Banner

Elevi exclusi din scoli pentru ca au refuzat sa se lase vaccinati

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Elevi exclusi din scoli pentru ca au refuzat sa se lase vaccinati

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


17 Comentarii pana acum»

  1. VIOREL URBAN said

    am April 24 2009 @ 10:37 am

  2. Eugen said

    am April 24 2009 @ 12:01 pm

    Le dadeam foc la scoala. Am auzit ca in scolile americane se fac si cate 40 de vaccinuri intr-ujn ciclu scolar de 8 ani. Sunt niste dementi

  3. Tica said

    am April 24 2009 @ 12:56 pm

    Ce nemernici; sa vedeti ca si jegurile de la UE vor impune vaccinarile obligatorii ca pentru vite si la europeni; o sa mor cu ei de gat

  4. Danezu said

    am April 24 2009 @ 1:53 pm

    Mori tu cu ei de gat,dar vaccinat-:)))))

  5. Ionut said

    am April 24 2009 @ 1:59 pm

    Pai d’aia se impusca ca chiorii pe unde apuca … ii ia boala lu’ Calache :))))

  6. catalin said

    am April 24 2009 @ 2:24 pm

    eu cred ca unii dintre noi ne-am prostit. catcotim numai ca sa carcotim. nu vad mai sus decat mistouri si opinii scoase din burta. habar n-aveti, nici unul, despre ce vaccinuri e vorba, de ce sunt necesare (DACA sunt 40, asa cum spune Eugen).

    si mai ales ar trebui sa va ganditi, inainte sa exprimati opinii, daca v-ar conveni ca in scoala unde aveti voi copiii, sa auziti ca un alt copil a refuzat – de-al dreacu’, pentru niste “argumente” ca ale voastre – sa se lase vaccinat, iar copiii vostri ar putea lua nu’s ce boala… ei? aud?

  7. Nelu said

    am April 24 2009 @ 2:31 pm

    Catalin
    Sunt de acord cu tine insa cu o limita : nu accept de exemplu sa vina sa mi se spuna ca trebuie sa imi vaccinez copilul ca sa nu faca nu stiu ce forma de cancer, cand acest vaccin nu este doar inutil, ci este si periculos pentru sanatatea copilului meu.
    Normal ca accept vaccnarile clasice pentru TBC, etc, insa nu orice prostii facute doar ca sa se imbogateasca firmele care produc vaccinurile, si care imi pot omora mai tarziu copilul

  8. ildiko said

    am April 24 2009 @ 3:06 pm

    Argumentarea Inspectoratului nu este logica: copiii vaccinati nu au cum sa ia boala de la copiii nevaccinati daca vaccinul nu este placebo. Ce idioti, atunci de ce ii mai vaccineaza.

  9. sa ma cac pe voi de parlamentari said

    am April 24 2009 @ 3:39 pm

    ce jeguri ! asta vrea elita sa impuna peste tot, inclusiv in RO si UE; vaccinurile sunt in marea lor majoritate, foarte nocive; si eu le-am facut fiind copil, caci parintii mei nu au avut informatii, dar pe copilul meu nu il voi vaccine, pt ca acum stiu f multe despre vaccinuri si este o crima sa impui vaccinuri copilului tau.

  10. sa ma cac pe voi de parlamentari said

    am April 24 2009 @ 3:39 pm

    ce jeguri ! asta vrea elita sa impuna peste tot, inclusiv in RO si UE; vaccinurile sunt in marea lor majoritate, foarte nocive; si eu le-am facut fiind copil, caci parintii mei nu au avut informatii, dar pe copilul meu nu il voi vaccine, pt ca acum stiu f multe despre vaccinuri si este o crima sa impui vaccinuri copilului tau.

  11. Othelo said

    am April 24 2009 @ 3:52 pm

    Catalin,
    Sunt vaccinuri si vaccinuri. Daca este vorba de cel pentru cancer la col uterin pentru fete sau mixul de virus de gripa aviara cu cel de gripa umana, care ii permite primului sa se transmita prin aer si duce la exitus (moarte) in 85% din cazuri, atunci normal ca oamenii trebuie sa spuna pas.
    Cu scuzele de a repeta a nu stiu cata oara, vaccinurile amintite fac parte dintr-un program la care unii membrii ai elitei mondiale au facut referire in declaratii neoficiale, si reprezinta o metoda de eugenizare a populatiei, alaturi de aditivii din alimente care mai sunt si modificate genetic, chemtrails, taxa globala pe poluare, actele biometrice care in final vor duce la cipuri implantate si multe alte porcarii.
    Deci, sa nu confundam sa zicem vaccinul antipoliomelitic cu acestea. Iti recomand cartea doctorului in medicina Louis de Brouwer de la editura Excalibur: “VACCINAREA, EROAREA MEDICALA A SECOLULUI XX”,si asta numai ca un preambul la discutie. Dupa publicare, autorul a intrat in conflict cu lumea medicala “oficiala” si chiar cu statul. Multi medici foarte competenti, fie ei din State sau din alte tari occidentale care au tras un semnal de alarma au fost la randul lor trasi pe dreapta, amenintati sau chiar eliminati. Celebrul Joseph Mengele, medicul de la Auschwitz, a lucrat sub acoperire pana la inceptul anilor ’90 cand a murit de moarte naturala. Detinea o experienta empirica care nu putea scapa cercurilor elitiste, se stie proeugenizare. In aceea perioada au fost racolati si medici nu doar oameni de stiinta ca von Braun parintele rachetei.
    Cam asta pe scurt.

