Romania o tara saraca, plina de parveniti care sponsorizeaza Politia

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Romania o tara saraca, plina de parveniti care sponsorizeaza Politia

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa office@asistentapentruconsumatori.ro sau la adresa: iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. cristi said

    am March 27 2009 @ 4:23 pm

    Bine zis:
    “…au singura calitate de sponsori ai …organelor de politie.”
    Din pacate.

  2. Vlad Tepes said

    am March 27 2009 @ 6:25 pm

    Nu vad in imaginile din spot nici un sponsor de politisti.
    Vad mai multe masini frumoase si indiferent caror cocalari, academicieni, vedete de film sau sport sau unor plosnite ingrasate sub umbrela PDL-ului sau PSD-ului apartin, pana una alta nu pot trece peste tendentiozitatea titlului.
    Ne uitam cu jind la Monte Carlo sau la alte locuri frumoase din lume si nu avem comentarii de genul acesta. Ne plac locurile pentru ca aidoma Dorobantilor au case frumoase, au masini deosebite si sunt mai curate decat Ferentari, Berceni sau Militari.
    Cand vezi astfel de titluri nu poti sa mai crezi altceva ca intradevar ceea ce ne caracterizeaza nu este altceva decat mizeria din Tandarei, din Ferentari si copii strazii si ca altceva nici nu ar trebui sa vedem.
    Apoi ca politistii sunt corupti la fel ca politicienii si ca tot ce misca in administratie, asta chiar nu poate fi vina celor care locuiesc sau se plimba in astfel de masini in Dorobanti. La urma urmei nu au facut bani (din necinstea celor ce in lipsa creierului de a face bani s-au facut politicieni, politisti, judecatori sau alte specii din administratie) ca sa-i tina sub saltea (cum fac politicienii, politistii, judectorii, procurorii si toate celelalte rebuturi ale natiunii romane) ci ca sa se bucure de ei si sa-si cumpere orice este de vanzare, inclusiv cinstea si onoarea unui politist, a unui judecator sau a unui ministru, etc.
    Eu propun ca pana una alta sa lasati “oftica” asta si sa va tineti boala in voi pana va veti topi de invidie sau pana veti exploda ca o basica de rahat si sa dea Domnul sa mai ramana in Bucuresti si in alte orase din Romania si cate un colt de Dorobanti inainte sa fim ingropati cu totul in fecalele din Rahova sau din alte zone “pitoresti”, este adevarat, mult mai reprezentative si mai normale pentru Romania, nu-i asa?

  3. Eugen said

    am March 27 2009 @ 6:32 pm

    Aha, Vlad Tepes a revenit ca sa ne spuna ca noi, care trudim ca boii pe 1200 ron lunar, trebuie sa fim atat de idioti, incat sa credem ca burtosul ala care are Lamborghini, l-a obtinut prin munca cinstita.
    Ba , nu ti-am zis sa te duci sa comentezi pe site la Zoso ?

  4. CENTURIONUL said

    am March 27 2009 @ 6:35 pm

    tepes du-te ba ca esti in alt timp si spatiu
    adio si n-am cuvinte paduche !

  5. Tica said

    am March 27 2009 @ 6:58 pm

    Noi muncim ca boii, si Tepes vrea sa ne convinga ca suntem idioti si ar trebui sa ne ocupam de trafic de droguri, de prostitutie si de talharii si atunci o sa avem si noi masini dinastea bengoase.
    Hai sictir, tu chiar crezi ca asta este idealul meu in viata ?
    sa imi fie familia sanatoasa si este de ajuns

  6. Cristina said

    am March 27 2009 @ 7:04 pm

    “Tiganu’ ajuns imparat intai pe tac’su l-a spanzurat.” (Zicala populara)Cam asa e cu majoritatea sarantocilor si lenesilor din orice stat din lume. Daca cineva e capabil, creativ, muncitor, sau are calitati de comerciant e “ho?”. La fel se spune si daca e de alta etnie: persoana bogata sigur e o criminala.Cred ca exista cateva procente de populatie care prefera sa nu faca parte din “haita cinstitilor” (poate cu ?uica, in nici un caz cu onoare). Si ce dovezi aveti voi ca toti angajatii organelor de stat si ai ministerului justitiei sunt hoti? Faptul ca probabil unii comentatori au dosare penale?

