Senatorul PDL Urban Iulian se opune lagarelor de concentrare in Romania

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Senatorul PDL Urban Iulian se opune lagarelor de concentrare in Romania

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


19 Comentarii pana acum»

  1. aerconditionatclimatizare ro said

    am May 27 2009 @ 10:50 pm

    Si in America se practica treaba asta cu “izolarea” populatiei intr-o singura incinta in caz de urgenta sau calamitati. Ma indoiesc ca cineva in ziua de azi se mai gandeste practic la lagare de concentrare.

  2. Eugen said

    am May 27 2009 @ 11:21 pm

    Cred ca 9 din 10 romani ar fi de acord, daca le cero opinia, cu:

    – reintroducerea pedepsei cu moartea
    – tortura pentru anumite infractiuni (viol etc.)
    – organizarea in militii si garzi patriotice
    – instituirea de lagare de munca

    Romanul gandeste ca si cand se afla in plin razboi.

    Si are dreptate.

  3. baubau said

    am May 28 2009 @ 1:36 am

    @ Eugen

    Esti un idiot …

  4. MADCAT said

    am May 28 2009 @ 6:23 am

    Ok… intrebarea mea ar fi, lagarele astea ar putea sa fie “dedicate” pulamentarilor, tiganilor si homosexualilor?! Ca in cazul asta, parca nu m-as opune!

    Ai dreptate Eugen. Poate cu “militiile si garzile patriotice” nu ar fi multa lume de acord…

    baubau, faci parte din aia 10% de care vorbea Eugen ;).

  5. xyz said

    am May 28 2009 @ 8:13 am

    subscriu
    @ Eugen
    Esti un mare IDIOT.
    Credeti ca asemenea practici ar rezolva problemele sociale din tara si din lume sau ar duce la practici abuzive din partea conducatorilor, avizi de putere si control.
    Analizand putin istoria si oamenii eu cred ca am ajunge undeva asemanator germaniei naziste sau rusie staliniste.
    Este trist e ca nu invatam nimic din trecutul stramosilor nostri.

  6. gabi said

    am May 28 2009 @ 8:34 am

    Daca veti citi istoria, si stramosii nostrii procedau la fel. Prizonierii de raboi erau pusi la jug sa traga plugul, erau folositi la refacerea constructiilor si fortificatiilor, pedeapsa cu moartea era aplicata, pentru fapte grave, criminalii erau torturati. Fiecare regiune avea propria oaste – oastea boierului. Erau prinsi deopotriva atat boieri care jefuiau cat si criminali, siluitori, hoti, etc. Stiti pedepsele aplicate.

    Mai bine puneti mana pe cartile de istorie – nu pe cartile astea de acum care prezinta istoria trunchiata si cum vrea parlamentul. Va recomand sa cautati la anticariat cartile de istorie publicate in 1994-1995.

    Intre stramosii nostrii si noi este o mare diferenta. EI AVEAU CURAJ, SI APLICAU LEGEA PAMANTULUI.
    NOI NU AVEM CURAJ. SUNTEM LASI. SI NE ASCUNDEM IN SPATELE UNOR LEGI INVECHITE SI TRECUTE. NOUA NE ESTE TEAMA DE NOU.

  7. DAN said

    am May 28 2009 @ 8:36 am

    Eugen a pus bine problema dar concluzia este de om IDIOT:

    nu ar vora 9 din 10 dar o parte cred ca ar vota fara indoiala.
    Dar DE CE s-ar intampla una ca asta?

    Pentru ca nu a venit nimeni cu alte solutii iar oamenii sunt disperati; plus ca o buna parte din noi nu am participat nici la bruma de educatie care ni s-a aplicat.

    Solutii sunt insa si foarte elegante.Si sa nu credeti ca le au “terile dezvoltate” pentru ca la ei pedepsele sunt la fel.