  12. M said

    am April 24 2009 @ 4:22 pm

    cum zice Ildiko:
    cum sa-i puna in pericol pe aia vaccinati ? pai aia nu de aia s-au vaccinat, ca sa nu ia boala ?! ce fel de argumente idioate sunt si asta ?!
    cei ne-vaccinati se vor pune in pericol unu’ pe altu’, treaba lor !!

  13. Csaba said

    am April 24 2009 @ 9:06 pm

    E vorba de ceea ce vrea guvernul american sa infitreze in corpul oamenilor. Poate suna aberant, dar sunt multe exemple deja de acest gen, si poate ca aceste vaccine aduc boli care sa imbogateasca pe cei de la FDA ( Food and Drug Administration. Stim cu totii ca nu e nici macar un razboi mai rentabil decat sa vinzi 40-50 sau chiar 60 de ani medicamente unei persoane ce o tii bolnava cu acest scop: Sa-ti dea parte din banii ce-i castiga.

  14. timisorean1 said

    am April 25 2009 @ 8:57 pm

    @ildiko
    bravo ildiko. ai pus punctul pe i! pai de ce se mai vaccineaza daca pot sa ia boala de la cei nevaccinati? motive idioate ca sa ne omoare sau in cel mai fericit caz sa fim toata viata dependenti de medicatia lor care e in asa fel facuta incat sa nu te mai vindeci niciodata bravo si @M. las ca ne facem scoli pt copiii nevaccinati sa vedem care sunt mai sanatosi

  15. Din State said

    am April 26 2009 @ 9:46 am

    Am eu copil in clasa a patra si nici pomeneala de asa ceva,are lista de vaccine care este impusa de la nastere Rubeola,Rujeola,Pojar,Hepatita etc.La scoala nimic,am prieten cu copil in clasa a unspea,nici pomeneala.Aici oameni traiesc 70-80 cei care mor devreme sunt bolnavi psihic,au cancer de la junk food
    si poate mediul in care muncesc.In medicina nu-i intrece nimeni.Tat are 80 si a avut cancer la prostata de 2 ori,ultima acum 7 ani.Ce cititi voi sunt zvonuri de doi lei.Da FDA face bani dar ce conteaza daca traiesti 100 ani.

  16. Doru said

    am April 29 2009 @ 9:56 pm

    Pentru cel “din State”, o intrebare: e adevarat ca in scoli n-ai voie sa pomenesti de parinti (aici ma refer la SoCal, daca esti chiar din State, stii despre ce-i vorba…).
    Problema cu vaccinurile este doar o fateta a problemei. Mai cercetati si chestiuni legate de metisare, incurajarea homosexualitatii, descurajarea religiei crestine etc.

  17. Carmen NOBILLIS QUEEN said

    am June 22 2009 @ 11:07 pm

    vaccinurile nu sunt ceea ce par. se doreste sa se creada ca sunt BUNE.
    EI BINE NU SUNT!
    Induc in corpusorul copilului factorii mortii. virusi mortali in stare latenta.
    Vaccinul de col uterin facut la fetite este o aberatie menita sa controleze..adica o fetita de cativa ani sa fie vaccinata in eventualitatea..pai, ce viata sexuala are ea? sunt niste mincinosi si aberanti.nu simtiti minciuna? cititi, cautati. nu trebuie sa va luati dupa mine sau dupa ei. gasiti voi adevarul vostru! nu va mai lasati prostiti! ROMANIA ARE TEZAURE DE PLANTE MEDICINALE! TEZAURE! ELE VINDECA TOT DE STII ARTA DE A LE COMBINA. SUNT MINIMIZATE CU UN ROST: SA PLATITI BANII PE CHIMICALELE CU EFECTE SECUNDARE!

    de fapt, doresc sa vanda, pentru bani si pentru a bloca circuitele corpului sa fuctionaeze normal!
    copii nu au nevoie de vaccin!!!!!!!!!! la OPRAH s-a dezbatutu subiectul..nu va mai vaccinati copii! li se blocheaza centrii energetici superiori!

    studiati parinti, cititi si nu va lasati amagiti de otrava numita vaccin!

    mai este una otrava care ataca dintii, desi ni se zice ca e buna si ii intareste. sunt basme! cautati pe internet informatii despre fluor si glanda pineala(pineal gland): fluorul din pasta de dinti,noaptea dupa ce ne spalam pe dinti..ea actioneaza in tihna asupra corpului.. are menirea sa blocheze secretia glandei pineale( o mica glanda vitala din centrul creierului), cea care elibereaza hormonul ce lupta impotriva radicalilor liberi(toxici) din corp.

    exista la plafar pasta de dinti fara fluor.
    cititi etichetele. aveti grija de voi. treziti-va din capcanele farmaceutice si nutritive pline de e-uri si coloranti malefici frumos ambalati cu eticheta de natural. minciuni in sticle si in pachete.

    sarea iodata este alta substanta chimica de control: sarea gema, naturala este ideala si sanatoasa. beti multa apa cu cateva picaturi de lamaie: purifica corpul, il vindeca, organele interne au nevoie de apa sa functioneze la parametrii normali:rinichii 500 ml, sistemul limfatic:500 ml..si tot asa..2 litri pe zi… respirati aer curat si mergeti des in natura. remedii de a avea o viata mai usoara.SIMTITI-VA CORPUL. CE DORESTE SA MANANCE? cum se simte dupa o masa gatita? dar una cu carnuri multe? dar una naturala si vie? legume? fructe?…dati-va voi raspunsurile. sunteti unici! cu drag, C.

Comment RSS · TrackBack URI