  7. alex said

    am March 27 2009 @ 10:50 pm

    asta e un clip handicapat de pe youtube… care a fost comentat ca fiind unul dintre cele mai ordinare clipuri de animale primitive…romanii mor de foame si merg pe strazile pline de gropi, praf si caini cu lamborghini…asta e mentalitate de tigan, de lume a treia, de animal care nu a facut nimic pentru lumea asta dar se mandreste cu ceva care de fapt e facut de altii. cand vor face romanii lamborghini, mercedes sau chiar renault logan, atunci sa vorbim ceva. in rest suntem niste animale primitive…nimic mai mult…

  8. Vlad Tepes said

    am March 28 2009 @ 12:32 am

    Cate un pic pentru toti:
    vad ca nu prea a inteles nimeni nimic
    nu sustin talharii, curvele si traficantii de droguri ci prefer o priveliste cu lamborghini in locul uneia cu dacii abanadonate si copii care-si fac nevoile in mijlocul ulitei.
    ca in romania pajistea cu lamborghini poate fi creata doar de talhari, curve, traficanti de droguri in timp ce oamenii “de bine” isi pot doar arunca gunoiul de la fereastra garsonierei asta este, asta e ce avem si asta e probabil, dupa comentariile de mai sus si ceea ce meritam.
    comentariile de mai sus nu explica insa care e problema celor care critica cu atata vadita invidie imaginile de mai sus si de ce ii roade asa de tare cum arata dorobantiul caci ei oricum nu traiesc si nu fac parte din lumea aia; fie pentru ca nu au capacitatea fie ca probabil nu sunt talhari, curve sau traficanti de droguri
    in fine criticile din spot, ca si din comentarii nu sunt in nici un fel justificate pentru ca cel putin doua masini din film apartin unor persoane care nu sunt nici curve, nici traficanti de droguri, unul fiind baiatul unui arhitect din Vancouver, el insusi absolvent “suma cum laude” la Princeton, iar cealalta persoana este fata unui presedinte de banca strain, mama ei fiind romanca, fosta mare campioana sportiva si fata absolventa la Bristol una din cele mai bune facultati de finante banci din lume.
    poate celelalte masini apartin unor romani get beget precum curve, traficanti de droguri sau burtosi umflati pe banii nostri cu sprijinul nemijlocit al politicienilor reprezentantilor nostri alesi si ai devotatilor nostri aparatori politisti.

  9. Daniel_crizan said

    am March 28 2009 @ 12:23 pm

    e adevarat ce scrie in articol: un exemplu de parvenit e burtosul ala care vorbeste la telefon pe langa lamburghini-ul negru.
    Astia care au filmat habar n-aveau sa conduca, au oprit la stop chiar pe trecere.

  10. Dana Doru said

    am March 28 2009 @ 12:49 pm

    partz!….

  11. Parmalat said

    am March 28 2009 @ 2:52 pm

    Dar nu inteleg care e problema…
    Daca au furat si n-au fost prinsi ce sa faca – sa se duca singuri sa se predea?!
    Daca au masini de 200-300.000 de Euro si noi nu avem cu ce sunt ei vinovati?! Ne punem si noi mintea la contributie, riscam putin si poate vreodata vom avea! Si chiar daca nu vom avea, care e problema?!
    Bravo lor ca au, cand om fi si noi la fel de jmekeri ca ei atunci o sa avem si noi, o sa platim si noi politia, politicienii etc…

  12. MPS said

    am March 28 2009 @ 10:34 pm

    Foarte frumos, am vazut multe asemenea “stiri”… Si ? Ce aveti de gand sa faceti ? Nu e nimic nou pt noi. Nu sunt nici de partea militiei, nici de partea celora din film.
    DAR d-le senator… ce aveti de gand, noi stim ce e pe strada. D-voastra ce faceti ?

