Placerea gunoiului si picnicul de Paste

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


4 Comentarii pana acum»

  1. Urban Iulian » Spamul este tolerat de autoritatile din Romania pentru ca aduce profituri firmelor din IT&C said

    am April 24 2008 @ 11:12 am

    […] sa ne luam soarta in maini si sa dam in judecata ANRCTI pentru a cere instantei de judecata ca aici http://www.urbaniulian.ro/?p=5044 sa constate ca ele nu ifi fac intentionat treaba , si sa demonstram faptul ca absoluit toate […]

  2. Urban Iulian » Urban si Asociatii va raporta spamurile direct catre www.mailradar.com said

    am April 25 2008 @ 2:00 pm

    […] ANRCTI pentru a-i obliga sa isi indeplineasca oblligatiile care le revin asa cum scriam aici http://www.urbaniulian.ro/?p=5044 , am decis sa raportam spamurile si mesajele comerciale nesolicitate direct catre cei de la […]

Comment RSS · TrackBack URI

Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Placerea gunoiului si picnicul de Paste

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. Silviu said

    am April 21 2009 @ 12:26 pm

    Acum poti sa-ti exprimi nemultumirea si pe http://www.reclamatieonline.ro

    Primul sistem online din Romania care iti permite sa-ti exprimi nemultumirea privind anumite produse sau servicii pe care le-ai cumparat. Speram ca demersul nostru va schimba nivelul calitativ al produselor si serviciilor din Romania.

    Te asteptam sa te alaturi si tu demersului nostru!

  2. VIOREL URBAN said

    am April 21 2009 @ 12:35 pm

  3. urbaNNews - Turism in Romania - REALITATEA.. said

    am April 21 2009 @ 12:36 pm

  4. Placerea gunoiului si picnicul de Paste | Pe net! said

    am April 21 2009 @ 3:48 pm

    […] Go to Source […]

  5. ard said

    am April 21 2009 @ 8:54 pm

    Deh, unde nu-i cap vai de picioare… Vreti sa nu se mai intample , instalati discret cateva wecamera si inregistrati totul, pana la masina cu care pleaca. Identificare, amenda contraventionala si …. popularizat pe TV. O tara intreaga o sa vada individul.. Bata, bata legii, fara mila, fara indurare sa bage frica in ei … Solutia e universal valabila. Cititi ISTORIA.

  6. romanasul said

    am April 21 2009 @ 9:12 pm

    Domnule Iulian Urban, acum mai veniti si dvs. treptat cu picioarele pe pamant !!!
    Asa este, chiar daca pacalim strainii sa vina anul acesta asa cum ati ajuns si dvs la concluzia aceasta – NU VOR MAI VENI NICIODATA SI VOR POVESTI SI ALTORA CAT AU PLATIT REPARATIILE LA MASINI, PT. PROBLEME CARE LA EI ACASA NU APAREAU NICI IN 50.000 KM !!!
    SI CAND VOR MAI SPUNE SI CA AU PARCURS 200 KM IN 5-6 ORE LA REVEDERE TURISTI STRAINI !!!
    VOR RAMANE CEI DIN RO-MANEAUA NOASTRA, CARE AU RANJ ROVER, MERTZ si BeMeW (AM SCRIS INTENTIONAT ASA ANTERIOR !) DAR CARE AU SI O DRAGOSTE EXTREMA DE MANELE, PROSTIE ETALATA OSTENTIV, GUNOI, GUNOI SI IAR GUNOI !!!
    SI PT D-NA UDREA – DACA TOT CAUTA BRAND PT TURISM AR PUTEA INCERCA CU “VIZITATI RO-MANEAUA PLINA DE GUNOAIE, IN CARE PARCURGETI 200 KM IN 6 (SASE) ORE!!! O EXPERIENTA UNICA PE CARE NICI IN LUMEA A-3-A NU O VETI ASA GASI USOR SI ESTE MULT MAI APROAPE DE EUROPA!!!

  7. igelijk said

    am April 21 2009 @ 9:15 pm

    “Un procent mult mai mare il reprezinta persoanele care se simt mult mai bine printre gunoaie si PET-uri si nu doresc o zona curata.”
    Sunt complet de acord cu autorul articolului

    Avem o tara frumoasa dar o ingropam in gunoaie.
    Taiem copacii si umplem golurile cu reziduuri.

  8. fatmind said

    am April 21 2009 @ 10:27 pm

    1. Sunt de acord cu legi dure si respecatate de tot romanul fie el cocalar sau fiu de bizadea.
    DAR cine in tara asta ne poate garanta ca orice cetatean va fi tratat la fel intr-o situatie in care incalca legea?

    2. E foarte frumos sa avem grija de natura, sa fim “eco”,
    DAR unde sunt pubelele in care sa poti arunca gunoiul dupa ce ai fost la picnic? Se cunosc zonele tinta pentru turistii de weekend. S-a amenajat ceva pentru a ademenii oamenii sa arunce gunoiul?
    UNDE sunt toalete in care sa poti a iti faci nevoile in mod civilizat?
    Eu am avut basica plina cand am iesit din Campulung si pana in Bran nu am gasit o toaleta pentru turisti in vreo parcare.
    M-am tinut pana am ajuns la restaurant dar copilului nu am putut sa ii cer asta.

    SA CEREM CIVILIZATIE, SA IMPUNEM CIVILIZATIE DAR SA SI ASIGURAM CONDITII CIVILIZATE.

  9. Victor said

    am April 22 2009 @ 10:45 am

    Domnule Urban, banuiesc ca ati vizitat cateva tari straine si ati vazut mentalitatea de acolo. Eu sunt mare admirator al Austriei! Acolo este o mentalitate a ordinii, a curateniei, a lucrului de calitate. Romanii sunt niste salbatici, superficiali in tot ce fac, lenesi. Romania nu va arata niciodata ca o tara vestica. Asta e tara noastra!

  10. Adrian said

    am April 22 2009 @ 11:05 am

    Sa vedeti totusi ce e la bulgari! Imi povestea cineva ca a fost prima data cand a simtit ca Romania e curata, prin comparatie.

  11. Darius Stan said

    am April 22 2009 @ 2:28 pm

    “Tara noastra/ e tara noastra ” erau niste versuri pe care le amintesc cu mult drag dar nu in contextul subiectului expus spre dezbatere. Cineva facea trimitere catre o exterma sau alta. Unul catre Austria ca extrema benefica si pe care pot spune ca este doar la nivelul perceptiei nationale.As putea sa dau exemplu de un nivel superior austriecilor si anume OLANDA, Suedia sau Danemarca.
    Asta este, cu cat mergeti catre nord educatia civica este mai pragmatica, mai bine organizata, mai stabila. Din cealalta parte a extremelor putem observa cum arata si cat de putin s-a dezvoltat aceasta cultura a organizatiilor spre sud. Si aici as merge mai departe de Bulgaria spre granita Turciei cu Siria.
    Cine nu a fost sa vada nivel de trai subdezvoltat, o cultura precara si cutumiara, instabilitatea si incertitudinea existentei zilei de maine.
    Daca in zona occidentala se vinde cu stabilotate principiul ECO in zonele democratiilor traditionale (incluzand Europa de Est) se vinde mai bine conceptul EMO.

Comment RSS · TrackBack URI