Sunteti toti un popor de tampiti !

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Sunteti toti un popor de tampiti !

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


49 Comentarii pana acum»

  1. Bolea said

    am February 25 2009 @ 7:25 pm

    Scarbele astea de austrieci isi permit cam multe in ultima vreme; sa plece acasa la ei

  2. Eugen said

    am February 25 2009 @ 7:25 pm

    Daca era barbatsu lu romanca asta, bateam la austriacul asta ca la fasole, ca sa simta ca este in Romania

  3. gabriel said

    am February 25 2009 @ 7:46 pm

    http://www.anunturiplatite.ro le este foame vor mai imult si maii mult de aceea au ajuns sa vb asa cu noi!

  4. Justme said

    am February 25 2009 @ 9:47 pm

    Toate timpeniile astea pleaca de la hai sa spunem “credinta” poporului roman: capul plecat sabia nu-l taie. Asa ca rabdam austrieci, italieni nesimtiti, chinezi pirliti, greci nespalati, arabi plescari si smecheri. De am uitat vreun soi, adaugati-l voi. Na ca fac si versuri!

  5. dan said

    am February 25 2009 @ 10:20 pm

    au dreptate,nu suntem manelisti,violatori,tigani?

  6. Simona V. said

    am February 25 2009 @ 10:29 pm

    A spune ca toti austriecii ne dispretuiesc pentru ca unul s-a comportat ca un badaran este exact acelasi lucru cu a spune ca toti romanii sunt violatori, hoti etc. Faceti exact aceleasi generalizari ca unele elemente din presa straina vis-a-vis de romani.

  7. Gabriel said

    am February 25 2009 @ 10:41 pm

    au dreptate.

  8. au said

    am February 25 2009 @ 10:45 pm

    austriecii au ce trebe. uite unul care a facut ce trebe.si are perfecta dreptate.

  9. Alain said

    am February 25 2009 @ 10:46 pm

    Pai nu noi am vandut Petrom-ul?Si cui?In Austria nu exista nic macar o sonda, 65% din actiunile OMV sunt detinute de un seic arab,numai manareli;habar n-au despre ce si cum…dar asa suntem..sa ne vindem si pantalonii de pe noi ptr un pumn de bani..

  10. Mordor said

    am February 25 2009 @ 11:01 pm

    Sclavi pe plantatie Asta suntem. Cine nu crede se insala. Papagali cu P mare. Habar nu aveti de mizeria din multinationale (coccolosite de guvern, oricare ar fi el). Lucrez cu ei de 15 ani si sunt satul. PA Romania !

  11. Radianu Mihai said

    am February 25 2009 @ 11:37 pm

    ne-am pierdut de tot mandria de romani!

  12. constantin said

    am February 26 2009 @ 12:05 am

    Au prezentul nu ni-i mare? N-o s?-mi dea ce o s? cer?
    N-o s? aflu într-ai no?tri vre un falnic juvaer?
    Au la Sybaris nu suntem lâng? capi?tea spoielii?
    Nu se nasc glorii pe strad? ?i la u?a cafenelii,
    N-avem oameni ce se lupt? cu retoricele suli?i
    În aplauzele grele a canaliei de uli?i,
    Panglicari în ale ??rii, care joac? ca pe funii,
    M??ti cu toate de renume din comedia minciunii?
    Au de patrie, virtute, nu vorbe?te liberalul,
    De ai crede c? via?a-i e curat? ca cristalul?
    Nici visezi c? înainte-?i st? un stâlp de cafenele,
    Ce î?i râde de-aste vorbe îngânându-le pe ele.
    Vezi colo pe uriciunea f?r? suflet, f?r? cuget,
    Cu privirea-mp?ro?at? ?i la f?lci umflat ?i buget,
    Negru, coco?at ?i lacom, un izvor de ?iretlicuri,
    La tovar??ii s?i spune veninoasele-i nimicuri;
    To?i pe buze-având virtute, iar în ei moned? calp?,
    Chintesen?? de mizerii de la cre?tet pân?-n talp?.
    ?i deasupra tuturora, oastea s? ?i-o recunoasc?,
    Î?i arunc? pocitura bulbuca?ii ochi de broasc?…
    Dintr-ace?tia ?ara noastr? î?i alege ast?zi solii!
    Oameni vrednici ca s? ?az? în zidirea sfintei Golii,
    În c?me?i cu mâneci lunge ?i pe capete scufie,
    Ne fac legi ?i ne pun biruri, ne vorbesc filosofie.
    Patrio?ii! Virtuo?ii, ctitori de a?ez?minte,
    Unde spumeg? desfrâul în mi?c?ri ?i în cuvinte,
    Cu evlavie de vulpe, ca în strane, ?ed pe locuri
    ?i aplaud? frenetic schime, cântece ?i jocuri…
    ?i apoi în sfatul ??rii se adun s? se admire
    Bulg?roi cu ceafa groas?, grecotei cu nas sub?ire;
    Toate mutrele acestea sunt pretinse de roman,
    Toat? greco-bulg?rimea e nepoata lui Traian!
    Spuma asta-nveninat?, ast? plebe, ?st gunoi
    S? ajung-a fi st?pân? ?i pe ?ar? ?i pe noi!
    Tot ce-n ??rile vecine e smintit ?i stârpitur?,
    Tot ce-i însemnat cu pata putrejunii de natur?,
    Tot ce e perfid ?i lacom, tot Fanarul, to?i ilo?ii,
    To?i se scurser? aicea ?i formeaz? patrio?ii,
    Încât fonfii ?i flecarii, g?g?u?ii ?i gu?a?ii,
    Bâlbâi?i cu gura strâmb? sunt st?pânii astei na?ii!

