Am ajutat peste 2000 de consumatori romani !

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


2 Comentarii pana acum»

  1. tilutza said

    am October 19 2008 @ 12:21 pm

    Domnule iulian, pe mine nu ma mira nimic. nu v+ati gandit ca cei care i-ati enumerat mai sus ca trimit spamuri, platesc pentru asta … nu stiu de ce te agiti dumneata, fa-ti adresa de mail la altceva, nu stiu ce sa zic. Eu am adresa de mail la yahoo si la un domeniu inchiriat de mine.

    Domnule … o sa platiti multe cheltuiei la judecata, si zic ca nu merita, eu nu ma pun cu prostii….cei de la rds si de la departamentul tehnic sunt oameni incompetenti, ca sa lucrezi acolo trebuie sa faci o facultate de profil, iar ei angajeaza si cei de la ase. Parerea mea e ca…am zis-o

    o zi placuta :)

  2. Henrich said

    am November 7 2008 @ 8:05 pm

    Eu primesc spam in mod regulat din categoria de ip-uri (sau cum le zice mai bine nu stiu) 79.112.0.0 – 79.119.255.255.

  3. MADALYNA said

    am August 10 2009 @ 11:11 am

    sunt satula de cei de la RDS …va inteleg foarte bine ce simtiti in momentul in care primiti numai spamuri ….trebuie sa ia cineva atitudine fata de ei….dar cine ?????/

  4. Bogdan said

    am October 21 2010 @ 2:42 pm

    Dle. Urban, am ajuns intamplator pe blog-ul dvs si am citit acest mesaj.

    Nu am *nici* o legatura cu RDS, nu sunt si nu am fost angajatul lor doar incerc sa va semnalez o greseala si chiar mai mult, o stare de spirit.

    Va rog, asa cum v-am mai rugat si cu alta ocazie dar ati subestimat si interpretat gresit mail-ul trimis de mine, va rog sa va informati mai mult inainte de a judeca si “executa” atat de prompt oamenii. :)

    Este foarte probabil sa aveti dreptate cu spam-urile primite dar in cealalta parte cu lista aceea nu aveti deloc dreptate si chiar ati jignit omul acela degeaba :)

    De ce? Lista de la UCEPROTECT nu este intretinuta de cei de la RDS. Este o lista intretinuta de niste oameni si niste masini din afara Romaniei care primesc rapoarte mai mult sau mai putin automate legate de receptionarea de mesaje de tip SPAM.

    Probabil ca domnul respectiv a vrut sa va atentioneze ca sunt si cazuri cand oameni de buna credinta, ca si dumneavoastra, sunt exploatati fara stirea lor pentru a face rau altor persoane. La fel cum nici dumneavoastra nu v-au taiat internet-ul pentru ca un calculator virusat din reteau dvs a trimis spam-uri la fel nici altora nu le-au taiat internet-ul.

    Recomandarile de la sfarsitul mail-ului sunt probabil bine intentionate dar totodata cam nefolositoare.

    Va pot recomanda totusi sa implementati solutii antispam mai bine configurate si alte tehnologii pentru a limita numarul de email-uri nesolicitate primite. Daca doriti, raspundeti-mi la e-mail si va voi da cateva sfaturi.

    In rest ce sa va zic, reiterez rugamintea de a nu judeca inainte de a discuta cu experti in domeniu care sa va confirme teoria. Pierdeti energie, timp si bani alocand efort in directii care nu aduc folos nici dumneavoastra nici nimanui. Dati-ne noua un telefon, nu va costa nimic sa discutati cu cineva care se ocupa zilnic de asta dar poate va va ajuta sa economisiti bani si nervi :)

