Banner

Romanii sunt obligati sa finanteze si furnizorii de energie electrica din Romania, acestia umfland nejustificat pretul de vanzare al locuintelor noi

Tweet this



Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


Lasa un comentariu

Nume: (Obligatoriu)

eMail: (Obligatoriu)

Site:

Comentariu:


Romanii sunt obligati sa finanteze si furnizorii de energie electrica din Romania, acestia umfland nejustificat pretul de vanzare al locuintelor noi

Tweet this




Reclamati abuzurile la adresa iulian.urban@gmail.com

Redirectioneaza 2% pentru Asociatia www.asistentapentruconsumatori.ro


14 Comentarii pana acum»

  1. mike said

    am January 29 2009 @ 2:12 pm

    o sa renuntam la 5 mobile si o sa avem 1 🙂 sa ma sufere si ei

    ca e ceva in genul
    http://ozi.ro/lasa-ma-frate-sa-dorm/

  2. asistentapentruconsumatori.ro said

    am January 29 2009 @ 2:54 pm

    Reclamati abuzurile la care sunteti supusi la office@asistentapentruconsumatori.ro

    Lupta noastra a celor de la Asociatia http://www.AsistentaPentruConsumatori.ro se duce impotriva abuzurilor la care sunt supusi consumatorii romani.
    Pentru asta avem nevoie ca voi, sa ne scrieti despre fraudele sau abuzurile la care sunteti supusi de catre comercianti sau autoritati.
    Noi preluam sesizarile voastre si ne luptam pentru ca drepturile sa va fie recunoscute.

    TOT CE AI DE FACUT ESTE SA NE SCRII LA ADRESA office@asistentapentruconsumatori.ro

  3. eu said

    am January 29 2009 @ 3:46 pm

    Dle Urban,
    Unii se folosesc de site-ul Dvs. pentru a-si face reclama la propriile site-uri, nescriind in rest nimic interesant. De exemplu utilizatorul mike, care nu rateaza nicio ocazie de a-si face reclama gratis. Nu ar strica sa blocati link-urile catre alte site-uri.

  4. MADCAT said

    am January 29 2009 @ 4:15 pm

    LAsa, eu, sa “traieste” si trolii astia. Ignora-i si or sa dispara!

    Magariile in tara asta nu mai inceteaza. Si totul vine de la simplul fapt ca in loc sa avem politicieni cu coloana, avem doar niste carpe/curve.

  5. copilu said

    am January 29 2009 @ 4:19 pm

    mai bine am milita pentru spargerea monopolurilor, si cat mai repede.

  6. john said

    am January 29 2009 @ 4:42 pm

    mai bine s-ar crea fondul pt intrajutorarea milogilor Elecrica, DistriGaz, Apa Nova, etc, ca sunt saraci si mor de foame… tara lui papura voda..

  7. politicianul said

    am January 29 2009 @ 4:45 pm

    Guvernului nu-i pasa cate sunt “pe umerii nostrii”!Problema lor este ce sa ne mai ia de la gura, si daca sunt nevoiti sa elimine o taxa, inventeaza doua in loc! Apropo, Boc &Co or fi auzit de “Protectie Sociala”?Nu ar fi cazul sa redescopere conceptul,si chiar sa-l aplice?Sau asteapta sa ne termine pe toti?

  8. Cristian said

    am January 29 2009 @ 4:56 pm

    ca umfla pretul mai e cum mai e dar uneori nu -ti aproba solutia tehnica si stai cu terenul si te uiti la el ca nu poti face nimic… cu alte cuvinte, tu vrei sa dai banii iar ei nu vor sa ii ia sau eventual iti pun un cost imens la lucrare pentru ca trebuie sa lucrezi cu firmele lor ca sa faca acceptanta lucrarii… multe magarii la astia…

  9. Cristi said

    am January 29 2009 @ 5:00 pm

    In alte tari, statul se implica in treburile astea (utilitati), oamenii nefiind obligati sa plateasca dezvoltarea firmelor respective. la noi, doar in sate si comune se mai implica primariile (din cauza voturilor pentru alegeri), iar in orasele mari nu se intimpla nimic, adica pelicanii care isi fac sau cumpara o casa noua, finanteaza investitiile pungasilor de la Electrica, Apa Nova, Distrigaz, etc.
    S-auzim de bine!

  10. Cristian said

    am January 29 2009 @ 5:01 pm

    Seamana cu o actiune de tip comunist. “Vrei curent, plateste transformatorul, ca eu il confisc (neoferind nimic la schimb). Este temeil legal pentru actionarea statului in instan?? ca si pentru casele si terenurile nationalizate.

    MOARTE ACTUALILOR COMUNISTI CARE NE GUVERNEAZA !!!

  11. Required said

    am January 29 2009 @ 5:06 pm

    mike, du-te frate si dormi !
    Transferul asta de proprietate, “nationalizarea” mijloacelor fizice de bransament si plata de dobanzi pe contravaloarea unui bun pe care oricum nu il detinem, este intr-adevar absurd. Domnule Urban, dar nu este si neconstitutionala “nationalizarea” asta ? Nu se incalca dreptul de proprietate ?

  12. cristian tatoi said

    am January 29 2009 @ 5:06 pm

    realitate macabra dar confirmata … asa am realizat si eu reteaua de apa si canalizare la domiciliu. ulterior s-a mai racordat cineva fara sa intrebe nici un vecin din cei care au cotizat pentru construire…si asta din cauza legislatiei precizate mai sus!
    contati pe sprijinul meu pentru actiune in instanta!!!!

  13. bursuc said

    am January 29 2009 @ 9:27 pm

    aceeasi treaba se intimpla si cu gazele-distrigaz sud.aveti de gind sa faceti ceva in acest sens.

  14. Cetatenii din Balotesti sa revolta impotriva ENELULUI | Urban Iulian said

    am July 16 2009 @ 4:02 pm

Comment RSS · TrackBack URI