  13. Goa Uld said

    am March 29 2009 @ 11:24 am

    Dragi Romani,

    Acum e timpul ca din nou sa iesim cu totii in strada si sa le cerem mafiotilor care isi bat joc, zi de zi, de noi toti. este timpul sa le aratam, celor din actuala clasa politico-mafiota, ca ne-am saturat sa fim batjocoriti si umilili. Este timpul ca oameni ( doar ca specie nu si d.p.d.v. moral )ca: Iliescu, Nastase, Basescu, Tariceanu, Patriciu, Tiriac, Agaton,Voiculescu, Geoana si toti acolitii lor sa fie chemati public la raspundere.
    Este timpul sa le cerem sa inapoieze poporului Roman ceea ce i-au furat. este timpul sa plateasca pentru situatia dezasturoasa in care a ajuns poporul acesta.
    este evident ca actuala clasa politica nu mai reprezinta pe nimeni din popor. Actuala clasa politica isi reprezinta doar propriile interese, de acaparare a avutiei nationale si de injosire si tinere in deplina saracie a poporului Roman.
    Suntem o natiune cu foarte multi oameni destepti, cu foarte multi oameni de reala valoare iar acum este momentul sa ne luam ( iarasi! ) soarta in maini si sa ne alegem reprezentati cu adevarat patrioti,.
    este timpul sa dam invatamantului si cercetarii maximum de resurse ca sa iesim din starea de dezastru in care Iliescu si acolitii sai ne-au adus.
    Cu totii ne-am saturat sa fim furati pe fata si mintiti. Cu totii ne-am saturat sa vedem cu cata nerusinare stiu sa ne minta, inainte de alegeri, fiecare partid.
    In Romania, la ora actuala, nici macar un partid nu este ceea ce pretinde a fi. Oamenii din aceste partide ( PSD, PD-L, PNL, etc. )nu au absolut nici o legatura cu doctrina reala a conceptului politic in a carui reprezentatnti s-au erijat.
    Acesti oameni sunt doar niste lipitori. Sug avutia nationala si altceva nu-i intereseaza.
    Haideti sa fim inca o data demni de renumele de Oameni. Haideti sa iesim instrada si sa savarsim o noua revolutie. Haideti sa-i dam jos pe criminalii care conduc tara asta catre dezatru sigur.

    Primul semn ca vrem, o reala schimbare este sa iesim la protestele organizate de asociatia habitat. este primul semn prin care putem sa le aratam, politicienilor de carton, ca NU SE JOACA CU POPORUL ROMAN.
    Trebuie sa le spunem sus si raspicat : JOACA SA TERMINAT! PLECATI SI SCAPATI SAU RAMANETI SI VETI PLATI!

    Nu se poate sa acceptam ca sa fim injosisti, cu anuntul facut de catre Lichiu sau Lificiu ( cum dracu l-or chema ), pcum ca pretul gazelor va ramane neschimbat. Adica dupa ce ca in Europa guvernele sunt direct interesate de ajutarea propriului popor, si scad pretul cu 30 % la noi ni se “serveste” ca o mare favoare faptul ca pretul nu se schimba. eventual se va aplica o reducere de 3 %.