  13. apocas said

    am February 26 2009 @ 12:31 am

    inaintea lui “justme” spunea unu’ “bulgaroi cu ceafa groasa”, si au zis ca e xenofob si altele
    (nu de bulgari e vorba ci de o ideie)

  14. apocas said

    am February 26 2009 @ 12:46 am

    da’ nu s-a discutat de chestia cu diacriticele!!??

  15. Omul Nimeni said

    am February 26 2009 @ 12:48 am

    Pate ar fi cazul sa incepem sa boiocotam pe aceste lipitori. Eu unul am inceput.

  16. Gabriela said

    am February 26 2009 @ 12:54 am

    Este grav ca am ajuns sa fim jigniti in tara noastra de un expat, dar si mai grav e ca-i permitem sa ne jigneasca fara sa facem nimic.

    Ne dam cu parerea pe blog-urile astea fara nici o sansa de success. Austriacul are dreptate ca nu-l intereseaza pt ca a stiut ca asa zisa Doamna nu are curajul sa-l infrunte in mod direct si civilizat. Mai precis, trebuia sa cheme Politia si sa-si asume riscul de a fi si ea amendata pt ca parcat in mod nepermis, blocand iesirea altei masini.

    Asa ar fi trebuit sa procedeze daca vroia sa fie respectata si sa-i dea o lectie de civilizatie austriacului. Ar fi fost bine atat pt reputatia ei cat si pentru reputatia tuturor romanilor.

    Faptul ca a scris un mail care circula prin OMV si pe internet nu-i aduce decat o satisfactie infima, aceea a razbunarii ieftine.

    Respectul se castiga si se intretine, purtandu-ne cu demnitate si aratand ca stim ce inseamna civilizatia si valorile morale si sociale. Vrem sa fim respectati, dar noi nu ne respectam pe noi insine si nici pe ceilalti.

  17. Marcel said

    am February 26 2009 @ 1:49 am

    Hai sa facem si noi o chestie, nu mai alimentam la statiile lor peco si sa vedem cat mai stau pe aici daca nu fac vanzari.

  18. ropi said

    am February 26 2009 @ 7:08 am

    Au dreptate iar comentariul D-lui Urban o dovedeste cu prisosinta.

  19. Mihai said

    am February 26 2009 @ 7:26 am

    Manelisti, violatori, tigani, infractori, sclavi si prosti? Inteleg sa atribui acesti termeni unei persoane, unui grup dar nu unui popor intreg. Prin faptul ca le adresam si noi injurii nu facem decat sa ne coboram la nivelul lor, la incapacitatea lor de rationa. Statul a avut grija sa faca din tara asta paradisul strainilor si mormantul romanilor. Punct.

  20. faqt said

    am February 26 2009 @ 7:38 am

    OMV… 1,6 Mld Euro profit distribuit in Osterreich….
    Rompetrol… nula…; Statu’ mai are 40%…

    Evident, reprezentantzii noshtri NUMITZI, ISHI FAC TREABA….
    pentru ei…

    Cum sa nu ne ia de proshti???
    Stupid people… Yes, we are… Sir!!!

