurgiu pt alo curier….si nici nu cred ca o sa i mai vad vreodata….asa va trebuie daca nu dati banii ……..deci….cu dumnezeu inainte….nihil sine deo

Comment RSS · TrackBack URI