    Oameni buni, nu v-ati saturat de porcariile acestea?
    Nu v-ati saturat sa fiti batjocoriti zi de zi?
    Pana cand mai suportam sa fim sufocati de taxe peste taxe, de mariri de preturi uriase doar pentru a se asigura marje de profit considerabile pentru proprietarii care ne-au furat avutia nationala.
    Nu v-ati saturat ca in Romania comportamentul marilor companii multinationale sa fie in totala contradictie cu comportamentul, acelorasi companii, din alte tari?
    De ce la noi toate marile banci au operat schimbari semnificative de dobanzi si au inventat comisioane pe care afara le-ar fi rusine si macar sa le mentioneze?
    De la noi se obtin marje de profit uriase in conditiile in care in occident aceste marje sunt la limita acceptabila?
    Pentru ca le-am aratat tuturor ca sunte SLABI, USOR DE MANIPULAT, NU AVEM VOINTA,SUNTEM INVRAJBITI MEREU UNII IMPOTRIVA ALTORA ( pe principiul “2 oameni, trei partide” ), NU AVEM DEMNITATE, NU AVEM CURAJ etc.

    Dar trebuie sa aratam ca toate astea nu sunt adevarate. trebuie sa aratam ca bunatatea si rabdarea poprului Roman nu este prostie ci doar o ingaduinta in conformitate cu principiul internationa civilizat ” nevinovat pana la proba contrarie “.
    Insa acum perioada de gratie a trecut. Clasa politica este vinovata de tradarea principiilor bunului simt si de asuprirea celor multi si in mod voit sraciti.
    Dovada vinovatiei lor este clara: ” cearta pentru functii publice” care ne arata clar ca au un singur interes sa “fure” cu nemiluita di avutul public.
    Nu-i intereseaza soarta poporului si doar punga lor. Nu-i intereseaza bunastarea noastra a tuturor ci doar propriul interes morbid de a manipula o intreaga natiune intr-un singur scop: impogatirea lor.

    Observ cu tristete cum un ultimul timp pe toate forumurile, si nu numai, romanii se razboiesc intre ei. Romanii de rand, care cu totii sufera, sunt manipulati sa se certe unii cu altii si sa se injure. Toate aceste lucruri sunt foarte clar opera manipulatorilor profesionisti si sunt ghidati de principiul” Dezbina si cucereste!”.

    Poate ca singura alternativa este, asa cum spune mai sus ROBERT HORVATH NEW YORK ( aici: http://www.gardianul.ro/index.php ), intoarcerea la Monarhie Constitutionala.
    Alte sanse nu vad. Comunismul a fost si a fost rau, neocomunismul a fost si a fost mai rau, CDR-ul a fost si am fost in pragul dezatrului,liberalismul de taraba a fost si suntem in dezastru. Acum este struto camila care va sacrifica definitiv rRomania fara vreo sansa sa ne mai reveni mult timp de-acum incolo.

    Haideti in strada. Haideti sa le aratam ca suntem o voce puternica si ne-am saturat de ei.

    Trebuie sa ne cream o alta sansa. pentru ca asa nu se mai poate!

  14. nedumeritu said

    am March 30 2009 @ 11:26 am

    sunt de acord ca e o oarecare tendentiozitate, dar dupa mine problema pe care ar trebui sa ne-o ridice filmul nu e de unde au masinile alea, ca nu stiu chiar fiecare a cui e si nu pot sa zic din principiu ca oricine are masina bengoasa in tara asta e hot (chiar daca e valabil pt. multi). problema, care nu poate fi contestata, e cum le parcheaza, ceea ce ii face pe conducatorii masinilor de acolo, oricat de onorabil si le-au procurat, nu numai contravenienti dar si nesimtiti pt. ca strada aia e destul de aglomerata si nu prea larga, asa ca mii de oameni pierd zilnic 10-30 min. din cauza lor cand trec pe acolo, fiindca astora le e lene sa se deplaseze pe propriile picioare mai mult de 10 m intre sacunul masinii si scaunul cafenelei. si o fi pura intamplare, dar prin multe locuri din Buc. am vazut masini parcate neregulamentar ridicate, insa acolo niciodata

Comment RSS · TrackBack URI