  21. LastChance said

    am February 26 2009 @ 8:38 am

    “invata sa lupti cu adversarul superior urcand la el nu coborandu-l in mocirla in care te afli”. da sun mult superiori, ar trebui sa invatam, uitati-va in jurul vostru si vedeti unde suntem, poate strainii au dreptate, ce faceti in cazul in care este asa.

  22. nimeni said

    am February 26 2009 @ 8:40 am

    Mordor zicea: “Sclavi pe plantatie Asta suntem. Cine nu crede se insala. Papagali cu P mare. Habar nu aveti de mizeria din multinationale (coccolosite de guvern, oricare ar fi el). Lucrez cu ei de 15 ani si sunt satul.”
    Subscriu!
    Habar nu aveti ce ne-au promis (salarii decente indexate de 2 ori pe an functie de inflatie, prime de Paste si de Craciun, prime pt aprovizionarea de toamna, ratie lunara de combustibil, actiuni Petrom gratis [sa vedeti acolo tambalau!]…) si ce ne-au dat!
    Ni le-au luat rand pe rand, an de an, si cand cei mai multi dintre noi s-au trezit sa le revendice prin actiuni judecatoresti (si sa le recastige pe unele pt doar 3 ani) domniile lor s-au suparat si, invocand “fair play”-ul, au trimis tuturor angajatilor scrisori de intimidare si amenintare cu pierderea locului de munca!
    Asta dupa ce ei au reusit asa-zisa cumparare pe un pret de nimic si dupa ce si-au scos profit inca dupa primele 6 luni de la cumparare!
    De atunci si pana in zilele noastre nu au avut scrupule si nu s-au oprit din a da comisioane cui a trebuit pentru a-si umple ei buzunarele pe seama fricii noastre fata de ziua de maine!
    Acum invoca “criza”! Dar au uitat ca nu a fost criza pe vremea cand ne-au frustrat de aceste drepturi, scrise negru pe alb in contractele colective de munca! Ar merita sa iesim in strada cu totii si sa-i dam afara din tara asta care era etalon mondial in industria petroliera! Pe ei care nu au o sonda! Si care au o (una) rafinarie cu 500 de angajati! Rusine!

  23. Lanton said

    am February 26 2009 @ 8:46 am

    Asa cum in Romania gasesti 1% politicieni verticali si cu interes real pentru populatie, asa gasesti si in austria si prin toate tarile 1%tampiti cretini si idioti iar pentru acestia trebuie sa avem un sentiment de compasiune si mai ales pentru guvernele lor care nu au programe reale de reabilitare a persoanelor cu disabilitati psihice.

  24. Dan M said

    am February 26 2009 @ 8:59 am

    Sa ii fereasca Dumnezeu daca poporul asta de “tampiti” o va lua un pic la vale pe panta xenofobiei. Ii vom trage pe toti in teapa.

  25. Dinu said

    am February 26 2009 @ 9:00 am

    E suparator, mai ales ca, sunt convins, o “nulitate” de la ei a luat asa o atitudine, insa sa ne amintim ca nu un austriac a vandut Petrom-ul pe aproape nimic, comparativ cu valoarea reala si cu clauze complet defavorabile tarii noastre.
    Dar de’, te poti lega de privatizarile strategice?
    Eu cred ca prima data aici e “capul plecat”.

  26. gabi said

    am February 26 2009 @ 9:12 am

    ASA ne trebuie. am permis sa fin luati in deradere, sa fim sclavi in propria noastra tara de catre PARLITII, HOTII, FRAUDATORII DIN PARLAMENT. AM PERMIS ASTA. HOTII DIN PARLAMENT AU VOTAT LEGI CARE PRACTIC INTERZIC ORICE FORMA DE PROTEST SUB SANCTIUNEA INCHISORII.

    AM PERMIS ASTA, DOMNILOR SI DOAMNELOR. AM PERMIS CA ECONOMIA NOASTRA SA FIE CUMPARATA HOTII INTERNATIONALI, DE CEI CARE SE AFLA IN SPATELE LOVITURILOR DE STAT DE PE TOT GLOBUL PAMANTESC, DE CEI CARE ORAGANIZEAZA ASASINATE POLITICE.

    AM VANDUT CA PROSTII SI TAMPITII COMORILE ROMANIEI. SA NE FIE RUSINE.