    Cu stima,
    Bogdan Dumitrache

  5. Bogdan Tanase said

    am June 4 2013 @ 1:40 am

    Mr.Bogdan Dumitrache , e simplu de a vorbi in necunostinta de cauza, este diferenta de a urmarii un film horror si a te afla in pielea personajului, Am de gand sa fac acelasi lucru ca Dl. Iulian , am peste o jumatate de an de cand trimit reclamatii si nu se ia nici o masura in privinta internetului , care la mine functioneaza dupa orele 10.00 si se opreste la orele 22.00 , la care cei de la servivce au avut nesimtirea sa ma intrebe daca eu am nevoie de net numai noaptea . asa ca pasteaza-ti commenturie pt alt domeniu. Sunt sigur ca voi gasi o solutie , nimic nu este de nerezolvat . Acum ceva vreme am obosit si am vrut sa schimb providerul dar m-am razgandit, astept sa strang destule dovezi incriminatoare sa am un raport de castig mai mare de 99% si cum se comporta cei de la service nu este dificil timpul le rezolva pe toate . Dobitoci suntem noi ca nu ne strangem toti abonatii cu probleme majore sa facem o plangere penala simultana , ar fi mult mai eficient , sunt sigur ca mai multi de 60% au probleme cu serviciile RDS , Multumesc si ne mai auzim ,, Bogdan

Comment RSS · TrackBack URI

Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Am ajutat peste 2000 de consumatori romani !

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


11 Comentarii pana acum»

  1. ady said

    am March 29 2009 @ 1:41 pm

    FELICITARI !!!!!!!

  2. Asociatia Clientilor Bancilor din Romania said

    am March 29 2009 @ 2:39 pm

    Multumim

    As insista sa aflu de la ce banci ati primit oferte de publicitate (stiu ca e “greu” sa raspundeti las ceea ce ati mentionat in PS) de aceea am formulat astfel intrebarea.

    Stiu ca the money chanel a initiat, si promis la diversi clienti in schimbul trimiterii de plangeri, o dezbatere cu Gerald despre Volksbank, interviul a avut loc pe tema economisirii, nimic despre credite, dar stupoare APARE UN SPOT VOLKSBANK la ei.

    http://acbdr.wordpress.com

    PS. In caz ca “nu se poate” a fi facut public puteti sa-mi trimiteti pe mail va rog

  3. daniel said

    am March 30 2009 @ 7:37 am

    Am apelat la tine cu 2 probleme, la prima am primis raspuns intr-o zi si sa rezolvat… La a 2-ua nici azi nu mi-ai raspuns la mail.. deci 50 – 50 ,macar sa imi fi raspuns sa imi zici ca nu se poate rezolva (nu este lege in privinta asta) sau ceva….

  4. Aurelian said

    am March 30 2009 @ 9:38 am

    Felicitari d-le Urban ! Consider ca pot sa spun ca sunteti o persoana care face cinste Romaniei ! Cu oameni ca dumneavoastra trebuie populat Parlamentul Romaniei si probabil atunci lucrurile vor sta altfel in tara asta !

  5. marry said

    am March 30 2009 @ 9:48 am

    Managerii bogati, atacati de furia populista Luni, 30 Martie 2009, ora 07:04

    Articole similare:Bernie Madoff, Fred Goodwin, atacuri angajati, criza economica
    Cumpara la cel mai bun pret! telefon Alcatel 4068 IP Touch 327 EUR Un spectru bantuie prin lume. Revista Newsweek l-a numit ”furia populista”. Titlurile toxice produc otravuri sociale.

    Epidemia se manifesta violent in SUA, unde sute de clienti fraudati ai bancilor l-au inconjurat pe Bernie Madoff la iesirea de la tribunal, iar zeci de persoane infuriate au asediat vilele blindate ale managerilor AIG.

    Acum insa, ea se propaga in mod periculos si in Europa, avertizeaza, recent, cotidianul italian La Repubblica.

    In Marea Britanie, in plina noapte, un grup de militanti anonimi a atacat resedinta din Edimburgh (foto) a lui Fred Goodwin, superbancherul vinovat de crahul Royal Bank of Scotland, care inainte de a lasa in urma sa un munte de ruine a plecat la pensie cu un bonus de 16,9 milioane de lire streline.

    In Franta, in plina zi, circa 100 de angajati ai 3M Sante l-au luat ostatic, cu riscul de a fi concediati, pe administratorul delegat Luc Rousselet. Acelasi lucru i s-a intamplat, in urma cu zece zile, lui CEO de la Sony din Franta, Serge Foucher, si el sechestrat de muncitorii din fabrica de la Pontonx-sur-l’Adour. Ceva mai bine i-a mers lui Louis Forzy, directorul uzinei Continentaln din Claroix: fluierat si lovit cu oua de cei 1.120 de angajati.

