Filmul in care Eugen Preda este tinut de lucratori SPIR si batut de civili, eliberat in mass-media la cererea unor politicieni

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Filmul in care Eugen Preda este tinut de lucratori SPIR si batut de civili, eliberat in mass-media la cererea unor politicieni

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. admin said

    am April 27 2009 @ 2:16 pm

  2. lt. col. Theodor Thobescu said

    am April 27 2009 @ 6:15 pm

    Firmele de paz? în actuala form? de organizare sînt forma?iuni paramilitare care nu se afl? sb controlul statului.

    Practic sînt nuclee mafiote care ac?ioneaz? legal, lucru inadmisibil într-un stat de drept membru al UE.

    Ar trebui s? fie limitat num?rul angaja?ilor acestor firme mafiote , a?a zis de paz?, de fapt de huligani în uniform?, iar zona în care au drept s? func?ioneze s? nu dep??easc? limitele administrative ale unui jude?.

    Altfel nu e departe ziua unei a doua rebeliuni de tip legionar.

    A?a au început ?i ei.

    Doamne ap?r?-ne de acest flagel.

  3. andy said

    am April 27 2009 @ 8:02 pm

    Astia merita TOTI dusi departe, pe o insula pustie, si lasati acolo.. Si mafia firmelor de paza, si agaricii astia gen Preda…. TOTI!

  4. MARTOR OCULAR said

    am April 27 2009 @ 10:02 pm

    …….OPREA BOGDAN a fost insotit de fratele acestuia si impreuna si-au aratat talentele sportive cu picioarele pe pielea lui Eugen PREDA sub privirile ingaduitoare ale SPIR!
    …….Intrebarea mea este: BGS este firma de paza sau firma de mercenari??????
    ……..Cine este clan si interlop , imaginile arata ca OPREA-BGS si SPIR isi merita aceste titulaturi!
    ……De ce infractiune este acuzat PREDA de il numiti infractor?????????
    ……Cum explicati declaratiile lui OPREA despre “am fost insotit de baiatul de 15 ani”, ofer 10.000.000 euro celui care dovedeste cu imagini ca PREDA a fost batut, si toate celelalte minciuni spuse de OPREA pe toate posturile si sustinerea presei si a tv pt. OPREA?????????
    ……OPREA-BGS ESTE STAT IN STAT sa faca legea cum doresc muschii lui??????va intreb d-le senator!!!!!!!
    …….Minciuna are picioare scurte si OPREA NU POATE UMPLE BUZUNARELE TUTUROR !

  5. Geoana forteaza iesirea de la guvernare a PSD, atacand PPE si sperand in reactia PDL sub presiunea internationala | Pe net! said

    am April 28 2009 @ 2:30 am

    […] devina autoritar, fara sa explice de exemplu scandalul din cazul Preda despre care puteti citi aici http://www.urbaniulian.ro/2009/04/27/filmul-in-care-eugen-preda-este-tinut-de-lucratori-spir-si-batu…, si care arata ca ministerul de interne, gestionat de PSD a ajuns un brat armat pus la dispozitia […]

  6. gabi said

    am April 28 2009 @ 8:24 am

    In loc sa condamnam infractorii si grupurile organizate, ne luam de cei care ne protejeaza viata!!!

    Foarte bine i-a facut acelui vierme de doi bani. Foarte bine ca s-a difuzat la tv acel filmulet sa vada mafia si grupurile mafiote ca nu mai este de joaca. Daca ar fi fost dupa mine, il bagam intr-un WC si il bateam cu prosopul ud. Cine nu stie, prosopul ud nu lasa urme.

  7. M said

    am April 28 2009 @ 9:41 am

    Reveniti cu picioarele pe pamint. E doar o confruntare cocoseasca intre niste tineri umflati in pene si care vor bani multi si repede. “Greii” nu lucreaza asa. Aduceti-va aminte ca BGS si orice firma de paza e tinuta in latz scurt de MI prin autorizatii si alte hirtii. MI ii poate desfiinta peste noapte, numa’ sa pofteasca sa faca orice contravine intereselor securistilor. De unde credeti ca au bani si contracte ? Doar nu sunt de capu’ lor. Asta e doar un incident nedorit si atita tot. Sunt niste “mititei” care si-au luat-o in cap, nu niste conspiratii si contra-conspiratii. Rolul firmelor de “paza” este sa absoarba bani care ocolesc bugetul statului si care apoi ajung la cei care detin puterea decizionala din stat, dar formal nu au voie sa incaseze decit salariul. In acest mod isi ridica veniturile la nivel de intreprinzatori, daca le ascund bine. Evident ca nu vor nici un fel de incidente de astea.

  8. Floarea Soarelui said

    am April 29 2009 @ 10:12 am

    Dati mai departe .
    Miting la Camera Deputatilor miercuri 29.04.2009

    Miting Miercuri 29 aprilie 2009, orele 10-14 vis-a-vis de intrarea Camera Deputatilor, Parcul Izvor va avea loc un miting al societatii civile organizat de APADAR. Mitingul va avea ca tema protestul impotriva adoptarii O.G. 207/2008 privind pasapoartele electronice cu cipuri. Protestul se va desfasura simultan cu sedinta reunita a celor 3 comisii ale Camerei Deputatilor, care vor dezbate aceasta Ordonanta de Guvern in vederea avizarii sau respingerii ei.
    Precizam ca grupul nostru a organizat miting si inainte de sarbatoarea Sfintelor Pasti, cand cele 3 Comisii nu si-au tinut lucrarile – desi pe ordinea de zi figura sedinta respectiva. Din surse din interiorul uneia dintre Comisii, am aflat ca adunarea respectiva a fost anulata in ultima clipa intrucat persoanele interesate de promovarea acestei ordonante si-au dat seama ca exista o opozitie puternica in randul membrilor comisiilor (datorita informarii si a loby-ului creat de ONG-urile reunite in Coalitia Impotriva Statului politienesc) si “riscau” sa se petreaca ceea ce s-a petrecut la Comisia Juridica, si anume ca Ordonanta sa fie respinsa (sa primeasca aviz negativ). Este posibil ca acest scenariu sa se repete si miercuri, nefiind inca fixata ora de intrunire a comisiilor.
    Toate aceste aspecte ne indreptatesc sa perseveram in actiunile de protest, in eforturile de informare a cetatenilor precum si a factorilor de decizie (deputati si senatori).
    Invitati sunt toti cetatenii, ONG-urile si reprezentati ai cultelor
    pentru a protesta impotriva introducerii pasapoartelor
    electronice/biometrice si a solicita dreptul de optiune si organizare
    de referendum.
    Persoana de contact: av. Mihai Rapcea, vicepresedinte APADAR, 0727673376

  9. ADINA said

    am January 3 2010 @ 12:01 am

    NUMAI FACETI SUPOZITII AIUREA PE SPATELE ANGAJATILOR BGS, PREDA E ACUZAT DE: SPALARE DE BANI, TRAFIC DE DROGURI,TENTATIVE DE OMOR, SI SA NU UITAM FURTU DE ARME DE LA CIOROGARLA, CARE PESTE NOAPTE AU APARUT IN POSESIA OAMENILOR CLANULUI PREDA……ETC…ASTIA DA INFRACTORI CU UN PALMARES DESTUL DE BOGAT, EU OPTEZ PT CEI DE LA BGS… EU NU CRED CA AU DAT DEGEABA IN EL, NU VORBITI AIUREA DACA NU CUNOASTETI DEDESUBTURILE, NU A FOST ALTCEVA DECAT O REGLARE CONTURI….

  10. ADINA said