  27. florin said

    am February 26 2009 @ 10:25 am

    un articol penibil si rau-voitor fara surse reale. dati numele tututor celor implicati si atunci va cred.

    pe de alta parte, austriacul are perfecta dreptate, chiar daca nu are voie sa o strige in public….:)

  28. RADOO said

    am February 26 2009 @ 10:37 am

    florine nu cumva lucrezi la omv jegule ? surse reale ? pisamas pe opinia matii de muist , ai uitat bai curule ca toti ati crescut cu salam de soia si cartofi ?

    imputitule ce te-a facut mata !

    in privinta austriecilor , sa le reamintim de holocaustul impotriva evreilor ??? sa le reamintim de lagarele de exterminare ? las ca de acum nu mai alimentez [si nici tovarasii si prietenele mele de la OMV ] + nu mai calc in Austria

    ROMANI REVENITI-VA , ISI BAT NISTE COCALARI PROFITORI JOC DE VOI !

    florine mars in gatu matii

  29. NIgg3r said

    am February 26 2009 @ 10:38 am

    florine uite numele celor implicati : mata, tactu si mata din nou

    jegule te atinge realitatea si tipi nu ? ratatule, plateste-ti taxele si impozitele si besi repede !!!

    numai gura e de voi, ratatule

  30. ndeumeritu said

    am February 26 2009 @ 11:10 am

    cazul asta imi aduce aminte de cel al lui Mel Gibson care oprit de politie ptr ca era baut la volan a spu multe si nevrute la adresa evreilor. nu cred ca cineva il poate considera pe acest om antisemit!

    de cate ori nu ati izbucnit cu tot felul de invective la adresa cuiva in astfel de momente. sa spunem ca va bloca masina un chinez sau arab sau orice alta nationalitate. va garantez 1000% ca primele jigniri si vorbe spuse s-ar fi referit la nationalitatea, tara si cultura lui.

    cazul este o exagerare totala si mi se pare o magarie din partea celor care il propaga si il aduc la nivel de incident national sau international. eu aveam idei total preconcepute si deloc magulitoare la adresa austriecilor. am fost la ei in tara si nimeni nu m-a tratata ca pe un sclav sau cetatean de mana a doua si stia ca sunt ROMAN.

    dar in Romania la prostime prind astfel de articole. daca “papa” nu e macar circ sa fie. din pacate nu este nici macar unul de calitate.

  31. Yull said

    am February 26 2009 @ 11:13 am

    @Radoo si Niggr3
    Stimati domni, acest forum este cacterizat de un duel ideatic, schimburi de pareri, convingeri si, pana acuma a pastrat un ton civilizat. Va rog pe aceasta cale sa lasati la intrare limbajul suburban, agresiv si marlanesc si sa pastrati in continuare spiritul acestui loc. Daca nu puteti sa dati replici inteligente mai bine abtineti-va.
    Va multumesc

  32. Concediaza-ti seful! said

    am February 26 2009 @ 11:16 am

    nu mai exacerbati si escaladati declaratiile tampite ale unor uscaturi

    ce ar fi daca si noi, ca popor, am fi judecati dupa declaratiile unor Vadim sau Becali?!?!

  33. cristian said

    am February 26 2009 @ 11:30 am

    mai treceti oare pe la statiile OMV sau PETROM ? De cand dl ADRIAN NASTASE a vandut pe nimic PETROM ( inclusiv rezervele tarii ), FARA NICI UN INTERES PROPRIU, eu si toti prietenii mei am hotarat sa alimentam de la o alta retea.
    PS : ati vazut cat costa o sticla de 2 l de apa plata IZVORUL ALB intr-o statie PETROM, comparativ cu ROMPETROL ?

  34. doru de la cluj said

    am February 26 2009 @ 12:12 pm

    hai sa mai renuntam la mindria noastra de romani mindrii in mindria noastra de popor marunt ! are dreptate austriacul ! la fel cum si alti europeni gindesc despre noi dar care din bun simt, sau indiferenta, nu ne fac prosti in fata ! iar asta ne face pe noi sa ne consideram un popor de soi, respectabil si cu personalitate, ne auto-pacalim cu iluzia de a fi mindru ca esti romin, avem pretentia la recunoastere dar nu putem sa ne sustinem valorile…
    domnule Urban, comentariul pare electoral pentru o anumita parte a societatii romane, e drept de altfel, majoritatea …

  35. proful said

    am February 26 2009 @ 12:30 pm

    Eugene, sunt sigur ca asa ai fi dovedit ce destept esti si ce valoros este neamul tau!!!…

  36. Cristi said

    am February 26 2009 @ 12:35 pm

    Ne meritam soarta, pe deplin. Daca ne vindem tara.
    Iar distinsa angajata tocmai masina sefului s-a gasit sa o blocheze? De ce nu a blocat masina vreunui coleg de birou, era mult mai inteligent.