    Noua lupta de clasa

    Indiferent cum este numit – ‘capitalism disaster’, de jurnalista canadiana Naomi Klein, ‘turbo-capitalism’, de analistul politic american Robert Reich, ”economie-paria”, de economista Loretta Napoleoni, sau ”noua lupta de clasa”, de ziarul La Repubblica, reactualizand vechi categorii marxiste – acesta risca sa fie efectul cel mai devastator al virusului incubat de Occident: o revenire potentiala si colosala a conflictului social.

    In fractura circuitului de reprezentare, care vede cetateanul global tot mai izolat si mai separat de elita politica, multimi de ”proletari” moderni isi aleg in alta parte tapii ispasitori. Privati de economii, saraciti in venituri si lipsiti de certitudini ei identifica in manager, in bogati, apatrizi si iresponsabili simbolul raului. Sunt ”briganzii” lor, ”mustile capitalului”, care trebuie vanate sau strivite.

    Promotorii si sustinatorii noilor ”patrule anti-manageri”, nu se inseala total, dar ceea ce se intampla este ingrijorator, crede La Repubblica. ‘Bank Bosses Are Criminals’, pare sa fie motto-ul ”justitiarilor” care se coalizeaza in Europa de Nord. Un slogan sinistru care se face ecoul celui al ”ultras” de pe stadioanele de pe toate latitudinile: ‘All Cops Are Bastards’.

    Urmeaza o furtuna globala?

    Dar ce se va intampla daca ”noua lupta de clasa” se extinde peste tot? In urma cu o luna revista britanica The Economist a facut o ancheta, ingrijoratoare: in lume exista o enorma ”patura de mijloc globala”, doua miliarde si jumatate de persoane, care in aceste decenii de globalizare s-a imbogatit atat cat este nevoie pentru a iesi din saracie si pentru a dobandi un statut social si conditia materiala de neoburghezie.

    Furtuna risca sa rearunce aceasta transa gigantica de omenire pe coastele dezolante ale subdezvoltarii. The Economist l-a recuperat pe Marx si a amintit ca ”burghezia a jucat intotdeauna un rol puternic revolutionar” in istorie.

    In fata prabusirii bunastarii economice si a aspiratiilor sociale a sprijinit guverne nazisto-fasciste in Europa anilor ’30 si junte militare in America de Sud, in anii ’80. A manifestat pasnic pentru a obtine dreptul de vot in Marea Britanie, in secolul al XIX-lea, si a obtinut democratia in America Latina, in anii ’90.

    Ce se va intampla daca aceasta masa care a cucerit bunastarea va recadea in scurt timp in abisul unei cvasi-mizerii? The Economist nu a dat un raspuns, ci s-a limitat sa puna intrebarea.

    Extins la scara planetara si la giganti din Mileniul Trei precum China, India, Rusia si Brazilia, ”noul conflict de clasa” nu mai este o problema de aparare a democratiei economice, ci devine o chestiune de rezistenta a democratiei ca atare. Aceasta risca sa fie miza in joc, nu numai pentru Occident ci si pentru lumea intreaga, conchide La Repubblica.

  6. adrian said

    am March 30 2009 @ 9:56 am

    sunteti printre singurele lucruri bune pe care le mai putem gasi in aceasta tara!
    FELICTARI si mult succes si in continuare

  7. A.P. said

    am March 30 2009 @ 10:44 am

    Felicitari! Ce ne mai puteti spune despre TAXA RADIO-TV ?

  8. Lanton said

    am March 30 2009 @ 2:45 pm

    Multe foarte multe probleme iar majoritateta fundamentale care tin de bun-simt ce pot sa fac este sa traiesc in continuare cu convingerea ca cel putin un demnitar ne reprezinta tristetea mare vine atunci cand trebuie sa numaram demnitarii care ne reprezinta si suntem nevoiti sa ne oprim la cifra unu.

  9. Toporas said

    am March 30 2009 @ 9:43 pm

    Multumim

  10. maria said