    IMI PARE RAU ca m-am cam abatut de la subiect dar cei ca Eugen trebuie redusi la tacere cat mai repede…

  8. Victor said

    am May 28 2009 @ 8:54 am

    Si poate ca o vor vota colegii de aceeasi culoare politica. Ca asa e ordin de sus…de la clubul Bilderberg.
    Apoi veti spune ca doar in caz de urgenta sau calamitati putem pati asta. Americanii sunt artisti in a creea calamitati. Ultima a fost la 9/11. Si aceiasi americani misuna pe la noi ca pretudindeni, ca la ei acasa. Deci daca s-a pus problema inseamna ca se va face.
    O sa ajungem si noi sa ne cumparam cu totii arme?

  9. cosmin said

    am May 28 2009 @ 9:21 am

    Subscriu. Eugen esti un idiot. Romanii sunt o natie de frustrati, si in consecinta nu viseaza decat sa vina un dictator sa-i conduca, pe care l-ar vota cu foarte mult entuziasm, desi dupa aceea cei care l-ar vota pe un asemenea dictator ar fi primii care ar fi ingroziti de persoana pe care au adus-o la putere. Cam cum s-a intamplat acum cativa ani, cand toata turma s-a repezit sa-l voteze pe Vadim, si dupa aceea a castigat Ion Iliescu pentru ca probabil unii s-au trezit naibii si si-au dat seama ce prostie erau sa faca votandu-l pe Vadim.

  10. tm said

    am May 28 2009 @ 9:44 am

    @ Eugen

    Esti un idiot …

  11. tm said

    am May 28 2009 @ 9:46 am

    sunt impotriva modelului cretinoid sua-gbr-ue

  12. omg said

    am May 28 2009 @ 9:51 am

    @ eugen

    prietene, iti pot recomanda cu caldura un bilet 1-way pana in iran, irak, etc
    sunt convins ca vei gasi acolo exact ceea ce-ti doresti

    drum bun

  13. DAN said

    am May 28 2009 @ 9:52 am

    Eugen, azi chiar ai descoperit ceva: esti un IDIOT, si aste-basta…

  14. Othelo said

    am May 28 2009 @ 10:00 am

    Dupa mine Victor a pus degetul pe rana. Cu siguranta este ordin venit de la Bildenbergi. Ce, nu s-a auzit de celebrele FEMA camps din SUA? Si de faptul ca au construit peste 30 de lagare ultramoderene si de mare capacitate pe tot cuprinsul tarii, care deocamdata sunt goale. De asemenea sunt si cateva cimitire, tot de mare capacitate construite in secret pe sistemul de gropi comune cu capacitati de sute de mii. Pentru cine sunt dedicate toate acestea? Evident autoritatile au negat dar jurnalistii independenti au venit cu probe video si audio si atunci au dat-o la intors cu argumente puerile. Din pacate, chiar si acolo, nimeni nu ii mai poate trage la raspundere.
    Sa ne gandim la un lucru: toate vin concertate si concentrate si o sa le repet de cate ori voi avea ocazia si pentru cei care nu le-au mai vazut (ceilalti sa ma scuze daca pot):
    Codex Alimentarius, chem trails (au inceput deja au fost observate in apropiere de Cluj), legislatia asta tip Lege Martiala, deci cat mai restrictiva, taxa globala pe poluare, programele de vaccinare, biometrizarea si ciparea, spalarea creierului prin mass media, atacurile psihotronice (bombardarea cu unde de vibratie joasa pe indivizi sau/grupuri de indivizi (proiectul HAARP) si geofizice (gen tsunami din Indonezia, cutremurele mai recente din China si cele ceva mai vechi din Iran), si foarte probabil un razboi extins incepand cu Iran si terminand cu Coreea de Nord.
    Cu alte cuvinte, presiune cat mai mare pe populatia globului, si pregatirea terenului pentru O NOUA ORDINE MONDIALA.