  37. florin said

    am February 26 2009 @ 1:03 pm

    citind comentariile voastre, incep sa cred ca austriecii au dreptate: Suntem un popor de tampitzi! nu degeaba s-a scris: Multi, dar prosti…

    Sincer, ma mir ca administratorii acestui site cenzureaza comentarii normale dar lasa spre publicare astfel de replici animalice:

    “NIgg3r said

    am February 26 2009 @ 10:38 am

    florine uite numele celor implicati : mata, tactu si mata din nou”

    “RADOO said

    am February 26 2009 @ 10:37 am

    florine nu cumva lucrezi la omv jegule ? surse reale ? pisamas pe opinia matii de muist , ai uitat bai curule ca toti ati crescut cu salam de soia si cartofi ?

    imputitule ce te-a facut mata !”

    Domnule Urban Iulian, de ce unii pot primi interdictie de a mai publica pe acest site, in timp ce acesti neoameni sunt acceptati?
    Imi puteti explica?

  38. Mosc said

    am February 26 2009 @ 2:47 pm

    Ciudat comportament avem noi romanii,sau mai bine spus o mare majoritate a poporului nostru. Italieni ne jignesc(s-a gasit si cine sa dea solutii privitoare la problema violurilior,o pocnitoare,fiica de dictator), austrieci incep sa-si dea si ei cu parerea la coeficientul nostru de inteligenta, francezi ne spun cum sa ne rezolvam problema minoritatiilor( ei care sunt ULTRA NATIONALISTI),iar noi,Romanii( care stim ca sabia nu v-a taia capul plecat niciodata)ce facem? ce facem oameni buni? stam si inghitim aceste mizerii si ne aplecam capul pt 10 euro in fata acestor jigodii care ne dispretuiesc?

  39. Victor Predescu said

    am February 26 2009 @ 6:25 pm

    Ma intereseza istoria Romaniei din perioada interbelica. Ce aflu despre miscarea legionara, ma face sa cred ca numai o mana forte ne poate scoate din amorteala. Asta nu insemana ca sunt simpatizant legionar(nu sunt absolut de acord cu ideia lor de a lichida fizic pe cine este impotriva lor).
    Ceva bun cred ca au incercat sa faca ei. Sa trezesca simtul national. Sa te faca sa te simti ca traiesti cu neamul tau.
    Cat despre atitudinea unora de a denigra poporul si tara noastra, mai ales la noi in tara, sunt pentru o lege a protectiei natiunii(asa cum au francezii protectie speciala pentru limba lor).

  40. Goa Uld said

    am February 26 2009 @ 8:12 pm

    No, gaditi-va la italieni care din cauza catorva tigani care au facut si fac crime, violuri, furtisaguri ne considera pe toti “o apa si-un pamant” !
    Aia care fac aceste chestiuni in tara lor sunt doar 10%, dar deaia ne considera pe toti tigani.
    Acum noi ne-am “umflat” al naibii de tare pe unul singur!?

    Sigur ca, ne-am saturat sa fim luati in batjocura “ca intreaga natie” din cauza unora insa, daca noi actionam atat de violent doar pentru ca unul singur a jignit o femeie de la noi ( care ar fi trebuit sa mearga dealtfel la politie si sa reclame ), ce sa mai zica ei?

    Nici nu stiu ce si cum este mai bine!?
    Cred ca in primul rand ar trebui sa ne facem noi ordine la noi in tara, sa fim vehementi cu cei care incalca ordinea pe strada, sa luam atitudine profund critica la adresa oricui arunca o hartie pe jos, sau scuipa la intamplare, sau asculta manele cu sonorul la maxim in masina si cu geamul lasat jos, etc.

    Dupa ce ne civilizam fiecare in parte si putem da exemple personale, sa vedem daca un austriac bolnav psihic mai are tupeul sa spuna ceva!

    Nu ei sunt de vina ci noi. Si spun acest lucru deoarece nu suntem in stare sa facem nimic, nici macar un protest pasnic ( indiferent de motiv ), si doar stim sa ne batem intre noi cu vorbe care mai de care mai urate si mai triviale. Pai daca noi suntem atat de dezbinati, cum sa nu profite strainii care au cultura profitului in sange?
    Ei, nu sunt obedienti insa noi suntem!

  41. Goa Uld said

    am February 26 2009 @ 8:18 pm

    Totusi, doresc sa mai adaug ca, daca vreodata vreunul imi spurca natia in fata din cauza ca eu am gresit, o sa-i explic intr-un mod foarte persuasiv si prin limbajul trupului ( pumni, palme, bate )ca se inseala si ca din cazuza mea nu este tot poporul raoman de vina, pentru ca eu nu sunt presedintele tarii si nu reprezint o natiune. Sunt doar un caz izolat!

  42. Adrian said

    am February 26 2009 @ 8:45 pm

    Da, din pacatre chiar suntem o tara de LASI CONDUSA DE HOTI, asta e cauza din care suntem tratati ca niste euglene de toti venetici care ni se caca in cap aici. Vanzarea tarii pe 2 lei s-a facut deja! Atat a costat atata face… Si cine a luat totusi acesti 2 lei?

  43. Robertino said

    am February 26 2009 @ 9:32 pm

    Sa ma pupe italienii si toti imputitii astia in trei litere,cu plecaciune.Viva Roma!…Si sa moara ce-am pe casa daca trec in viata asta pe acolo.Mai bine vizitez Serbia.Frumoasa tara,frumos popor!

  44. cristi said

    am February 27 2009 @ 8:50 am

    Din pacate, austriacul are dreptate. Si mai grav, dupa comentariile de pe acest forum, este ca romanii nici macar nu isi dau seama de asta. Si multa vreme de acum inainte vom fi vazut la fel tocmai datorita acestei atitudini. In loc sa incerce sa inteleaga de ce suntem numiti “stupid people” (nu ii austriacul primul care o spune, toata europa o spune dar nu asa direct), prostimea se revolta. Romanii trebuie sa inteleaga ca tocmai datorita atitudinii, comportamentului si caracterului afisat suntem vazuti asa de prost de cei din europa. Ceea ce noua ne pare normal (si asta vine din lipsa de educatie, se vede asta dupa comentariile de pe acest site), nu este normal. Din pacate. Si asta se vede din realitatea din jur, oricat s-ar supara unii.

  45. ODOACRU said

    am February 27 2009 @ 11:44 am

    @RADOO
    indolenta ta e crasa.
    deportarile le-au facut germanii nu austriecii. daca au aceeasi limba nu inseamna ca sunt aceeasi natie

    Domnule Urban astept si eu raspunsul la intrebarea lui florin. de ce comentariile normale le cenzurati iar injuriile le mentineti pe site?

  46. radoo said

    am February 27 2009 @ 11:47 am

    odoacrule habar nu ai istorie

    mai invata amice ! esti praf

    ultima intrebare pt. tine : unde s-a nascut hitler ?

    vai de mama ta , insa asa e pe net : orice necunoscator isi da cu parerea

  47. 0 barat said

    am February 27 2009 @ 11:49 am

    BAI IA TERMINATI MA CU ASTEA ! NU MA INTERESEAZA CERTURILE VOASTRE PROSTESTI , INSA E BLOG-UL OMULUI SI FACE CE VREA CU EL !
    NU VA PLACE ? PLECATI PE ALT BLOG SAU FACETI-VA SITE-URI SI SCRIETI CE VRETI

    FRUSTRATILOR !

  48. Bogdan SBG said

    am February 27 2009 @ 2:42 pm

    Excelent articol Dle Urban. Felicitari si tineti-o tot asa. Trebuie sa nu uitam ce popor suntem si faptul ca suntem mai vechi decat toata Europa ca origini.

  49. Florin said

    am February 27 2009 @ 7:28 pm

    nu mai va certati aici aiurea.
    parerea la toate natiile este ca suntem prosti (si fara nici o jena…in mare parte chiar au dreptate).

    toti sunt niste zgarciti care vor sa se imbogateasca pe urma la fraierii de aici. SI BINE FAC PT CA NOI ACCEPTAM CE NE OFERA!

    Cand s-o schimba mentalitatea in tara asta atunci o sa vb altfel, dar deocamdata plangeti doar aici pe forum ca in fata nu ziceti niciunu’ nimic, iar rahatii astia de austrieci, italieni, spanioli si alte natii se vad regi in tara la fraieri. Le place coruptia de aici, oamenii saraci care accepta conditiile lor de cacat, e totul asa cum vor! La ei in tara de ce nu fac asa? PT CA AU ALTA MENTALITATE ANGAJATII DE ACOLO! Nu sclavi romani.

Comment RSS · TrackBack URI