  15. online said

    am May 28 2009 @ 11:19 am

    sper sa nu ajungem niciodata in razboi

  16. Othelo said

    am May 28 2009 @ 11:35 am

    Vor merge cu siguranta cei care au ales sa fie militari profesionisti, desi sincer, mi-ar parea rau si de ei ca sunt de-ai nostri, dar este posibil si sa faca mobilizare generala prin Legea Martiala. In State coc de mujlt o lege in acest sens, al mobilizarii generale.

  17. tm said

    am May 28 2009 @ 12:02 pm

    BRAVO VICTOR SI OTHELO

  18. negativistu said

    am May 29 2009 @ 1:53 am

    Ma bucur ca exista totusi in Parlament, un om care se gandeste la viitor si la binele general. Pacat este, ca in marea lor majoritate ceilalti parlamentari (culmea, mult mai in varsta decat dl. senator) ori sunt prosti de dau in gropi, ori sunt manati in actiunile lor doar de interese egoiste.
    Un astfel de proiect de lege, eu zic ca ori este facut din prostie, ori, mai degraba cu rea credinta. O astfel de lege poate justifica orice tratament inuman aplicat cetatenilor in caz de “stare de necesitate”, inclusiv inchiderea oamenilor in custi ca animalele la zoo si torturarea lor prin infometare sau alte metode. Motivatii se pot gasi usor, ca e doar temporar, ca “tratamentul” e corect pentru ca e acoperit de lege, ca nu sunt resurse pentru a proceda altfel, ca e “o situatie speciala”, etc…
    O lege care sa dea cuiva puteri exceptionale, chiar daca pare necesara pentru moment, o sa genereze la un moment dat dictatura sau mai rau. Ati uitat istoria? Kristallnacht in timpul dictaturii naziste? Sau, mai aproape in timp si pe plaiurile mioritice: mineriadele? Cum era textul? “Minerii au venit sa instaureze ordinea si sa planteze panselute”, nu?
    Si acum va rog sa va ganditi cum ar arata viata noastra acum daca exista in 1990 o lege care sa le dea minerilor dreptul LEGAL de a face astfel de “expeditii” oricand si oriunde trebuia cineva “disciplinat”.
    E usor ca prin manipulare si propaganda sa trezesti un sentiment de insecuritate in cadrul unei populatii. Pe urma, daca “autoritatile” au o lege care sa le dea puteri exceptionale, pot sa faca orice. Asa ca eu zic, ca astfel de legi nu trebuie tratate superficial. Si nu cred ca sunt paranoic cand afirm asta.

  19. ALI said

    am June 3 2009 @ 11:58 pm

    Intr-adevar O NOUA ORDINE MONDIALA masonica care sa instaureze groaza populatiei…intai manipulare, apoi boli, 2-3 dezastre naturale si totul va decurge conform planului. Nu cred ca e nimeni paranoic in a afirma ca multe experimente se numesc acum “gripa” si necesita “vaccinare”…vaccinare in urma careia te poti trezi cu un cip sau cu alte surprize biologice in tine! E nevoie de sange varsat la 20-30-50 de ani pentru a se elimina din societate curajosii si impune, celor fricosi, dictatura elitelor..fie nazism, fie comunism, fie corporastism…fie ce le va mai trazni acestor demagogi si excroci din tagma ciocoilor. Foarte bine ca se respinge idea unor “campusuri” de razboi!Cine are chef se poate “caza” de acum intr-o inchisoare americana cu prozonieri de razboi!
    Rusine SUA pentru tot ce face in ultimul timp!
    Rusine OBAMA si aliasurilor lui Europa!
    Rusine UE pentru nevoia exagerata de control, “standardizare” (alimentatie, sanatate, etc.)si mai ales “corectare politica” (tineti minte ianinte de ’89 ce pateai daca nu erai membru de partid…sa vedeti ce vor pati toti care nu sunt “membrii” UE)!
    Rusine voua celor care ati uitat de unde ati plecat si ca aveti si voi copii iar Dumnezeu, in ciuda asteptarilor, nu doarme!
    Treziti-va oameni buni cum nis e fura libertatea…!!!
    Treziti-va la realitate!

Comment RSS · TrackBack URI